Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu zostały złożone następujące oferty: 1. MARWENT II Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, ul. Główna 63, 42-622 Świerklaniec; 2. Resso Sp. z o.o., ul. Gliwicka 41, 44-153 Sośnicowice; 3. Arinea sp. z o.o., ul. Działkowa 11 b, 62-872 Borek; 4. SOLAR SQUARE Sp. z o.o., ul. Gołężycka 12/5, 54-152 Wrocław; 5. Proeko Energy Sp. z o.o., ul. Kręta 45, 42-500 Będzin; 6. New Sun Sp. z o.o., ul. Jaworskiego 5A, 05-090 Raszyn; 7. Sollab Fotowoltaika Sp. z o.o., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk; 8. INTELUS INWESTYCJE Sp. z o.o., ul. Ks. Dr Wiktora Siwka 17, 40-306 Katowice. Wszystkie złożone of

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
8 ofertodrzucone: 8
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu".

Zamawiający Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu (Sosnowiec, Śląskie) opublikował wynik postępowania „"Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni…”. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatuSosnowiec, Śląskieopublikowano 12 czerwca 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu zostały złożone następujące oferty: 1. MARWENT II Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, ul. Główna 63, 42-622 Świerklaniec; 2. Resso Sp. z o.o., ul. Gliwicka 41, 44-153 Sośnicowice; 3. Arinea sp. z o.o., ul. Działkowa 11 b, 62-872 Borek; 4. SOLAR SQUARE… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert. Odrzucono 8 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515885

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.)Miejscowość

Sosnowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

41-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.tarka@um.sosnowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.um.sosnowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,189934,32be9f82774e8cda76264ef9e4bdc092.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku
Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-75d65cca-cf70-4408-a0ce-0c47af983291

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00275674

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00130920

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.C.271.1.14.2025.AT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla potrzeb realizacji zadania p.n

„Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu”. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do: a) Wykonania projektu wykonawczego i uzyskania uzgodnień oraz opinii (w tym m.in. opinii i uzgodnienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej), wymaganych prawem i niezbędnych do prawidłowego sporządzenia dokumentacji projektowej. b) Sprawowania nadzoru autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych. c) Budowy instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Planowane źródła finansowania przedmiotowego zamówienia: - Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii; - Budżet Państwa. 4. Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi: - 15 lat na wady ukryte modułów fotowoltaicznych; - 25 lat gwarancji liniowej na moduły fotowoltaiczne; - 10 lat na falowniki fotowoltaiczne; - 10 lat na system magazynowania energii; - 10 lat na konstrukcję montażową; - 5 lat od daty odbioru końcowego na pozostałe urządzenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

31422000-0 - Zestawy baterii

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45312310-3 - Ochrona odgromowa

44210000-5 - Konstrukcje i części konstrukcji

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu zostały złożone następujące oferty:
1. MARWENT II Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, ul. Główna 63, 42-622 Świerklaniec;
2. Resso Sp. z o.o., ul. Gliwicka 41, 44-153 Sośnicowice;
3. Arinea sp. z o.o., ul. Działkowa 11 b, 62-872 Borek;
4. SOLAR SQUARE Sp. z o.o., ul. Gołężycka 12/5, 54-152 Wrocław;
5. Proeko Energy Sp. z o.o., ul. Kręta 45, 42-500 Będzin;
6. New Sun Sp. z o.o., ul. Jaworskiego 5A, 05-090 Raszyn;
7. Sollab Fotowoltaika Sp. z o.o., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk;
8. INTELUS INWESTYCJE Sp. z o.o., ul. Ks. Dr Wiktora Siwka 17, 40-306 Katowice.

Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z przesłanką wskazaną w art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

Sekcja 7

Informacje dodatkowe

1. Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu
ul. Wawel 15
41-200 Sosnowiec.
Działając na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. 2024 poz. 1320) zwanej dalej: [„ustawa Pzp”] oraz zgodnie z Pełnomocnictwem z dnia 17.01.2025 r. przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przez:
Gminę Sosnowiec – Miasto posiadające prawa powiatu
al. Zwycięstwa 20
41 – 200 Sosnowiec.
2. Numer zamówienia w planie zamówień publicznych Zamawiającego w 2024 r. - pozycja 1/PN/DT/2025.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.