Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
357 616 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    125 171 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    232 445 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja nawierzchni dachu budynku magazynowego w Paszowicach 35.

Zamawiający Gmina Paszowice (Paszowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja nawierzchni dachu budynku magazynowego w Paszowicach 35”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 357 616 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina PaszowicePaszowice, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 14 lipca 2025
Łączna wartość umów
357 616 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Przedsiębiorstwo Budowlane TOM-BUD (część 1); Firma Produkcyjno Handlowo-Usługowa ,,DEX" Dariusz Dobrzański (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 357 616,01 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PASZOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647423

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

137

1.5.2.)Miejscowość

Paszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-411

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

768706097

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@paszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.paszowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl/pn/paszowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja nawierzchni dachu budynku magazynowego w Paszowicach 35.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a99ef675-dedc-479a-8b7f-0e5ae349f4de

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00323418

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000714/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 "Modernizacja nawierzchni dachu budynku magazynowego w Paszowicach 35"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00247082

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

363615,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

295621,95 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część A: Rozebranie pokrycia dachowego z dachówki karpiówki podwójnej ok. 298,8 m2, rozebranie ogłacenia dachu, odgrzybienie bali i przez dwukrotne powlekania powierzchni, wymiana elementów konstrukcyjnych, ułożenie ekranu zabezpieczającego z membrany, przybicie kontr łat i pokrycie dachu dachówka ceramiczną lub betonową w kolorze czerwonym (ceglastym matowym) mocowanych na wkręty. Wykonanie obróbek blacharskich, naprawa ogniomurów z pokryciem ich dachówką. Wykonanie instalacji odgromowej wraz z wykonaniem pomiarów. Wywiezienie gruzu na miejsce wskazane przez inwestora - składowanie nieodpłatnie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.)Wartość części

131171,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część B: Rozebranie pokrycia dachowego z dachówki karpiówki podwójnej ok. 547,2 m2, rozebranie ogłacenia dachu, odgrzybienie bali i przez dwukrotne powlekania powierzchni, wymiana elementów konstrukcyjnych, ułożenie ekranu zabezpieczającego z membrany, przybicie kontr łat i pokrycie dachu dachówka ceramiczną lub betonową w kolorze czerwonym (ceglastym matowym) mocowanych na wkręty. Wykonanie obróbek blacharskich, naprawa ogniomurów z pokryciem ich dachówką. Wykonanie instalacji odgromowej wraz z wykonaniem pomiarów. Wywiezienie gruzu na miejsce wskazane przez inwestora - składowanie nieodpłatnie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.)Wartość części

232444,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

125171,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

187250,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

125171,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlane TOM-BUD

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6951435858

7.3.3)Ulica

Pogwizdów 65

7.3.4)Miejscowość

Pogwizdów

7.3.5)Kod pocztowy

59-411

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

125171,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

232444,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

347750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

232444,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Produkcyjno Handlowo-Usługowa ,,DEX" Dariusz Dobrzański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6141001453

7.3.3)Ulica

Jeleniogórska 34a

7.3.4)Miejscowość

Kamienna Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

232444,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261210-9Wykonywanie pokryć dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 356 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
221 951 zł1 079 001 zł
Rozstęp międzykwartylowy
857 050 zł
Źródło próbki
CPV 45261210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
221 951 zł
Mediana
309 356 zł
Górny kwartyl
1 079 001 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Paszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Paszowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 357 616 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlane TOM-BUD (Pogwizdów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.