Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8 462 400 zł
Umowa zawarta
18 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 8 462 400 zł – 8 950 233 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167

Zamawiający Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie (Białogard, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167”, wybierając ofertę wykonawcy DOMAR KAZIMIERZ DOMARACKI. Wartość umowy: 8 462 400 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
8 462 400 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DOMAR KAZIMIERZ DOMARACKI (Biesiekierz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 462 400,00 zł (umowę zawarto 18 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 8 462 400,00 zł do 8 950 233,17 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie

1.3.)Oddział zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330960380

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szosa Połczyńska 57

1.5.2.)Miejscowość

Białogard

1.5.3.)Kod pocztowy

78-200

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdp.powiat-bialogard.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.powiat-bialogard.pl/bip

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e7491234-5375-4755-8a06-5d2ad78624ae

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e7491234-5375-4755-8a06-5d2ad78624ae

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00333427

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00013916/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont DP 1172Z Białogard-Zaspy Małe na odcinku Białogard - DW 167

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00270711

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DzT.271.21.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi powiatowej 1172Z. 2. Ogólnie zakres rzeczowy inwestycji obejmuje

a) kompleksowy remont nawierzchni jezdni polegający na jej sfrezowaniu a następnie ułożeniu dwóch warstw asfaltowych na całej jej szerokości i długości odcinka: 12342,00 mb, b) lokalne płytkie remonty nawierzchni jezdni polegające na jej dodatkowym sfrezowaniu i ułożeniu dodatkowej warstwy asfaltowej wzmocnionej siatką przeciwspękaniową o łącznej powierzchni: 3000,00 m2, c) lokalne głębokie remonty nawierzchni jezdni polegające na jej całkowitej rozbiórce a następnie ułożeniu kolejnych warstw konstrukcyjnych wzmocnionych siatką przeciwspękaniową o łącznej powierzchni: 2400,00 m2, d) remont nawierzchni zjazdów polegający na ułożeniu dwóch warstw asfaltowych o łącznej powierzchni: 2700,0 m2 , e) remont nawierzchni zjazdów z kostki betonowej polegający na korekcie wysokościowej nawierzchni: 200,0 m2 , f) regulacji włazów studni kanalizacji sanitarnej w ilości: 4 szt. g) regulacji i wymianie wpustu ulicznego w ilości: 1 szt. h) wykonaniu poboczy z frezu asfaltowego szer. 1,0 m na całej długości odcinka. 3. Projektowane konstrukcje nawierzchni: a) Konstrukcja nawierzchni jezdni: 3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S śr. 5 cm – warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC 16 W istniejąca nawierzchnia asfaltowa po frezowaniu istniejąca b) Konstrukcja nawierzchni zjazdów z MMA: 3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S śr. 5 cm – warstwa wyrównawcza z AC 16 W istniejąca nawierzchnia istniejąca podbudowa c) Konstrukcja nawierzchni w miejscu remontu płytkiego: 3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S śr. 5 cm – warstwa wyrównawcza z AC 16 W siatka przeciwspękaniowa z włókien szklanych i węglowych śr. 5 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W istniejąca nawierzchnia asfaltowa po frezowaniu istniejąca podbudowa d) Konstrukcja nawierzchni w miejscu remontu głębokiego: 3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S śr. 5 cm – warstwa ścieralna z AC 16 W siatka przeciwspękaniowa z włókien szklanych i węglowych 7 cm – podbudowa z betonu asfaltowego z AC 22 P 20 cm – podbudowa z kruszywa niezwiązanego stab. mech. C90/3 15 cm – warstwa z kruszywa stabilizowanego cementem Rm=5,0 MPa istniejące warstwy podłoża gruntowego zagęszczone do Is>0.99 (w przypadku niekorzystnego podłoża gruntowego należy doprowadzić podłoże gruntowe do G1) koryto wraz z profilowaniem (po rozbiórce istniejących warstw konstrukcji nawierzchni) 4. Malowanie i wymiana barier na obiekcie mostowym. Malowanie obiektu mostowego polegać będzie na oczyszczeniu obiektu, uzupełnieniu ubytków w betonowych elementach mostu, gruntowaniu oraz pokryciu dwukrotnie powłoką malarską do powierzchni betonowych koloru szarego. Wymiana barier będzie polegała na rozbiórce istniejących poręczy betonowych oraz demontażu barier mostowych stalowych (wraz z wywiezieniem elementów stalowych na bazę ZDP w Białogardzie). Następnie należy wykonać żelbetowe belki podporęczowe (o wymiarach 0,15 x 0,50 x 16,0 m) zbrojone monolitycznymi prętami gładkimi 14 zakotwionymi w konstrukcji mostu. Belki podporęczowe oraz elementy konstrukcyjne mostu należy zabezpieczyć nakładaną dwukrotnie powłoką malarską do powierzchni betonowych koloru czerwonego. Na tak wykonane belki podporęczowe należy zamontować bariery stalowe - ocynkowane odpowiadające normie EN 1317 i posiadające oznaczenie „CE” o długości 16,0 m wraz z pasem bariery sprężystej o tej samej długości, lecz z obydwu stron wysuniętej 8,0 m poza belkę podporęczową, końcem zakotwionej w gruncie. 5. Szczegółowy zakres prac do wykonania został opisany w dokumentacji projektowej, która stanowi Załącznik Nr 2 do niniejszej specyfikacji. Załącznik nr 2 zawiera pełną dokumentację projektową na którą Zamawiający uzyskał zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zamiaru wykonywania robót budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

71355000-1 - Usługi pomiarowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8462400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8950233,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8462400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DOMAR KAZIMIERZ DOMARACKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6691400419

7.3.3)Ulica

Tatów 3

7.3.4)Miejscowość

Biesiekierz

7.3.5)Kod pocztowy

76-039

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8462400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
379 787 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
228 761 zł1 474 246 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 245 486 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
228 761 zł
Mediana
379 787 zł
Górny kwartyl
1 474 246 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białogard.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 462 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DOMAR KAZIMIERZ DOMARACKI (Biesiekierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.