Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Budownictwo Drogowe KRUG Sp.z o.o.· Swarzędzmała firma
Wartość umowy
9 339 006 zł
Umowa zawarta
27 maja 2025
Okres realizacji
390 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 9 339 006 zł – 11 543 397 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania umowy30%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa / rozbudowa ul. Nowowiejskiego w Gruszczynie oraz przebudowa ul. Rumiankowej i Mirtowej w Gruszczynie

Zamawiający Gmina Swarzędz (Swarzędz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa / rozbudowa ul. Nowowiejskiego w Gruszczynie oraz przebudowa ul. Rumiankowej i…”, wybierając ofertę wykonawcy Budownictwo Drogowe KRUG Sp.z o.o. Wartość umowy: 9 339 006 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina SwarzędzSwarzędz, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 10 lipca 2025
Wartość umowy
9 339 006 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budownictwo Drogowe KRUG Sp.z o.o. (Swarzędz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 339 006,20 zł (umowę zawarto 27 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 9 339 006,20 zł do 11 543 396,56 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 390 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Swarzędz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258483

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Swarzędz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-020

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@swarzedz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swarzedz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32c3fb98-10d6-4890-8199-ca374e30fb00

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa / rozbudowa ul. Nowowiejskiego w Gruszczynie oraz przebudowa
ul. Rumiankowej i Mirtowej w Gruszczynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-32c3fb98-10d6-4890-8199-ca374e30fb00

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00318982

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035888/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Rozbudowa ul. Nowowiejskiego w Gruszczynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00132220

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WRPZP.271-07/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres zamówienia wchodzą:
➢ roboty drogowe
➢ budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym
➢ budowy kanału technologicznego
➢ budowa przyłączy wodociągowych
➢ budowa przyłączy kanalizacyjnych
➢ wycinka drzew
➢ wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu
➢ opracowanie dokumentacji projektowej umożliwiającej wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z przyłączami na przebudowywanych rozbudowywanych ulicach oraz wykonanie robót na ich podstawie. Gmina Swarzędz udostępnia niedokończoną dokumentację projektową dla przedmiotowej branży.
➢ rozebranie płyt betonowych znajdujących się w ul. Nowowiejskiego oraz ponowne ich wbudowanie na terenie sołectwa Gruszczyn. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną specyfikacją techniczną. W ul. Nowowiejskiego znajduje się 478 płyt drogowych 300x150cm oraz 14 płyt jomb 75x100cm.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9339006,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

11543396,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9339006,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budownictwo Drogowe KRUG Sp.z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

631037842

7.3.3)Ulica

Świerkowa 48

7.3.4)Miejscowość

Swarzędz

7.3.5)Kod pocztowy

62-020

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Nadzór i wykonanie prac budowlanych w zakresie sieci instalacyjnej i urządzeń telekomunikacyjnych

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9339006,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

390 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Swarzędz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Swarzędz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 339 006 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budownictwo Drogowe KRUG Sp.z o.o. (Swarzędz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.