Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
311 055 zł
Umowa zawarta
4 czerwca 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utwardzenie dróg położonych na terenie gminy Gzy emulsją asfaltową i destruktem

Zamawiający Gmina Gzy (Gzy, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Utwardzenie dróg położonych na terenie gminy Gzy emulsją asfaltową i destruktem”, wybierając ofertę wykonawcy Z.U.H. „MARBUD" mgr inż. Mariusz Piętka. Wartość umowy: 311 055 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GzyGzy, Mazowieckie (powiat Pułtuski →)opublikowano 10 czerwca 2025
Wartość umowy
311 055 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Z.U.H. „MARBUD" mgr inż. Mariusz Piętka (Ciechanów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 311 054,70 zł (umowę zawarto 4 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gzy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378114

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gzy 9

1.5.2.)Miejscowość

Gzy

1.5.3.)Kod pocztowy

06-126

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23 691 31 67

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@gminagzy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://uggzy.bip.org.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10efee90-08a0-40e7-9e6e-53d39ebc5e51

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utwardzenie dróg położonych na terenie gminy Gzy emulsją asfaltową i destruktem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-10efee90-08a0-40e7-9e6e-53d39ebc5e51

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00271997

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040376/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Utwardzenie dróg położonych na terenie gminy Gzy emulsją asfaltową i destruktem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00231062

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IOŚ.271.1.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utwardzenia dróg gminnych w roku 2025 w sołectwach gminy Gzy. Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Gzy, w tym z Funduszu Sołeckiego.
a) Utwardzenie dróg gminnych emulsją asfaltową polega na powierzchniowym utwardzeniu nawierzchni dróg z rozsypaniem grysów, z zastosowaniem emulsji asfaltowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt techniczny, przedmiary robót budowlanych oraz mapy sytuacyjne, określające lokalizację poszczególnych odcinków drogowych planowanych do utwardzenia). Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania na własny koszt oznakowania tymczasowego robót przez cały okres realizacji, a także jego demontażu po robotach, wykonanie niezbędnych badań i pomiarów, uporządkowania terenu. Wymagany minimalny okres rękojmi wynosi 36 miesięcy. Niezależnie od uprawnień z tytułu rękojmi Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na przedmiot umowy. Okres gwarancji wynosi min. 36 miesięcy licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Gwarancja obejmuje odpowiedzialność z tytułu wad tkwiących w użytych materiałach i urządzeniach, w wadliwym wykonaniu prac, szkód powstałych w związku z wystąpieniem wady oraz wadach prawnych. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi w przypadkach, gdy wada stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi lub zagraża szkodą w bardzo dużych rozmiarach. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego zabezpieczenia miejsca awarii w celu usunięcia zagrożeń lub niedopuszczenia do powiększenia się szkody. Uregulowania dotyczące gwarancji zawarte są również w załączniku nr 2 - wzorze umowy.
b) Utwardzenie dróg gminnych destruktem obejmuje roboty drogowe budowlane, pozyskanie materiału, transport do wskazanych miejscowości na terenie Gminy, przeprofilowanie podłoża, rozładunek i rozplantowanie, zagęszczenie w celu likwidacji wybojów, ubytków i kolein. Destrukt asfaltowy (frez asfaltowy) musi spełnić następujące parametry: frakcja 0-31,5 mm, dostawa czystego destruktu asfaltowego, uzyskanego z frezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej bez podbudowy, materiał powinien być suchy lub lekko wilgotny, wolny od zanieczyszczeń. Destrukt asfaltowy musi spełniać co najmniej wymagania normy PN-EN 13108-8 oraz spełniać warunki, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 23 grudnia 2021 roku w sprawie warunków określenia szczegółowych warunków utraty statusu odpadów dla odpadów destruktu asfaltowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2468).
2. Pozostałe warunki zamówienia zawarte są w załączniku nr 1a do SWZ (opisy techniczne wraz z przedmiarami i mapami sytuacyjnymi), w załączniku nr 1b - specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, załączniku nr 1c (określenie ilości destruktu na poszczególne miejscowości) oraz wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

311054,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

311054,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

311054,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Z.U.H. „MARBUD" mgr inż. Mariusz Piętka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5661904155

7.3.3)Ulica

ul. Reutta 16B

7.3.4)Miejscowość

Ciechanów

7.3.5)Kod pocztowy

06-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

311054,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gzy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gzy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 311 055 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Z.U.H. „MARBUD" mgr inż. Mariusz Piętka (Ciechanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.