Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
173 956 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2025
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 173 956 zł – 184 253 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres gwarancji jakości i rękojmi za wady (GR)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej nr 3411P od miejscowości na odcinku Dzierzbice - Kaleń Parcel

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Kole (Koło, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3411P od miejscowości na odcinku Dzierzbice - Kaleń Parcel”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. Wartość umowy: 173 956 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w KoleKoło, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 7 lipca 2025
Wartość umowy
173 956 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A (Koło), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 173 956,44 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 173 956,44 zł do 184 252,77 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311022989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Toruńska 200

1.5.2.)Miejscowość

Koło

1.5.3.)Kod pocztowy

62-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dt@pzdkolo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

pzdkolo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f83980e-d0f1-45d2-8820-607177a2c376

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej nr 3411P od miejscowości na odcinku Dzierzbice - Kaleń Parcel

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2f83980e-d0f1-45d2-8820-607177a2c376

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00311343

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00075631/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Przebudowa drogi powiatowej nr 3411P od miejscowości na odcinku Dzierzbice - Kaleń Parcel

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00244943

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.TPBN.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3411P od miejscowości na odcinku Dzierzbice - Kaleń Parcel"

 Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - 0,840 km;
 Mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej - 20 m²;
 Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych - 3 580 m²;
 Połączenie międzywarstwowe - skropienie podbudowy asfaltowej emulsją asfaltową szybkorozpadową o zawartości asfaltu 50% w ilość 0,5 kg/m2 - 3 580 m²;
 Mechaniczne wyrównywanie istniejącej podbudowy betonem asfaltowym - 358 t;
 Ręczne wyrównanie nawierzchni betonem asfaltowym - 20 t;
 Uzupełnienie, profilowanie i zagęszczanie poboczy materiałem z dowozem (pospółka) średnia grubość warstwy 10 cm - 1 280 m²

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

173956,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

184252,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

173956,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6661004943

7.3.3)Ulica

Toruńska 200

7.3.4)Miejscowość

Koło

7.3.5)Kod pocztowy

62-600

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

173956,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 173 956 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A (Koło). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.