Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Adaptacja Sali przy Szkole Podstawowej w Rojewie na cele kulturalne

Zamawiający Gmina Rojewo (Rojewo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Adaptacja Sali przy Szkole Podstawowej w Rojewie na cele kulturalne”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina RojewoRojewo, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 2 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rojewo

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350790

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rojewo 8

1.4.2.)Miejscowość

Rojewo

1.4.3.)Kod pocztowy

88-111

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

rojewo@rojewo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-rojewo

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00304162

2.2.)Data ogłoszenia

2025-07-02

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00290840

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 2) Przed zmianą

2. Nagłośnienie a) Kolumny szerokopasmowe (tzw. górki) • Liczba sztuk: 4 (2 przodowe-główne + 2 frontfill) • Typ: aktywne kolumny szerokopasmowe, przystosowane do pracy mobilnej • Moc wzmacniacza: co najmniej 1800 W • Pasmo przenoszenia: ok. 50 Hz – 18 kHz • Głośniki 12” lub 15” • Wbudowany procesor DSP (korekcja, opóźnienie, limiter) • Złącza: XLR in/out • Możliwość montażu na statywach i użytkowania jako frontfill b) Statywy do głośników przodowych -głównych • Liczba sztuk: 2 • Materiał: stal • Kolor: czarny • Mechanizm blokujący: ręczny z dodatkowym zabezpieczeniem (np. blokada śrubowa + pin zabezpieczający) • Wysokość regulowana: min. od 110 cm do 190 cm • Średnica rury montażowej: dopasowana do kolumn głośnikowych • Maksymalne obciążenie: dopasowane do kolumn głośnikowych • Końcówki nóg antypoślizgowe • Składana konstrukcja umożliwiająca łatwy transport c) Subwoofery (kolumny niskotonowe) • Liczba sztuk: 4 • Typ: aktywne • Głośnik: min. 15" • Moc wzmacniacza: co najmniej 1500 W • Pasmo przenoszenia: ok. 35–120 Hz • Złącza: XLR • Możliwość użytkowania w zestawie z kolumnami szerokopasmowymi • Obudowa sceniczna, uchwyty transportowe d) Monitory sceniczne • Liczba sztuk: 4 • Typ: aktywne • Głośnik: min. 10" • Moc: co najmniej 800 W • DSP z presetami • Złącza: XLR e) Mikser audio (cyfrowa konsola mikserska) • Liczba sztuk: 2 • Min. 32 wejść mikrofonowo-liniowych (XLR/Jack) • Min. 16 wyjść Aux/Bus • Możliwość sterowania bezprzewodowego (tablet, router) • Obsługa efektów DSP • Pamięć presetów, snapshotów f) Stagebox cyfrowy • Liczba sztuk: 2 • 16 wejść XLR (mikrofonowo-liniowe) • 8 wyjść XLR • Montaż w racku, złącza blokowane • Kompatybilny z powyższym mikserem g) Mikrofony nagłowne (zestawy bezprzewodowe) • Liczba sztuk: 4 • Mikrofony nagłowne w kolorze cielistym (dyskretne) • Praca w zakresie częstotliwości dopuszczonych w Polsce (np. zgodność z UKE) • Zasięg: min. 50 m • W komplecie: ładowarki i zapasowe akumulatory/baterie do mikrofonów bezprzewodowych (minimum jeden cykl zapasowy). h) Kable XLR • 10 szt. × XLR 3 m • 10 szt. × XLR 5 m • 10 szt. × XLR 10 m • Przewody profesjonalne, ekranowane, odporne na zginanie, zakończone metalowymi złączami i) Kabel CAT5e • Liczba sztuk: 2 • Długość: 50 m • Ekranowany, przeznaczony do transmisji audio • Kompatybilny z mikserem i stageboxem j) Router Wi-Fi • Liczba sztuk: 1 • Standard Wi-Fi: IEEE 802.11ax (lub równoważny) • Pasma: 2,4 GHz i 5 GHz (dual-band) • Porty LAN: min. 4 × RJ45 (Gigabit Ethernet) • Obsługa QoS (Quality of Service) • Obsługa DHCP i przypisywania statycznych adresów IP • Możliwość konfiguracji przez aplikację mobilną i/lub przeglądarkę • Możliwość utworzenia sieci gościnnej • Automatyczna lub ręczna aktualizacja oprogramowania k) Rozdzielnica sceniczna • Liczba sztuk: 1 • Przenośna, 32A • Min. 6 gniazd wyjściowych • Zabezpieczenia różnicowoprądowe i nadprądowe • Obudowa transportowa l) Dibox • Liczba sztuk: 2 • monofoniczne DI-boxy aktywne lub pasywne • Wejścia jack, wyjścia XLR • Tłumik, ground lift, separacja galwaniczna m) Przedłużacze elektryczne • Liczba sztuk: 5 • Przewód 3×2,5 mm², uziemienie, długość 10 m n) Laptop • Liczba sztuk: 1 • Procesor (CPU): Intel Core i7 12. lub 13. generacji (np. i7-1260P, i7-1355U) lub nowszy • Pamięć RAM: Minimum 16 GB RAM DDR4 lub DDR5 • Dysk twardy: Minimum 512 GB dysk SSD NVMe • Ekran: − Matryca IPS o przekątnej minimum 15,6 cala lub większej (np. 16 cali) − Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) lub wyższa − Matowe wykończenie lub antyrefleks (zalecane) • System operacyjny: Windows 11 preinstalowany i aktywowany • Łączność: − Wi-Fi 6 (802.11ax) lub nowsze − Bluetooth 5.0 lub nowszy • Porty: − Minimum 2x USB-A 3.0 lub nowsze − Minimum 1x USB-C (preferowane z obsługą przesyłu danych i ładowania) − HDMI lub DisplayPort do podłączenia zewnętrznego monitora − Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm • Bateria: Wydajność umożliwiająca minimum 6 godzin pracy biurowej bez konieczności ładowania o) Przeszkolenie pracowników obsługujących urządzenia Dostawa pod adres: Rojewo 131, 88-111 Rojewo W celu potwierdzenia właściwości asortymentu zamówienia do oferty należy dołączyć specyfikację z opisem modelu/typu oferowanego asortymentu i/lub karty katalogowe produktów umożliwiających zweryfikowanie powyższych parametrów. Po zmianie: 2. Nagłośnienie a) Kolumny szerokopasmowe (tzw. górki) • Liczba sztuk: 4 (2 przodowe-główne + 2 frontfill) • Typ: aktywne kolumny szerokopasmowe, przystosowane do pracy mobilnej • Moc wzmacniacza: co najmniej 1800 W • Pasmo przenoszenia: ok. 50 Hz – 18 kHz • Głośniki 12” lub 15” • Wbudowany procesor DSP (korekcja, opóźnienie, limiter) • Złącza: XLR in/out • Możliwość montażu na statywach i użytkowania jako frontfill b) Statywy do głośników przodowych -głównych • Liczba sztuk: 2 • Materiał: stal • Kolor: czarny • Mechanizm blokujący: ręczny z dodatkowym zabezpieczeniem (np. blokada śrubowa + pin zabezpieczający) • Wysokość regulowana: min. od 110 cm do 190 cm • Średnica rury montażowej: dopasowana do kolumn głośnikowych • Maksymalne obciążenie: dopasowane do kolumn głośnikowych • Końcówki nóg antypoślizgowe • Składana konstrukcja umożliwiająca łatwy transport c) Subwoofery (kolumny niskotonowe) • Liczba sztuk: 4 • Typ: aktywne • Głośnik: min. 15" • Moc wzmacniacza: co najmniej 1500 W • Pasmo przenoszenia: ok. 35–120 Hz • Złącza: XLR • Możliwość użytkowania w zestawie z kolumnami szerokopasmowymi • Obudowa sceniczna, uchwyty transportowe d) Monitory sceniczne • Liczba sztuk: 4 • Typ: aktywne • Głośnik: min. 10" • Moc: co najmniej 800 W • DSP z presetami • Złącza: XLR e) Mikser audio (cyfrowa konsola mikserska) • Liczba sztuk: 2 • Min. 16 wejść mikrofonowo-liniowych (XLR/Jack) • Min. 8 wyjść Aux/Bus • Możliwość sterowania bezprzewodowego (tablet, router) • Obsługa efektów DSP • Pamięć presetów, snapshotów f) Stagebox cyfrowy • Liczba sztuk: 2 • 16 wejść XLR (mikrofonowo-liniowe) • 8 wyjść XLR • Montaż w racku, złącza blokowane • Kompatybilny z powyższym mikserem g) Mikrofony nagłowne (zestawy bezprzewodowe) • Liczba sztuk: 4 • Mikrofony nagłowne w kolorze cielistym (dyskretne) • Praca w zakresie częstotliwości dopuszczonych w Polsce (np. zgodność z UKE) • Zasięg: min. 50 m • W komplecie: ładowarki i zapasowe akumulatory/baterie do mikrofonów bezprzewodowych (minimum jeden cykl zapasowy). h) Kable XLR • 10 szt. × XLR 3 m • 10 szt. × XLR 5 m • 10 szt. × XLR 10 m • Przewody profesjonalne, ekranowane, odporne na zginanie, zakończone metalowymi złączami i) Kabel CAT5e • Liczba sztuk: 2 • Długość: 50 m • Ekranowany, przeznaczony do transmisji audio • Kompatybilny z mikserem i stageboxem j) Router Wi-Fi • Liczba sztuk: 1 • Standard Wi-Fi: IEEE 802.11ax (lub równoważny) • Pasma: 2,4 GHz i 5 GHz (dual-band) • Porty LAN: min. 4 × RJ45 (Gigabit Ethernet) • Obsługa QoS (Quality of Service) • Obsługa DHCP i przypisywania statycznych adresów IP • Możliwość konfiguracji przez aplikację mobilną i/lub przeglądarkę • Możliwość utworzenia sieci gościnnej • Automatyczna lub ręczna aktualizacja oprogramowania k) Rozdzielnica sceniczna • Liczba sztuk: 1 • Przenośna, 32A • Min. 6 gniazd wyjściowych • Zabezpieczenia różnicowoprądowe i nadprądowe • Obudowa transportowa l) Dibox • Liczba sztuk: 4 • monofoniczne DI-boxy aktywne lub pasywne • Wejścia jack, wyjścia XLR • Tłumik, ground lift, separacja galwaniczna m) Przedłużacze elektryczne • Liczba sztuk: 5 • Przewód 3×2,5 mm², uziemienie, długość 10 m n) Laptop • Liczba sztuk: 1 • Procesor (CPU): Intel Core i7 12. lub 13. generacji (np. i7-1260P, i7-1355U) lub nowszy • Pamięć RAM: Minimum 16 GB RAM DDR4 lub DDR5 • Dysk twardy: Minimum 512 GB dysk SSD NVMe • Ekran: − Matryca IPS o przekątnej minimum 15,6 cala lub większej (np. 16 cali) − Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) lub wyższa − Matowe wykończenie lub antyrefleks (zalecane) • System operacyjny: Windows 11 preinstalowany i aktywowany • Łączność: − Wi-Fi 6 (802.11ax) lub nowsze − Bluetooth 5.0 lub nowszy • Porty: − Minimum 2x USB-A 3.0 lub nowsze − Minimum 1x USB-C (preferowane z obsługą przesyłu danych i ładowania) − HDMI lub DisplayPort do podłączenia zewnętrznego monitora − Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm • Bateria: Wydajność umożliwiająca minimum 6 godzin pracy biurowej bez konieczności ładowania o) Przeszkolenie pracowników obsługujących urządzenia Dostawa pod adres: Rojewo 131, 88-111 Rojewo W celu potwierdzenia właściwości asortymentu zamówienia do oferty należy dołączyć specyfikację z opisem modelu/typu oferowanego asortymentu i/lub karty katalogowe produktów umożliwiających zweryfikowanie powyższych parametrów.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 3) Przed zmianą

3. Oświetlenie a) Lampy typu LED WASH • Liczba sztuk: 12 • 19×15 W RGBW • Źródło światła: 19 diod LED RGBW o mocy 15 W każda • Kąt świecenia: 25–60° (z opcją zoomu) • Sterowanie: DMX 512, tryby automatyczne, dźwiękowe • Złącza: XLR 3-pin i/lub 5-pin, PowerCON • Montaż: uchwyt do kratownicy, możliwość pracy w pozycji stojącej b) Lampy typu LED BEAM • Liczba sztuk: 5 • 230 W • Źródło światła: lampa wyładowcza 230 W • Efekty: koło kolorów, koło gobo, pryzmat, frost • Sterowanie: DMX 512, tryby automatyczne, dźwiękowe • Złącza: XLR 3-pin i/lub 5-pin, PowerCON • Montaż: uchwyt do kratownicy c) Splitter DMX • Liczba sztuk: 1 • 4-kanałowy • Wejścia/wyjścia: 1 wejście DMX, 4 wyjścia DMX (3-pin i/lub 5-pin) • Izolacja galwaniczna • Diody sygnalizacyjne dla każdego kanału • Montaż: rack 19" lub uchwyt do kratownicy d) Mikser oświetlenia DMX • Liczba sztuk: 1 • Liczba kanałów: 1024 • Obsługa: do 96 urządzeń • Funkcje: programowanie scen, chase, efekty • Złącza: DMX 3-pin i/lub 5-pin, USB • Montaż: rack 19" e) Okablowanie • Kable sygnałowe XLR: − Liczba sztuk: 1 − Typ przewodu: mikrofonowy, ekranowany − Konstrukcja: dwużyłowy + ekran (np. Cordial CMK 222 lub równoważny) − Długość: 100 m (przewód w rolce) − Zastosowanie: do samodzielnego konfekcjonowania (z końcówkami XLR) − Końcówki: zestaw złącz XLR 3-pin (męskie i żeńskie) do samodzielnego montażu • Kable zasilające PowerCON: − Liczba sztuk: 5 − Długość: 10 m (5 sztuk) lub równoważna łączna długość − Typ złącza: PowerCON (np. Neutrik lub równoważne) − Przekrój przewodu: 3×1,5 mm² lub 3×2,5 mm² − Do zastosowania z urządzeniami oświetleniowymi • Kable prądowe 230V: − Liczba sztuk: 1 − Typ przewodu: elastyczny kabel siłowy OW 3×2,5 mm² (np. ONPD 3×2,5 w gumie lub równoważny) − Długość: 100 m (przewód w rolce) − Przeznaczenie: zasilanie urządzeń oświetleniowych i nagłośnieniowych − Zakończenia: zestaw końcówek/wtyczek 230 V do samodzielnej konfekcji − Możliwość cięcia na wymagane długości i dostosowania do konfiguracji po montażu • Kabel siłowy z rozdzielaczem − Liczba sztuk: 1 − Zasilanie tylnej kratownicy − Typ: kabel siłowy zakończony wtykiem 32 A (np. 5P/400 V), z rozdzieleniem na min. 3 gniazda 230 V (schuko lub podobne) − Długość: dostosowana do układu scenicznego (orientacyjna długość 5–10 m) − Przeznaczenie: doprowadzenie zasilania do punktów montażu opraw oświetleniowych na kratownicy f) Przeszkolenie pracowników obsługujących urządzenia Dostawa pod adres: Rojewo 131, 88-111 Rojewo W celu potwierdzenia właściwości asortymentu zamówienia do oferty należy dołączyć specyfikację z opisem modelu/typu oferowanego asortymentu i/lub karty katalogowe produktów umożliwiających zweryfikowanie powyższych parametrów. Po zmianie: 3. Oświetlenie a) Lampy typu LED WASH – oświetlenie frontowe • Urządzenie inteligentne typu głowica ruchoma • Liczba sztuk: 4 • 19×15 W RGBW • Źródło światła: 19 diod LED RGBW o mocy 15 W każda • Kąt świecenia: 25–60° (z opcją zoomu) • Sterowanie: DMX 512, tryby automatyczne, dźwiękowe • Złącza: XLR 3-pin i/lub 5-pin, PowerCON • Akcesoria do montażu: − 8 sztuk uchwytów montażowych − 2 statywy z poprzeczką (patrz pkt.h) − 4 sztuki linek zabezpieczających b) Lampy typu LED WASH – oświetlenie tylne • Urządzenie inteligentne typu głowica ruchoma • Liczba sztuk: 4 • 19×15 W RGBW • Źródło światła: 19 diod LED RGBW o mocy 15 W każda • Kąt świecenia: 25–60° (z opcją zoomu) • Sterowanie: DMX 512, tryby automatyczne, dźwiękowe • Złącza: XLR 3-pin i/lub 5-pin, PowerCON • Akcesoria do montażu: − 8 sztuk uchwytów montażowych − 4 sztuki linek zabezpieczających c) Lampy typu LED BEAM • Urządzenie inteligentne typu głowica ruchoma • Liczba sztuk: 3 • 230 W • Źródło światła: lampa wyładowcza 230 W • Efekty: koło kolorów, koło gobo, pryzmat, frost • Sterowanie: DMX 512, tryby automatyczne, dźwiękowe • Złącza: XLR 3-pin i/lub 5-pin, PowerCON • Akcesoria do montażu: − 6 sztuk uchwytów montażowych − 4 sztuki linek zabezpieczających d) Splitter DMX • Liczba sztuk: 1 • 4-kanałowy • Wejścia/wyjścia: 1 wejście DMX, 4 wyjścia DMX (3-pin i/lub 5-pin) • Izolacja galwaniczna • Diody sygnalizacyjne dla każdego kanału • Montaż: rack 19" lub uchwyt do kratownicy e) Mikser oświetlenia DMX • Liczba sztuk: 1 • Liczba kanałów: 1024 • Obsługa: do 96 urządzeń • Funkcje: programowanie scen, chase, efekty • Złącza: DMX 3-pin i/lub 5-pin, USB • Montaż: rack 19" f) Okablowanie – pełne okablowanie umożliwiające obsługę oświetlenia • Kable sygnałowe XLR: − Liczba sztuk: 1 − Typ przewodu: mikrofonowy, ekranowany − Konstrukcja: dwużyłowy + ekran − Długość: 100 m (przewód w rolce) − Zastosowanie: do samodzielnego konfekcjonowania (z końcówkami XLR) − Końcówki: zestaw złącz XLR 3-pin (męskie i żeńskie) do samodzielnego montażu • Kable zasilające PowerCON: − Liczba sztuk: 12 − Długość: 10 m (5 sztuk) lub równoważna łączna długość − Typ złącza: PowerCON − Przekrój przewodu: 3×1,5 mm² lub 3×2,5 mm² − Do zastosowania z urządzeniami oświetleniowymi • Kable prądowe 230V: − Liczba sztuk: 1 − Typ przewodu: elastyczny kabel siłowy OW 3×2,5 mm² − Długość: 100 m (przewód w rolce) − Przeznaczenie: zasilanie urządzeń oświetleniowych i nagłośnieniowych − Zakończenia: zestaw końcówek/wtyczek 230 V do samodzielnej konfekcji − Możliwość cięcia na wymagane długości i dostosowania do konfiguracji po montażu • Kabel siłowy z rozdzielaczem − Liczba sztuk: 1 − Zasilanie tylnej kratownicy − Typ: kabel siłowy zakończony wtykiem 16 A (np. 5P/400 V), z rozdzieleniem na min. 3 gniazda 230 V − Długość: dostosowana do układu scenicznego (orientacyjna długość 5–10 m) − Przeznaczenie: doprowadzenie zasilania do punktów montażu opraw oświetleniowych na kratownicy • CAT5+2x adapter XLR na CAT5 g) Kratownica typu Trisystem • Długość całkowita: 7,5 m • Kolor: czarny • Konstrukcja: trójrurowa, spawana, o przekroju rurowym • Zastosowanie: montaż oświetlenia tylnego sceny h) Statywy/windy • Liczba sztuk: 2 • Typ: statyw o regulowanej wysokości z mechanizmem podnoszącym (tzw. winda) • Udźwig: min. 150 kg • Zabezpieczenia: mechaniczne blokady i podpory stabilizujące i) Przeszkolenie pracowników obsługujących urządzenia Dostawa pod adres: Rojewo 131, 88-111 Rojewo W celu potwierdzenia właściwości asortymentu zamówienia do oferty należy dołączyć specyfikację z opisem modelu/typu oferowanego asortymentu i/lub karty katalogowe produktów umożliwiających zweryfikowanie powyższych parametrów.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-07-03 09:00 Po zmianie: 2025-07-18 09:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-07-03 09:15 Po zmianie: 2025-07-18 09:15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rojewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rojewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44212320-8 (Konstrukcje różne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.