Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
596 550 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 23 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 596 550 zł – 738 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BUDOWA WOLNOSTOJĄCEGO OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W MIEJSCOWOŚCI RUDA

Zamawiający Gmina Gidle (Gidle, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA WOLNOSTOJĄCEGO OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W MIEJSCOWOŚCI RUDA”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski. Wartość umowy: 596 550 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GidleGidle, Łódzkieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
596 550 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 6 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski (Dąbrowa Zielona), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 596 550,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 596 550,00 zł do 738 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIDLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398675

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pławińska 22

1.5.2.)Miejscowość

Gidle

1.5.3.)Kod pocztowy

97-540

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

anna.spiechowicz@gidle.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gidle.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a9fdd182-cab6-42f7-824a-ef61898c536a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BUDOWA WOLNOSTOJĄCEGO OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W MIEJSCOWOŚCI RUDA

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a9fdd182-cab6-42f7-824a-ef61898c536a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415131

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00057099/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa wolnostojącego obiektu magazynowego w miejscowości Ruda

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354534

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „BUDOWA WOLNOSTOJĄCEGO OBIEKTU MAGAZYNOWEGO W MIEJSCOWOŚCI RUDA”. Przedmiotem inwestycji jest budowa wolnostojącego obiektu magazynowego w miejscowości Ruda, dz. Nr. Ew. 1016/1 obręb 0014 Ruda, Gmina Gidle, powiat radomszczański, województwo łódzkie.
2. Zamówienie jest dofinansowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026.
3. Inwestycja jest wykonywana w formule zaprojektuj i wybuduj.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Zakres prac projektowych obejmuje w szczególności:
a) opracowanie projektu zagospodarowania terenu (PZT),
b) opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego (PAB),
c) opracowanie projektu technicznego (PT)
d) opracowanie pełnobranżowych projektów wykonawczych i specyfikacji (STWiORB);
e) opracowanie szczegółowych przedmiarów robót dla każdej z branż (budowlanej, konstrukcyjnej, drogowej, instalacyjnej sanitarnej, elektrycznej) jako elementu pomocniczego, obrazującego przewidywany zakres rzeczowy,
f) opracowanie zestawienia kosztów zadania (Tabeli Elementów Rozliczeniowych) oraz uszczegółowionego kosztorysu ułatwiającego ewentualne fakturowanie częściowe i ocenę zaawansowania prac przez Inspektora Nadzoru w podziale na branże, sporządzonych metodą kalkulacji szczegółowej. Dokumenty te pełnią wyłącznie rolę informacyjno-rozliczeniową i w żadnym wypadku nie zmieniają ryczałtowego charakteru wynagrodzenia ustalonego w umowie.
g) pozyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, zgód i uzgodnień,
Wszystkie ww. opracowania należy dostarczyć w formie papierowej – co najmniej dwa egzemplarze dla Zamawiającego. Wszystkie ostateczne wersje projektów (wraz z pieczątkami i podpisami) należy również dostarczyć Zamawiającemu w wersji elektronicznej w formie nieedytowalnej (PDF) – skany podpisanej dokumentacji oraz edytowalnej (DWG).
2) Zakres robót obejmuje m.in.:
a) wykonanie robót budowlanych, montażowych na podstawie projektu,
b) inwentaryzację powykonawczą wraz z przygotowaniem dokumentacji powykonawczej,
c) nadzór autorski projektanta.
3) Ponadto Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia m. in.:
a) opracuje harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji,
b) odpowiedzialny będzie za całokształt zamówienia, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia,
c) uczestniczyć będzie w radach budowy, na spotkaniu przekazywane będą informacje o stanie zaawansowania robót i rozstrzygane bieżące zagadnienia związane z budową,
d) w przypadku kolizji z istniejącymi urządzeniami infrastruktury technicznej, należy zaprojektować i wykonać ich przebudowę lub zabezpieczenie,
e) zapewni obsługę geodezyjną inwestycji (wytyczenie, inwentaryzacja powykonawcza wraz z inwentaryzacją geodezyjną zatwierdzoną przez właściwy ośrodek geodezyjny i kartograficzny),
f) opracuje dokumentację powykonawczą – w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia, atestami),
g) przyjmie odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny jak i na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik Nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45262210-6 - Fundamentowanie

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

596550,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

738000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

596550,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240936738

7.3.3)Ulica

ul. Długa 102

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Zielona

7.3.5)Kod pocztowy

42-265

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

596550,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-23

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gidle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gidle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 596 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD OGÓLNO-BUDOWLANY Zbigniew Wodzisławski (Dąbrowa Zielona). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.