Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 114 500 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    423 260 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2zamówienia: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowy Dwór, gm. Krzywiń Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PCW DN 200 mm, nie obejmuje budowy sieci wodociągowej. Zakres zamówienia n
    Wartość umowy
    691 240 zł
    8 ofert
Oferty w postępowaniu
15 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łuszkowo oraz w miejscowości Nowy Dwór, gm. Krzywiń"

Zamawiający Gmina Krzywiń (Krzywiń, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łuszkowo oraz w miejscowości Nowy…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 114 500 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina KrzywińKrzywiń, Wielkopolskie (powiat Kościański →)opublikowano 18 lipca 2025
Łączna wartość umów
1 114 500 zł
Liczba ofert
15 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: MARKOP Adrian Dziendziela (część 1); HYDROHAND Andrzej Guździoł (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 114 499,73 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 15 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Krzywiń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Krzywiń

1.5.3.)Kod pocztowy

64-010

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@krzywin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krzywin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/krzywin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łuszkowo oraz w miejscowości Nowy Dwór, gm. Krzywiń"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2b76e63-129e-4499-ac9e-0800a1f7f432

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00334684

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00027303/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łuszkowo oraz w miejscowości Nowy Dwór, gm. Krzywiń”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00185904

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.03.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łuszkowo, gm. Krzywiń

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PCW DN 200 mm oraz przepompownie ścieków polimerobeto DN 1500 mm z rurociągiem tłocznym PE DN 90 mm. Przedmiot zamówienia nie obejmuje budowy sieci wodociągowej.

Zakres zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją, stanowiącą załącznik nr 10 a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.)Wartość części

608050,47 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowy Dwór, gm. Krzywiń

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PCW DN 200 mm, nie obejmuje budowy sieci wodociągowej.
Zakres zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją, stanowiącą załącznik nr 10 b do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.5.)Wartość części

1354728,36 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

423260,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

467400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

423260,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MARKOP Adrian Dziendziela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5551971475

7.3.4)Miejscowość

Brusy

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

423260,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

691239,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1040088,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

691239,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
HYDROHAND Andrzej Guździoł

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Ślusarstwo, Mechanika Maszyn, Roboty Budowlano Instalacyjne Maciej Juskowiak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6221636254

7.3.4)Miejscowość

Czekanów

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

691239,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232410-9Roboty w zakresie kanalizacji ściek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krzywiń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krzywiń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 114 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232410-9 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MARKOP Adrian Dziendziela (Brusy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.