Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 481 846 zł
Umowa zawarta
27 maja 2025
Okres realizacji
182 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 3 481 846 zł – 7 380 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ruda

Zamawiający Gmina Gidle (Gidle, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ruda”, wybierając ofertę wykonawcy ZTHU Stanisław Krupiński. Wartość umowy: 3 481 846 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GidleGidle, Łódzkieopublikowano 6 czerwca 2025
Wartość umowy
3 481 846 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZTHU Stanisław Krupiński (Wrzosowa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 481 846,21 zł (umowę zawarto 27 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 3 481 846,21 zł do 7 380 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 182 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIDLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398675

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pławińska 22

1.5.2.)Miejscowość

Gidle

1.5.3.)Kod pocztowy

97-540

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 327-20-27

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubliczne@gidle.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gidle.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd1dbec8-2938-4d10-bbd4-cc60465639d1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ruda

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd1dbec8-2938-4d10-bbd4-cc60465639d1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00264451

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044883/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ruda

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Wsparcie bezwrotne z planu rozwojowego, w ramach inwestycji B3.1.1 "Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich"

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00177537

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ruda”. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami przyłączy oraz budową przepompowni ścieków na działkach nr ewidencyjny 191/1, 191/2, 3596, 859 obręb Gidle oraz działki nr ewidencyjny 715/1, 715/2, 970, 971/1 obręb Ruda, Gmina Gidle, powiat radomszczański, województwo łódzkie.
3.2. Zakres robót obejmuje m.in.:
1. Budowę 12 odcinków sieci kanalizacji sanitarnej z rur PVC-U SRD 34 SN8 Dn 200 mm o spływie grawitacyjnym na długości łącznej - 1103,6 m wraz z przepompownią ścieków
2. Kanalizacja wyposażona będzie w studnie inspekcyjne Dn 400 mm i rewizyjne Dn 1000mm.
3. Budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej tłoczonej na odcinku Pp – Sr projektowanej rury PE 100 SDR 17 Dn 75 mm, na długości - 384,5 m. Kanał tłoczny wyposażony będzie w studnie rewizyjne Dn 1000 mm.
4. Budowę instalacji WLZ do wykonania jako kabel YKY 4x10 mm2 wynosi 7,4 m.
5. Budowę przepompowni w studni żelbetonowej Dn 1500 mm, wydajność maksymalna – 12,1 m3/h
6. Budowę 70 szt. przyłączy kanalizacji sanitarnej z rur PVC-U SDR34 SN8 Dn 160 mm na długości łącznej - 343,2 m
7. Monitoring wszystkich obiektów wchodzących w zakres zadania należy zrealizować poprzez rozbudowę istniejącego systemu monitoringu obiektów wodno-kanalizacyjnych, a wizualizację należy wykonać na istniejącej stacji bazowej (serwerze) umieszczonej w Centrum Dyspozytorskim.
System monitoringu ma składać się z dwóch podstawowych elementów:
− obiekt zdalny (np. przepompownia ścieków) – wyposażony w moduł telemetryczny
GSM/GPRS, który zawiera sterownik PLC z wyświetlaczem LCD oraz modem
komunikacyjny do transmisji pakietowej danych,
− obiekt lokalny – istniejące Centrum Dyspozytorskie, mieszczące się w siedzibie
eksploatatora Gminie Gidle.
8. Utwardzenie terenu przepompowni ścieków o powierzchni 14, 1 m2.
9. Zabezpieczenie terenu przepompowni ścieków – wykonanie ogrodzenia panelowego o wysokości min. 1,5 m.
10. odtworzenie i przywrócenie terenów do stanu pierwotnego potwierdzone podpisaniem przez właścicieli nieruchomości protokołów (odbudowa naruszonych w trakcie prowadzenia robót nawierzchni ulic, chodników oraz terenów przyległych).
11. W zakres robot wchodzi wymiana nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej gr. 8 cm i płyt chodnikowych 50x50x7 cm po obu stronach jezdni drogi powiatowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ, wzorze umowy i dokumentacji projektowej stanowiącej zał. nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3481846,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7380000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3481846,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZTHU Stanisław Krupiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 150652210

7.3.3)Ulica

Wesoła 13

7.3.4)Miejscowość

Wrzosowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-263

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3481846,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

182 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
354 635 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 860 662 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
354 635 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gidle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gidle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 481 846 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZTHU Stanisław Krupiński (Wrzosowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.