Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 444 896 zł
Umowa zawarta
23 czerwca 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 2 444 896 zł – 5 733 617 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie gminy Żerków

Zamawiający Gmina Żerków (Żerków, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie gminy Żerków”, wybierając ofertę wykonawcy WODKAN INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 2 444 896 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻerkówŻerków, Wielkopolskie (powiat Jarociński →)opublikowano 24 czerwca 2025
Wartość umowy
2 444 896 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WODKAN INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Żelazkowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 444 895,67 zł (umowę zawarto 23 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 2 444 895,67 zł do 5 733 617,31 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żerków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855475

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Adama Mickiewicza 5

1.5.2.)Miejscowość

Żerków

1.5.3.)Kod pocztowy

63-210

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

627403024

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zerkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zerkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-852b382d-75d0-481b-a794-27c56fbc78ca

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie gminy Żerków

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-852b382d-75d0-481b-a794-27c56fbc78ca

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00289488

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00060794/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Żerków

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie współfinansowane jest ze środków planu rozwojowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00236332

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RPR.ZP.271.2.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3270221,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie gminy Żerków. Zadanie obejmuje 4 zadania:
Zadanie 1. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej Raszewy-Przybysław
Zadanie obejmuje budowę sieci wodociągowej rozdzielczej Ø110 PE100 PN16 RC m. Raszewy-Przybysław na dz. nr:
- 283/4, 251/4, 251/6, 251/7, 261/2, 262/2, 263/2 - obręb 0013 Raszewy
- 50/2, 57/3, 60/2, 71/4, 68/4, 72/2 - obręb 0001 Antonin-Przybysław.
W ramach zadania wybudowany zostanie wodociąg o długości 2597,2 m. Sieć wybudowana zostanie przy wykorzystaniu rur PE.
Projektowany przewód wodociągowy wykonany zostanie z rur PEHD100 Æ 110 mm SDR 11 PN16 RC.
Zadanie obejmuje wykonanie 1 szt. przyłącza - nawiertki wodociągowej w formie opaski do nawiercania z odejściem gwintowanym DN 110 / 1 1/4" + obudowa + skrzynka.
Zadanie 2. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w m. Żerków
Zadanie obejmuje budowę sieci wodociągowej rozdzielczej Ø110 PE100-RC PN16 w m. Żerków na dz. nr:
- 21 - obręb 0004 Chrzan
- 759/1, 759/2, 759/10, 759/18, 759/21, 759/29, 621, 759/9, 759/16, 759/14, 759/12, 759/4, 343, 759/17 - obręb 0001 Żerków.
Wybudowany zostanie wodociąg o długości 1548,4 m. Przewód wodociągowy wykonany zostanie z rur PEHD100-RC Æ 110mm SDR 11 PN16.
Zadanie obejmuje wykonanie 117 szt. przyłączy (w tym 109 szt. nawiertek do domów jednorodzinnych i domów w zabudowie szeregowej oraz 8 szt. przyłączy do budynków wielolokalowych - trójniki kołnierzowe DN 110/50 + łączniki kołnierzowe wraz zasuwa DN 50 PN16 + 2 x łącznik kołnierzowy DN50 PN16 + skrzynka + obudowa).
Zadanie 3. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Żerków
Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej Ø200 PVC w m. Żerków, dz. nr 759/1, 759/4, 759/2,759/10, 759/18, 759/12, 759/21, 759/14, 759/9, 759/16, 759/17 (obręb 0001 Żerków). Wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej o dł.985,5 m (w tym długość sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej Ø200 PVC – 931,5 m oraz długość sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej Ø90 PE – 54,0 m). Sieć kanalizacji sanitarnej wybudowana zostanie z rur PVC. Kanał sanit. grawit. wykonany zostanie z rur PVC SN8 Æ 200×5,9 mm z materiału jednorodnego oraz z rur PEHD 100-RC Æ 200×11,9 mm SDR17 PN10 typ 2/2.
Rurociąg tłoczny wykonany zostanie z rur PEHD 100-RC Ø90 SDR17 PN10 Typ 2/2.
Wykonana zostanie także przepompownia ścieków sanitarnych ze zbiornikiem z polimerobetonu o średnicy wewn. DN1500 dwu pompową w układzie pracy 1 + 1 rezerwa.
Zadanie obejmuje również budowę przyłącza energetycznego zasilającego nową przepompownię ścieków (koszt niekwalifikowalny).
Na sieci kanalizacji sanitarnej zainstalowane zostaną kształtki PVC kanalizacyjne - trójniki kanalizacyjne 200/160 mm oraz studnie kanalizacyjne systemowe z kręgów betonowych o śr. 1000 mm z włazem kanałowym fi 600 umożliwiające przyłączenie obiektów do sieci. Zaplanowano budowę 114 szt. trójników i studni umożliwiających realizację przyłączy.
Zadanie 4. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Laski/ Żerków
Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej Ø200 PVC/PE w m. Laski/Żerków, dz. nr:
- 17, 7, 21 - obręb 0004 Chrzan;
- 759/1, 759/2 - obręb 0001 Żerków.
Wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej o dł. 980 m wykonana z rur PVC SN8 Æ 200×5,9 mm oraz z rur PEHD 100-RC Æ 200×11,9 mm SDR17 PN10 typ 2/2.
Na sieci kanalizacyjnej zainstalowane zostaną kształtki PVC kanalizacyjne - trójniki kanalizacyjne 200 mm oraz studnie kanalizacyjne systemowe z kręgów betonowych o śr. 1000 mm z włazem kanałowym fi 600 umożliwiające przyłączenie obiektów do sieci. Zaplanowano budowę 27 szt. trójników i studni umożliwiających realizację przyłączy.
4.2. Szczegółowy zakres prac znajduje się w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2444895,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5733617,31 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2444895,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WODKAN INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 527431232

7.3.3)Ulica

51

7.3.4)Miejscowość

Żelazkowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-220

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe WODKAN – konsultacje, doradztwo, prace budowlane

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2444895,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zadanie współfinansowane jest ze środków planu rozwojowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy w ramach działania B3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żerków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żerków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 444 896 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WODKAN INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Żelazkowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.