Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
610 744 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    281 736 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    329 008 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin udzielenia gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min 4 m, oznaczonych jako obręb: Mościejewo, Kwilcz.

Zamawiający Gmina Kwilcz (Kwilcz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min 4 m,…”, wybierając ofertę wykonawcy USBUD MARIAN SZUDRA. Łączna wartość umów: 610 744 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KwilczKwilcz, Wielkopolskieopublikowano 7 lipca 2025
Łączna wartość umów
610 744 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma USBUD MARIAN SZUDRA za łącznie 610 744,09 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KWILCZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258968

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO 23

1.5.2.)Miejscowość

Kwilcz

1.5.3.)Kod pocztowy

64-420

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

613068200

1.5.8.)Numer faksu

613068201

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

office@kwilcz.pl inwestycje@kwilcz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kwilcz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1118314

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min 4 m, oznaczonych jako obręb: Mościejewo, Kwilcz.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3378966c-908d-4d29-a791-84ba311179f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00311432

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00007032/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.5 Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min 4 m, oznaczonych jako obręb

Mościejewo, Kwilcz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00252792

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.271.6.2025.ZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szerokość jezdni o nawierzchni z „ kocich łbów” oraz gruntowej jest zmienna i wynosi od 4 do 5 metrów. Remoncie podlega pas o długości 291 m na szerokości 4 metrów warz z połączeniem z istniejącą nawierzchnią z płyt PDTP. ( tzw. Skrzyżowanie) do miejsca włączenia się płyt PDTP.
Zaprojektowano konstrukcję jezdni o nawierzchni twardej z płyt PDTP:
- nawierzchnia płyt betonowych o gr.16 cm,
- nawierzchnia z kruszywa łamanego 0/31,5 mm gr. 16 cm - pomiędzy płytami wraz z zamiałowaniem kruszywem 0/5 mm,
- warstwa odsączająca z piasku gr. 10 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm o gr. 20 cm- miejscowa wskazana przez Zamawiającego,
- podłoże z gruntu rodzimego nośnego lub piaszczystego.
Wykonawca zobowiązany jest dostosować wysokość drogi do istniejącego utwardzenia drogi

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.5.)Wartość części

237080,74 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Prace obejmują swym zakresem odcinek drogi na długości 295 mb; w tym z kostki brukowej o długości około 60 mb oraz z płyt PDTP na długości 235 mb oraz uzupełnienie masą bitumiczną..
Ułożenie kostki brukowej na odcinku 60 mb ( od skrzyżowania z drogą wojewódzką 186) o grubości 8 cm na podbudowie betonowej C5/6 – grubość warstwy po zagęszczeniu 15 cm oraz podbudowie C8/10 – grubość warstwy po zagęszczeniu – 10 cm. Wzdłuż odcinka z kostki należy ułożyć krawężnik 12x25 na ławie z betonu C12/15. Drogę należy połączyć z istniejącym zjazdem na drogę wojewódzką 186 masą asfaltową.
Na długości 235 mb zaprojektowano konstrukcję jezdni o nawierzchni twardej z płyt PDTP:
- nawierzchnia płyt betonowych o gr.16 cm,
- nawierzchnia z kruszywa łamanego 0/31,5 mm gr. 16 cm - pomiędzy płytami wraz z zamiałowaniem kruszywem 0/5 mm,
- warstwa odsączająca z piasku gr. 10 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm o gr. 20 cm- miejscowa wskazana przez Zamawiającego,
- podłoże z gruntu rodzimego nośnego lub piaszczystego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.5.)Wartość części

273388,03 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

281736,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

281736,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

281736,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

USBUD MARIAN SZUDRA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7871009462

7.3.4)Miejscowość

ROZBITEK 14, KWILCZ

7.3.5)Kod pocztowy

64-420

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

281736,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

329007,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

329007,73 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

329007,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

USBUD MARIAN SZUDRA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7871009462

7.3.4)Miejscowość

ROZBITEK 14, KWILCZ

7.3.5)Kod pocztowy

64-420

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

329007,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kwilcz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kwilcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 610 744 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: USBUD MARIAN SZUDRA (ROZBITEK 14, KWILCZ). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.