Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
135 700 zł
Umowa zawarta
25 czerwca 2025
Okres realizacji
od 1 lipca 2025 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług utrzymania oprogramowania SAWA, subskrypcji oprogramowania „Wymiana Międzyinstancyjna” oraz „Integracja z Systemem Centralnego Wydruku” dla Sądu Okręgowego w Rybniku

Zamawiający Sąd Okręgowy w Rybniku (Rybnik, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług utrzymania oprogramowania SAWA, subskrypcji oprogramowania Wymiana…”, wybierając ofertę wykonawcy Currenda Sp. z o.o. Wartość umowy: 135 700 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Sąd Okręgowy w RybnikuRybnik, Śląskieopublikowano 30 czerwca 2025
Wartość umowy
135 700 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Currenda Sp. z o.o. (Sopot).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 135 700,00 zł (umowę zawarto 25 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 lipca 2025 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Okręgowy w Rybniku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384782901

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 33

1.5.2.)Miejscowość

Rybnik

1.5.3.)Kod pocztowy

44-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

327840491

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@rybnik.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.rybnik.so.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-95e3145d-9871-473e-b7b8-ff8ab48051c8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług utrzymania oprogramowania SAWA, subskrypcji oprogramowania „Wymiana Międzyinstancyjna” oraz „Integracja z Systemem Centralnego Wydruku” dla Sądu Okręgowego w Rybniku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-95e3145d-9871-473e-b7b8-ff8ab48051c8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00298517

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00125928/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.4 Postępowanie na usługi firmy SAWA Currenda (do końca 2026 roku)

- subskrypcję aplikacji SAWA Currenda, - świadczenie usługi subskrypcji wymiany międzyinstancyjnej, - świadczenie usługi SCW

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00257773

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający zamierza udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku usług, które mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Wykonawca posiada wyłączne prawa autorskie do systemu, pozwalające tylko jemu na jakąkolwiek ingerencję w system.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

135700,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. świadczenie usługi subskrypcji utrzymania oprogramowania,
2. świadczenie usługi subskrypcji oprogramowania „Wymiana Międzyinstancyjna” dla Sądu Okręgowego w Rybniku,
3. zakup usługi subskrypcji utrzymania oprogramowania składającego się na rozwiązanie „Integracja z Systemem Centralnego Wydruku”
na okres 1 roku

4.5.3.)Główny kod CPV

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

135700 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

135700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

135700 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Currenda Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5851349001

7.3.3)Ulica

Al. Niepodległości 703A

7.3.4)Miejscowość

Sopot

7.3.5)Kod pocztowy

81-853

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

135700 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-07-01 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72260000-5Usługi w zakresie oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy w Rybniku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 135 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72260000-5 (Usługi w zakresie oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Currenda Sp. z o.o. (Sopot). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.