Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
3D SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Zielonkamała firma
Wartość umowy
171 585 zł
Umowa zawarta
4 lipca 2025
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 162 000 zł – 830 250 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 5,9% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa 45 lamp solarnych w ramach zadania: Zakup i montaż oświetlenia solarnego na terenie sołectw Radziechowy, Przybędza, Bystra, Brzuśnik, Juszczyna, Wieprz

Zamawiający Gmina Radziechowy-Wieprz (Radziechowy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa 45 lamp solarnych w ramach zadania: Zakup i montaż oświetlenia solarnego na…”, wybierając ofertę wykonawcy 3D SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 171 585 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina Radziechowy-WieprzRadziechowy, Śląskie (powiat Żywiecki →)opublikowano 10 lipca 2025
Wartość umowy
171 585 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2025

    Termin ofert: 30 maja 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 lipca 2025

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 3D SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zielonka), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 171 585,00 zł (umowę zawarto 4 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 162 000,00 zł do 830 250,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Radziechowy-Wieprz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wieprz 700

1.5.2.)Miejscowość

Radziechowy

1.5.3.)Kod pocztowy

34-381

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@radziechowy-wieprz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.radziechowy-wieprz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-01ac17e4-3e36-4d98-b511-820f9f0c93c7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 45 lamp solarnych w ramach zadania: Zakup i montaż oświetlenia solarnego na terenie sołectw Radziechowy, Przybędza, Bystra, Brzuśnik, Juszczyna, Wieprz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01ac17e4-3e36-4d98-b511-820f9f0c93c7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00320144

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00017787/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.3 Dostawa 45 lamp solarnych w ramach zadania

Zakup i montaż oświetlenia solarnego na terenie sołectw Radziechowy, Przybędza, Bystra, Brzuśnik, Juszczyna, Wieprz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00240660

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 45 lamp solarnych o następujących parametrach:
TYP MP Sol lub równoważny – 15 WAT
- Napięcie zasilania - 12 Volt
- Pobór Mocy - 15 Wat
- Wysokość masztu – 4,6 m – 5m
- Kontroler ładowania
- Moc panelu PV 150 - 160 Watt
- Trwałość diod – min. 20.000h
- Moc akumulatorów – min. 60Ah
- Klasa Ochronności - I
- Stopień ochrony IP 65
- Wysokość zawieszenia oprawy - 4m
- Źródło światła - MP- Led 15 Wat, 140lm/wat
- Strumień świetlny źródeł 2100 Im
- Temperatura barwowa – 4 500 K
- Temperatura pracy -30°C +40°C
- Rodzaj słupa - stalowy ocynkowany
- Fundament- prefabrykowany dostosowany do konstrukcji słupa
- Gwarancja na cały osprzęt min- 2 lata
- Panel mono lub polikrystaliczny
- Akumulator żelowy umieszczony pod ziemią w szczelnym wodoodpornym boksie
- Układ inteligentnego sterowani latarni z możliwością ustawiania 4-6 czasów świecenia.
- Oprawa uliczna o regulowanym kącie położenia, zamontowana na wysięgniku o długości od 0,75m – 1m
- Kąt rozsyłu światła 170˚
3.3. Miejsce montażu: zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszej SWZ – lokalizacja lamp
3.4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do niniejszej SWZ – wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

34928500-3 - Oświetleniowy sprzęt uliczny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34928530-2 - Latarnie uliczne

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

162000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

830250,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

171585,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3D SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

008430036

7.3.4)Miejscowość

Zielonka

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

171585,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34928500-3Oświetleniowy sprzęt uliczny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 326 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 786 zł928 499 zł
Rozstęp międzykwartylowy
755 713 zł
Źródło próbki
CPV 34928· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
172 786 zł
Mediana
434 326 zł
Górny kwartyl
928 499 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziechowy-Wieprz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziechowy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 171 585 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34928500-3 (Oświetleniowy sprzęt uliczny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 3D SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zielonka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.