ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz dowóz osób niepełnosprawnych do ŚDS - w okresie 01/09/2025 – 31/08/2026

Zamawiający Gmina Bogdaniec (Bogdaniec, Lubuskie) prowadził postępowanie „Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz…”. Termin składania ofert minął 25 lipca 2025, 10:00. Wadium: 4000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BogdaniecBogdaniec, Lubuskieopublikowano 11 lipca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
4000 zł
Termin składania ofert
25 lipca 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, czas podstawienia autobusu zastępczego 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz dowóz osób niepełnosprawnych do ŚDS - w okresie 01/09/2025 – 31/08/2026.

  • 3

    RyzykoWadium: 4 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bogdaniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza 45

1.5.2.)Miejscowość

Bogdaniec

1.5.3.)Kod pocztowy

66-450

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ug.bogdaniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bogdaniec.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz dowóz osób niepełnosprawnych do ŚDS - w okresie 01/09/2025 – 31/08/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1af6ca4-d5fe-402e-b7a0-f789895317d7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00322755

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028314/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz dowóz osób niepełnosprawnych do ŚDS

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy zakupowej
Marketplanet dostępnej pod następującym adresem https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl/ .
2. Zamawiający dopuszcza również komunikację za pomocą poczty elektronicznej, email: przetargi@bogdaniec.pl, z zastrzeżeniem
sekcji XI pkt 2 SWZ, tj. składania ofert.
3. „Platforma zakupowa" - należy przez to rozumieć narzędzie umożliwiające realizację procesu związanego z udzielaniem
zamówień publicznych w formie elektronicznej.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi do 100 MB, a w przypadku komunikacji za pomocą
poczty elektronicznej przetargi@bogdaniec.pl wynosi do 20 MB.
5. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawie Pzp, podmiotowych środków dowodowych
oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na
Platformie.
6. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanych na adres email Zamawiającego przyjmuje
się datę dostarczenia wiadomości na adres e-mail Zamawiającego.
7. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 8 niniejszej sekcji:
7.1. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Bogdaniec
https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl/ , lub https://oneplace.marketplanet.pl.
7.2. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail,
ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się".
7.3. Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych.
7.4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu. Do terminu otwarcia ofert komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia
oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy w zakładce "Korespondencja". Za datę
przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja".
8. Zamawiający określa:
8.1. Specyfikację połączenia oraz niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę
na Platformie tj.:- Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512
kb/s;- Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów
operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;- Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa
obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;- Włączona obsługa
JavaScript;- Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
8.2. Zamawiający wskazuje dopuszczalne formaty przesyłanych plików, w szczególności: txt, rtf, pdf, odt, doc, docx, jpg, jpeg, zip,
7z, xml, XMLsig, XAdES, CAdES, XMLenc.
8.3. Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie i zapisany, widoczny
jest w Systemie, jako zaszyfrowany - format kodowania UTF8. Możliwość otwarcia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu
przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
8.4. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o
ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z
04.05.2016, str. 1), dalej „RODO", informujemy, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Bogdaniec, ul. Mickiewicza 45, 66-450 Bogdaniec, tel. (095)
7510210, fax (095) 7510209, e-mail: gmina@bogdaniec.pl
2. Inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy Bogdaniec,ul.Mickiewicza 45, 66-450 Bogdaniec jest Pani Wioletta
Rojewska, kontakt: wioletta.rojewska@cbi24.pl* , tel. 575 001 799.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego (Znak: RIT. 271.14.2024.MGL) prowadzonym w trybie podstawowym.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania
w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp";
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO;
8. Posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że9. nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
*Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu
przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych
osobowych.
**Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu
oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia
korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy
interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RIT.271.03.2025.MGL

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Bogdaniec oraz dowóz osób niepełnosprawnych do ŚDS - w okresie 01/09/2025 – 31/08/2026

4.2.6.)Główny kod CPV

34980000-0 - Bilety przewozowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-09-01 do 2026-08-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

czas podstawienia autobusu zastępczego

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.WARUNEK sytuacji ekonomicznej lub finansowej

warunek spełni Wykonawca, który przedłoży informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, na kwotę brutto minimum 100 000,00 zł w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 2. WARUNEK zdolności technicznej lub zawodowej: A) warunek spełni Wykonawca, który wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał: minimum 2 usługi w zakresie przewozu dzieci/młodzieży szkolnej i/lub osób niepełnosprawnych polegające na przewozach regularnych wraz z zakupem biletów miesięcznych, z których każda była wykonywana przez okres minimum 6 miesięcy; B) warunek spełni Wykonawca, który wykaże, że dysponuje pojazdami, nie starszymi niz 8 lat, zapewniającymi ilość miejsc dostosowaną do planowanej ilości przewożonych dzieci/osób niepełnosprawnych na poszczególnych trasach - zgodnie z opisem w niniejszej SWZ; Pojazdy powinny posiadać aktualne ubezpieczenie OC pojazdu i NNW przewożonych osób i aktualny przegląd techniczny oraz powinny byc wyposażone w monitoring który umożliwia rejestrowanie obrazu i dźwięku wewnątrz pojazdu z co najmniej 2 kamer, które swoim zasięgiem będą obejmowały wnętrze pojazdu. W razie potrzeby, zgłoszonej na piśmie, wykonawca nieodpłatnie udostępni nagranie zamawiającemu na dysku CD lub innym nośniku, w formacie avi lub mov lub mp4 lub mkv – minimalny okres przechowywania nagrania przez Wykonawcę - 2 tygodnie. Dodatkowo, pojazd przeznaczony do obsługi linii regularnej specjalnej powinien być: przystosowany homologacyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, niskopodłogowy, posiadający przyklęk lub rampę niwelującą bariery architektoniczne dla osób ograniczonych ruchowo oraz min. 2 miejsca na wózek inwalidzki. C) warunek spełni Wykonawca, który wykaże, że dysponuje minimum: - 3 osobami do pełnienia funkcji kierowców, posiadającymi uprawnienia do kierowania autobusami, ważne badania lekarskie oraz przeszkolenie w zakresie BHP i p.poż. - oraz 3 osobami do pełnienia funkcji opiekunów- powinny to być osoby dorosłe i sprawne fizycznie, niekarane, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz dające gwarancję bezpiecznego dojazdu dzieci do szkół i placówek oświatowych, posiadające ważne badania lekarskie oraz przeszkolenie w zakresie BHP i p.poż. Zamawiający nie dopuszcza łączenia tych dwóch funkcji (tj. kierowcy i opiekuna) przez jedną osobę w przypadku posiadania przez nią potrzebnych kwalifikacji.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

wadium; 4 000 zł

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany do umowy zostały określone w projekcie umowy załączonym do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-07-21 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-07-21 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-08-19

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zostały określone w SWZ dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem

https://bogdaniec.ezamawiajacy.pl/ . 2. W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego , o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 w/w ustawy. 3. Zamawiający wskazuje okres realizacji zadania poprzez wskazanie konkretnych dat (tj. 01/09/2025-31/08/2026r.) ponieważ zadanie jest ściśle powiązane z organizacja roku szkolnego w szkołach podstawowych oraz w śds.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34980000-0Bilety przewozowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.07.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Bogdaniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bogdaniec.
Tak. Wadium określono na 4000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34980000-0 (Bilety przewozowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.