ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa systemu do zarządzania transportem publicznym w ramach proj.„Budowa centrów przesiadkowych w Dąbrowie Zielonej, Koniecpolu, Przyrowie i Poczesnej z systemem zarządzania transportem Pow. Częst”

Zamawiający Powiat Częstochowski (Częstochowa, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa systemu do zarządzania transportem publicznym w ramach proj.Budowa centrów…”. Termin składania ofert minął 4 sierpnia 2025, 12:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat CzęstochowskiCzęstochowa, Śląskieopublikowano 18 lipca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
4 sierpnia 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin wykonania40%

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin wykonania 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa systemu do zarządzania transportem publicznym w ramach proj.„Budowa centrów przesiadkowych w Dąbrowie Zielonej, Koniecpolu, Przyrowie i Poczesnej z systemem zarządzania….

  • 3

    RyzykoWadium: 20 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Częstochowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 152180837

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343229126

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czestochowa.powiat.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa systemu do zarządzania transportem publicznym w ramach proj.„Budowa centrów przesiadkowych w Dąbrowie Zielonej, Koniecpolu, Przyrowie i Poczesnej z systemem zarządzania transportem Pow. Częst”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-66fbd398-9b98-4ea7-81e3-033f9d2e0375

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00333789

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045012/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Dostawa systemu do zarządzania transportem publicznym w ramach proj.„Budowa centrów przesiadkowych w Dąbrowie Zielonej, Koniecpolu, Przyrowie i Poczesnej z systemem zarządzania transportem Pow. Częst”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Nazwa projektu/programu: „Budowa centrów przesiadkowych w Dąbrowie Zielonej, Koniecpolu, Przyrowie i Poczesnej z systemem zarządzania transportem Powiatu Częstochowskiego”

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.czestochowa.powiat.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://czestochowa-powiat.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy przetargowej – wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej - pod adresem:
https://czestochowa-powiat.logintrade.net/public/instrukcje wymagania_techniczne_20210204.pdf. Szczegółowe informacje również
w ROZDZIALE XIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacja do RODO znajduje się w Rozdziale XXXIII SWZ - informacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacja do RODO znajduje się w Rozdziale XXXIII SWZ - informacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IF.272.33.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) z modułem centralnym zarządzającym tablicami, portalem i aplikacją mobilną oraz modułem zarządzania flotą pojazdów komunikacji podmiejskiej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz parametry techniczne sprzętu zawiera Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

48813000-0 - System informacji ruchu pasażerskiego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Za ofertę najkorzystniejszą będzie uznana oferta, która nie podlega odrzuceniu i przy uwzględnieniu kryteriów oceny ofert otrzyma najwyższą ilość punktów

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin wykonania

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolność techniczna lub zawodowa:
Wykonawca musi wykazać doświadczenie tj. wykonanie w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
a) co najmniej jednej dostawy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z jego uruchomieniem, która obejmowała obsługę i zarządzanie treścią dla minimum 100 tablic przystankowych w jednym zamówieniu (w tym np. LED, LCD, e-papier),
oraz
b) co najmniej jednej dostawy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z jego uruchomieniem, która obejmowała wdrożenie z wykorzystaniem autokomputera w pojazdach transportu publicznego,
oraz
c) co najmniej jednej dostawy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z jego uruchomieniem, obejmującej dostawę aplikacji mobilnej dla pasażerów, prezentującej statyczne i dynamiczne odjazdy pojazdów z przystanków objętych komunikacją publiczną.
Zamawiający uzna warunek dot. posiadanego doświadczenia za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się wykonaniem wszystkich powyższych dostaw wymienionych i opisanych w punktach: a), b), c).
W/w dostawy mogą być wykonane łącznie w jednym zamówieniu lub wykonawca może wykazać ich wykonanie w różnych zamówieniach.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu wykazania spełniania warunku Zdolność techniczna lub zawodowa wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona dostarczy:
Wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem nazwy zamówienia wraz z opisem zakresu dostawy potwierdzający spełnianie warunku udziału w postępowaniu, daty wykonania i miejsca wykonania oraz podmiotu, na rzecz którego dostawy te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawa została wykonywana, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

Okres, o którym wyżej mowa liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. Jeżeli wykonawca wykaże spełnienie warunku dot. posiadanego doświadczenia w kilku zrealizowanych dostawach, musi dołączyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie (np. referencje) do każdej wymienionej w wykazie dostawy.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 20 000,00 PLN . Informacja z Rozdziale XXII SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

INFORMACJA dot. WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA znajduje się w ROZDZIALE XVII SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1.1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 5 do SWZ.

1.2. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy.
Szczegóły dot. zmiany umowy opisane są w § 12 Projektu umowy -
Zmiana umowy.

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, zawiera załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-07-29 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy przetargowej https://czestochowapowiat. logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-07-29 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-08-27

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48813000-0System informacji ruchu pasażerskie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.08.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Częstochowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48813000-0 (System informacji ruchu pasażerskiego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.