Zakup energii elektrycznej dla Miasta Zduńska Wola
Zamawiający Miasto Zduńska Wola (Zduńska Wola, Łódzkie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zakup energii elektrycznej dla Miasta Zduńska Wola”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 513 008 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=554, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Produkty naftowe, paliwo, prąd (CPV 09)
- woj. Łódzkie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Zduńska Wola |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 730934424 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Stefana Złotnickiego 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zduńska Wola |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 98-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 438250229 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48 438250202 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | m.alberczak@zdunskawola.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdunskawola.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00312590 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-07-07 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00302451 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest wspólny zakup energii elektrycznej czynnej dla Urzędu Miasta w Zduńskiej Woli i miejskich jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych i zasilania oświetlenia ulicznego. 2. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej do: 1) 51 punktów odbioru energii dla zasilania budynków, lokali biurowych i obiektów użytkowych 2) 113 punktów odbioru energii – dla zasilania oświetlenia ulicznego. 3. Zamawiający informuje, iż proces zmiany sprzedawcy odbywa się po raz kolejny (Zamawiający posiada rozdzielone umowy na dostawę i zakup energii). Obecnym sprzedawcą jest Energa Obrót S.A.., Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) jest PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, za wyjątkiem punktów wskazanych w załączniku nr 4: „Pomieszczenia w budynku dworca PKP”, „Stadion Miejski w Zduńskiej Woli przy ul. Okrzei” dla których OSD jest PGE Energetyka Kolejowa S.A. 4. Zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 3 i 4 do SWZ nastąpi w oparciu o poniższe zasady: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. dla potrzeb oświetlenia ulicznego (załącznik nr 3 do SWZ) wynosi 1074503 kWh. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. do obiektów Zamawiającego (załącznik nr 4 do SIWZ) wynosi: 770302 kWh. Łącznie 1 844 805 kWh. 2) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 2 do projektu umowy, w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli, oraz reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. W przypadku zaistnienia takiej konieczności obowiązek wypowiedzenia umów kompleksowych będzie ciążył na Wykonawcy. 3) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi zgodne z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. 4) Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Załączniku nr 3 i 4 do SWZ stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania Umowy może ulec zmianie w stosunku do prognoz dotyczących poszczególnych Odbiorców końcowych. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy zużycia energii wskazanej w Załączniku nr 3 i 4 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb poszczególnych Odbiorców końcowych, z tym że niezależnie od wielkości zużycia Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Sprzedawca nie może dochodzić od Zamawiającego ani Odbiorców końcowych żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający lub poszczególni Odbiorcy końcowi zakupią od Sprzedawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii, wskazana w Załączniku Nr 4 i 5 do SWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości punktów poboru energii (dalej: PPE) dla poszczególnych Odbiorców końcowych, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych PPE, faktycznym poborem energii w ramach poszczególnych PPE. 5) Zamawiający nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/programów lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ. 6) Zamawiający informuje, że przekaże wszelkie niezbędne dane w formie elektronicznej (word, excel) potrzebne do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Ciąg dalszy sekcji 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia Klauzula waloryzacyjna 1. Wynagrodzenie Wykonawcy na zasadach określonych w Umowie oraz w treści art. 439 Pzp podlegać będzie waloryzacji prowadzącej do dokonywania zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy, podlegać będzie zmianie na podstawie Wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (dalej: „wskaźnik GUS”). 2. Wynagrodzenie będzie podlegało waloryzacji najwcześniej po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, z zastrzeżeniem, że waloryzacji podlega jedynie pozostała do wypłaty część wynagrodzenia należnego Wykonawcy za realizację zamówienia po upływie tego okresu. Wynagrodzenie zostanie zwaloryzowane o wartość przekraczającą wskaźnik, o którym mowa w ust. 4 3. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie podlegało waloryzacji nie częściej niż raz na kwartał począwszy od terminu wskazanego w ust. 2, do przeliczenia której będzie miał zastosowanie ostatni opublikowany wskaźnik GUS na dzień złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 5. 4. Zmianę wynagrodzenia dokonuje się w przypadku, gdy skumulowana, procentowa zmiana (wzrost albo obniżenie) wskaźnika GUS, począwszy od pierwszego, pełnego miesiąca kalendarzowego od daty zawarcia Umowy wynosi, na moment dokonywania waloryzacji, więcej niż 25,0 %. 5. W sytuacji gdy wskaźnik, o którym mowa w ust. 4, przekroczy zakładany próg, Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca kalendarzowego, o zmianę wynagrodzenia zawierający co najmniej wysokość należnego Wykonawcy wynagrodzenia bez waloryzacji, wysokość zastosowanego wskaźnika, wartość wynagrodzenia po waloryzacji. 6. Maksymalny wzrost wynagrodzenia umownego jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie wprowadzania zmian w wysokości wynagrodzenia wynikających z dokonywania waloryzacji nie może przekroczyć 1 % wartości wynagrodzenia z chwili zawarcia Umowy. 7. Wykonawca, którego wynagrodzenie zostało zmienione w wyniku waloryzacji, zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, z którym zawarł umowę, w zakresie odpowiadającym zmianom cen materiałów lub kosztów dotyczących zobowiązania podwykonawcy, jeżeli przedmiotem umowy są dostawy lub usługi a okres obowiązywania umowy podwykonawcy przekracza 6 m-cy. 8. Zmiana wysokości wynagrodzenia opisanego w niniejszym ustępie następuje w przypadku ziszczenia się powyższych warunków i wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 9. Strony zgodnie oświadczają, że waloryzacja wynagrodzenia, o której mowa powyżej, nie będzie miała zastosowania, gdy Wykonawca dokonał zakupu energii elektrycznej z góry dla całego okresu zamówienia wynikającego z niniejszej Umowy, wobec powyższego zmiana cen energii elektrycznej nie będzie miała wypływu na wartość wynagrodzenia. 10. Wykonawca oświadcza, że do dnia zawarcia przedmiotowej umowy dokonał zakupu energii elektrycznej w wysokości 100 % (wielkość procentowa) na zasadach złożonej oferty. Ciąg dalszy prawa opcji: 2) W zakresie określonym w ust. 2 pkt 2): a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego i wynikać będzie z faktycznego zużycia energii elektrycznej. b) Termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy (do momentu rozliczenia ostatniej faktury Vat); c) O skorzystaniu z prawa opcji, jego zakresie Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli po otrzymaniu ostatecznych danych zużycia energii eklektycznej za ostatni miesiąc świadczenia usługi w ramach niniejszej umowy. d) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i niniejszej umowy; e) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w § 6 ust. 1; f) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest wspólny zakup energii elektrycznej czynnej dla Urzędu Miasta w Zduńskiej Woli i miejskich jednostek organizacyjnych na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych i zasilania oświetlenia ulicznego. 2. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej do: 1) 51 punktów odbioru energii dla zasilania budynków, lokali biurowych i obiektów użytkowych 2) 113 punktów odbioru energii – dla zasilania oświetlenia ulicznego. 3. Zamawiający informuje, iż proces zmiany sprzedawcy odbywa się po raz kolejny (Zamawiający posiada rozdzielone umowy na dostawę i zakup energii). Obecnym sprzedawcą jest Energa Obrót S.A.., Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) jest PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź, za wyjątkiem punktów wskazanych w załączniku nr 4: „Pomieszczenia w budynku dworca PKP”, „Stadion Miejski w Zduńskiej Woli przy ul. Okrzei” dla których OSD jest PGE Energetyka Kolejowa S.A. 4. Zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 3 i 4 do SWZ nastąpi w oparciu o poniższe zasady: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. dla potrzeb oświetlenia ulicznego (załącznik nr 3 do SWZ) wynosi 1074503 kWh. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. do obiektów Zamawiającego (załącznik nr 4 do SIWZ) wynosi: 770302 kWh. Łącznie 1 844 805 kWh. 2) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 2 do projektu umowy, w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli, oraz reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego. W przypadku zaistnienia takiej konieczności obowiązek wypowiedzenia umów kompleksowych będzie ciążył na Wykonawcy. 3) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi zgodne z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. 4) Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Załączniku nr 3 i 4 do SWZ stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania Umowy może ulec zmianie w stosunku do prognoz dotyczących poszczególnych Odbiorców końcowych. Faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy zużycia energii wskazanej w Załączniku nr 3 i 4 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb poszczególnych Odbiorców końcowych, z tym że niezależnie od wielkości zużycia Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Sprzedawca nie może dochodzić od Zamawiającego ani Odbiorców końcowych żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający lub poszczególni Odbiorcy końcowi zakupią od Sprzedawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej niż prognozowana ilość energii, wskazana w Załączniku Nr 4 i 5 do SWZ, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości punktów poboru energii (dalej: PPE) dla poszczególnych Odbiorców końcowych, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych PPE, faktycznym poborem energii w ramach poszczególnych PPE. 5) Zamawiający nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/programów lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ. 6) Zamawiający informuje, że przekaże wszelkie niezbędne dane w formie elektronicznej (word, excel) potrzebne do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ. Ciąg dalszy sekcji 7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia Klauzula waloryzacyjna 1. Wynagrodzenie Wykonawcy na zasadach określonych w Umowie oraz w treści art. 439 Pzp podlegać będzie waloryzacji prowadzącej do dokonywania zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy, podlegać będzie zmianie na podstawie Wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (dalej: „wskaźnik GUS”). 2. Wynagrodzenie będzie podlegało waloryzacji najwcześniej po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, z zastrzeżeniem, że waloryzacji podlega jedynie pozostała do wypłaty część wynagrodzenia należnego Wykonawcy za realizację zamówienia po upływie tego okresu. Wynagrodzenie zostanie zwaloryzowane o wartość przekraczającą wskaźnik, o którym mowa w ust. 4 3. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie podlegało waloryzacji nie częściej niż raz na kwartał począwszy od terminu wskazanego w ust. 2, do przeliczenia której będzie miał zastosowanie ostatni opublikowany wskaźnik GUS na dzień złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 5. 4. Zmianę wynagrodzenia dokonuje się w przypadku, gdy skumulowana, procentowa zmiana (wzrost albo obniżenie) wskaźnika GUS, począwszy od pierwszego, pełnego miesiąca kalendarzowego od daty zawarcia Umowy wynosi, na moment dokonywania waloryzacji, więcej niż 25,0 %. 5. W sytuacji gdy wskaźnik, o którym mowa w ust. 4, przekroczy zakładany próg, Wykonawca jest uprawniony złożyć Zamawiającemu pisemny wniosek, co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca kalendarzowego, o zmianę wynagrodzenia zawierający co najmniej wysokość należnego Wykonawcy wynagrodzenia bez waloryzacji, wysokość zastosowanego wskaźnika, wartość wynagrodzenia po waloryzacji. 6. Maksymalny wzrost wynagrodzenia umownego jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie wprowadzania zmian w wysokości wynagrodzenia wynikających z dokonywania waloryzacji nie może przekroczyć 1 % wartości wynagrodzenia z chwili zawarcia Umowy. 7. Wykonawca, którego wynagrodzenie zostało zmienione w wyniku waloryzacji, zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, z którym zawarł umowę, w zakresie odpowiadającym zmianom cen materiałów lub kosztów dotyczących zobowiązania podwykonawcy, jeżeli przedmiotem umowy są dostawy lub usługi a okres obowiązywania umowy podwykonawcy przekracza 6 m-cy. 8. Zmiana wysokości wynagrodzenia opisanego w niniejszym ustępie następuje w przypadku ziszczenia się powyższych warunków i wymaga sporządzenia aneksu do Umowy. 9. Strony zgodnie oświadczają, że waloryzacja wynagrodzenia, o której mowa powyżej, nie będzie miała zastosowania, gdy Wykonawca dokonał zakupu energii elektrycznej z góry dla całego okresu zamówienia wynikającego z niniejszej Umowy, wobec powyższego zmiana cen energii elektrycznej nie będzie miała wypływu na wartość wynagrodzenia. 10. Wykonawca oświadcza, że do dnia zawarcia przedmiotowej umowy dokonał zakupu energii elektrycznej w wysokości 100 % (wielkość procentowa) na zasadach złożonej oferty. Ciąg dalszy prawa opcji: 2) W zakresie określonym w ust. 2 pkt 2): a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego i wynikać będzie z faktycznego zużycia energii elektrycznej. b) Termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy (do momentu rozliczenia ostatniej faktury Vat); c) O skorzystaniu z prawa opcji, jego zakresie Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli po otrzymaniu ostatecznych danych zużycia energii eklektycznej za ostatni miesiąc świadczenia usługi w ramach niniejszej umowy. d) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i niniejszej umowy; e) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w § 6 ust. 1; f) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-07-09 10:00 Po zmianie: 2025-07-14 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.2. | Miejsce składania ofert Przed zmianą | https://zdunskawola.ezamawiajacy.pl Po zmianie: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na https://zdunskawola.ezamawiajacy.pl w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych na stronie internetowej prowadzonego po stępowania. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-07-09 10:00 Po zmianie: 2025-07-14 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2025-08-07 Po zmianie: 2025-08-12 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.