Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
323 373 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    234 921 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    88 452 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Aspekty środowiskowe40%Dodatkowe sprzątanie (interwencyjne)40%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie zieleni i publicznych terenów gminnych wraz z utrzymaniem toalety, przystanków komunikacyjnych, koszy wolnostojących i koszeniem pasa drogowego

Zamawiający Gmina Pilchowice (Pilchowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie zieleni i publicznych terenów gminnych wraz z utrzymaniem toalety,…”, wybierając ofertę wykonawcy Natezja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa. Łączna wartość ofert: 323 373 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina PilchowicePilchowice, Śląskieopublikowano 21 lipca 2025
Łączna wartość ofert
323 373 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Natezja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa za łącznie 323 372,61 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PILCHOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257831

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Damrota 6

1.5.2.)Miejscowość

Pilchowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-145

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

327227903

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@pilchowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.pilchowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pilchowice.ezamawiajacy.pl/pn/pilchowice/demand/182369/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie zieleni i publicznych terenów gminnych wraz z utrzymaniem toalety, przystanków komunikacyjnych, koszy wolnostojących i koszeniem pasa drogowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fcaf7c90-9a8d-4a34-9f9a-8cc8d6d4f39d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00336427

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00028191/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Bieżące utrzymanie zieleni i publicznych terenów gminnych wraz z utrzymaniem przystanków komunikacyjnych, koszy wolnostojących i koszeniem pasa drogowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00622967

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.21.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

564355,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 1 przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie zieleni i gminnych terenów publicznych w Gminie Pilchowice polegające na koszeniu i pielęgnacji trawników, pielęgnacji roślin i krzewów, utrzymaniu istniejących alejek, utrzymaniu w czystości i konserwacji urządzeń znajdujących się na powierzonym terenie, sprzątaniu, opróżnianiu i utrzymaniu w czystości koszy na śmieci.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

255648,15 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 2 przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie centrów przesiadkowych w Gminie Pilchowice zlokalizowanych w Stanicy, Wilczy i Żernicy, polegające na wykonywaniu usługi sprzątania i koszenia terenu, utrzymania w czystości wiat przystankowych, pielęgnacji zieleni urządzonej, konserwacji obiektów wraz z utylizacją powstałych odpadów, opróżnianiu i utrzymaniu w czystości koszy na śmieci.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

100407,41 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 3 przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Pilchowice polegające na sprzątaniu przystanków z wiatą oraz bez wiaty wraz z opróżnianiem koszy na śmieci na przystanku, mycia wiat przystankowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

37800 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 4 przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie wolnostojących koszy na śmieci na terenie Gminy Pilchowice.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

27600 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 5 przedmiotem zamówienia jest koszenie poboczy w pasie drogowym oraz koszenie parkingów i placów gminnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 12 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

130400 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakresie Zadania 6 przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie toalety publicznej znajdującej sie na targowisku gminnym w Pilchowicach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 13 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

63712100-4 - Usługi w zakresie obsługi dworców i przystanków autobusowych

4.5.5.)Wartość części

12500 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

234920,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

271535,87 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

234920,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Natezja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9691640183

7.3.3)Ulica

Raciborska 25G

7.3.4)Miejscowość

Trachy

7.3.5)Kod pocztowy

44-153

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

304884 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

88452 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

105483,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

88452,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Natezja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9691640183

7.3.3)Ulica

Raciborska 25G

7.3.4)Miejscowość

Trachy

7.3.5)Kod pocztowy

44-153

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

88452 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
672 903 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 831 zł2 263 686 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 021 855 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
241 831 zł
Mediana
672 903 zł
Górny kwartyl
2 263 686 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pilchowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pilchowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 323 373 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Natezja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa (Trachy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.