Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Podstawą prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. W związku z w/w odrzuceniem oferty Wykonawcy cena kolejnej, oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamó

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja warsztatów wyjazdowych w ramach projektu pn. „Zrealizuj SWOJE PASJE i MARZENIA”

Zamawiający Miejsko-gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu (Skalbmierz, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Organizacja warsztatów wyjazdowych w ramach projektu pn. Zrealizuj SWOJE PASJE i…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 98 500 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Podstawą prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY W SKALBMIERZU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001286004

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Romanowskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Skalbmierz

1.5.3.)Kod pocztowy

28-530

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrektormgokskalbmierz@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skalbmierz.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab06f5b5-e57b-4535-82f4-49ea8402fa74

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja warsztatów wyjazdowych w ramach projektu pn. „Zrealizuj SWOJE PASJE i MARZENIA”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab06f5b5-e57b-4535-82f4-49ea8402fa74

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00286001

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00108846/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Organizacja warsztatów wyjazdowych w ramach projektu pn. „Zrealizuj SWOJE PASJE i MARZENIA”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Zrealizuj SWOJE PASJE i MARZENIA” realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr umowy: FESW.09.05-IZ.00-0009/24 z dnia 17.12.2024 r. zawartej z Województwem Świętokrzyskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa pełniącym funkcję Instytucji Zarządzającej programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00219021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1/PRZ/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

315569,11 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji warsztatów wyjazdowych w ramach projektu pn. „Zrealizuj SWOJE PASJE i MARZENIA”.

1) Wyjazd warsztatowy 7-dniowy dla 45 Uczestników Projektu (maksymalnie 15 rodziców i maksymalnie 30 dzieci) z zakresu „Trening kompetencji wychowawczo-opiekuńczych".

2) Wyjazd warsztatowy 7-dniowy dla 45 Uczestników Projektu (maksymalnie 15 rodziców i maksymalnie 30 dzieci) z zakresu „Trening zastępowania agresji i walki ze stresem"

3) Wyjazd warsztatowy 4-dniowy dla 45 Uczestników Projektu (maksymalnie 15 rodziców i maksymalnie 30 dzieci) z zakresu „Trening koncentracji, relaksacji"

4) Wyjazd warsztatowy 4-dniowy dla 45 Uczestników Projektu (maksymalnie 15 rodziców i maksymalnie 30 dzieci) z zakresu „Trening opiekuńczo wychowawczy z zakresu doskonalenia umiejętności wychowawczych rodziców"

Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) – stanowiący załącznik nr 8 do SWZ
b) Wzorze umowy – stanowiącej Załącznik do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

55100000-1 - Usługi hotelarskie

55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Podstawą prawną unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jest art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że „Zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W związku z w/w odrzuceniem oferty Wykonawcy cena kolejnej, oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postepowanie na podstawie art. 255 pkt 3 w/w ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
98 500 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
41 070 zł241 342 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 272 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
41 070 zł
Mediana
98 500 zł
Górny kwartyl
241 342 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejsko-gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skalbmierz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.