Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
197 186 zł
Umowa zawarta
6 czerwca 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 197 186 zł – 421 058 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Laskach Małych

Zamawiający Gmina Kalinowo (Kalinowo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Laskach Małych”, wybierając ofertę wykonawcy Budromex Radom Sp. z o.o. Wartość umowy: 197 186 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KalinowoKalinowo, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 12 czerwca 2025
Wartość umowy
197 186 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budromex Radom Sp. z o.o. (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 197 186,10 zł (umowę zawarto 6 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 197 186,10 zł do 421 057,94 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kalinowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671113

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mazurska 11

1.5.2.)Miejscowość

Kalinowo

1.5.3.)Kod pocztowy

19-314

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.7.)Numer telefonu

876218760

1.5.8.)Numer faksu

876218777

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@kalinowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kalinowo.ezamawiajacy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kalinowo.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Laskach Małych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8a0ae41f-466a-4b5b-8487-d2a52f6375cd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00274533

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042043/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Laskach Małych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00212589

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

264873,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Laski Małe. Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1933N do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1935N, o długości 356,57 m.
Zakres opracowania obejmuje
- budowę nowej nawierzchni jezdni drogi,
- przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi,
- przebudowę zjazdów,
- wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego

2.1 Rozwiązania sytuacyjne:
Początek przebudowywanego odcinka drogi gminnej wewnętrznej przyjęto w km rob. 0+000,00, koniec w km rob. 0+356,57. Zaprojektowano jezdnię o szerokości nawierzchni 4,00 m wraz z niezbędnymi po-szerzeniami, zjazdy na posesje prywatne o podstawowej szerokości 4,00 m i promieniu wyokrąglenia łuków R=3,00 m.
Szczegóły przyjętych rozwiązań przedstawiono na Rys. nr 2 w części graficznej opracowania.

2.2 Rozwiązania wysokościowe:
W ramach przebudowy odcinka drogi przewiduje się zmianę niwelety istniejącej nawierzchni jezdni drogi w stopniu niezbędnym do wykonania nowej nawierzchni. Płynność niwelety jezdni drogi została uzyskana przez nadanie jej spadków podłużnych i poprzecznych gwarantujących prawidłowe odwodnienie. Projektowane załamania niwelety zostały wyokrąglone kołowymi łukami pionowymi o promieniach odpowiadających obowiązującym warunkom technicznym.
Szczegóły przyjętych rozwiązań przedstawiono na Rys. nr 4 w części graficznej opracowania.

2.3 Zieleń:
Przebudowa drogi nie wymaga usunięcia drzew. Drzewa nie przeznaczone do usunięcia, znaj-dujące się w pobliżu prowadzonych robót, należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami poprzez owinięcie pni drzew matami słomianymi i obłożenie deskami..

2.4 Konstrukcja nawierzchni
Konstrukcja jezdni KR1:
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 2-5,
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 5-8,
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 11-16,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 C50/30 gr. 22 cm.
Konstrukcja nawierzchni zjazdów:
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 2-5,
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 5-8,
- powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kruszywem łamanym 11-16,
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 C50/30 gr. 22 cm.
Pobocza:
- nawierzchnia z mieszanki kruszywa naturalnego gr. 12 cm.
Szczegóły przyjętych rozwiązań przedstawiono na Rys. nr 3 w części graficznej opracowania.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ). Opis przedmiotu zamówienia został wskazany w załączniku nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

197186,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

421057,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

197186,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budromex Radom Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7963004047

7.3.3)Ulica

Wolanowska

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

197186,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kalinowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalinowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 197 186 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budromex Radom Sp. z o.o. (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.