Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 608 824 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 307 474 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    301 350 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty oraz dostarczone i wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wyposażenie stacji uzdatniania wody w Gminie Rossosz

Zamawiający Gmina Rossosz (Rossosz, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wyposażenie stacji…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 608 824 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina RossoszRossosz, Lubelskie (powiat Łęczyński →)opublikowano 3 czerwca 2025
Łączna wartość umów
1 608 824 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Investmil Sp. z o.o. (część 1); INSTAL-SERWIS Lubartów Wojciech Osiecki (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 608 823,95 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rossosz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001085100

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubelska 8

1.5.2.)Miejscowość

Rossosz

1.5.3.)Kod pocztowy

21-533

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.7.)Numer telefonu

(83) 378 45 57

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@rossosz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rossosz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6896035-ed6d-40c5-bd5e-fd1a883e1b4b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wyposażenie stacji uzdatniania wody w Gminie Rossosz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b6896035-ed6d-40c5-bd5e-fd1a883e1b4b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00260168

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00072023/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa sieci wodociągowej i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wyposażenie stacji uzdatniania wody w Gminie Rossosz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Gospodarka wodno-ściekowa w ramach poddziałania " Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00188185

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

- „Budowa sieci wodociągowej i przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Rossosz”, której zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowa sieci wodociągowej PE Ø160 w ilości ok. 3343m,
- budowa sieci wodociągowej PE Ø110 w ilości ok. 150m wraz z przyłączami PE Ø40 w ilości 13 szt. (ok. 559m), PE Ø50 w ilości 3 szt. (ok. 314m), PE Ø63 w ilości 5 szt. (ok. 1082m),
- przebudowa istniejącej sieci Ø100 oraz Ø80 na PE Ø160 w ilości (ok. 255m) wraz z przełączeniem istniejącego przewodu Ø80 oraz istniejących przyłączy Ø50, Ø32 do nowej sieci PEØ160.
- budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w ilości 8 szt. pracujących na bazie niskoobciążonego osadu czynnego ze złożem biologicznym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następuje po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia.
W przypadku, gdy ze względów niezależnych od stron w szczególności braku możliwości dokonania budowy POŚ w danej lokalizacji lub rezygnacji właścicieli nieruchomości z uczestnictwa w projekcie Zamawiający zastrzega możliwość zmiany lokalizacji, bez zmiany typu POŚ ze względu na przepustowość i liczbę osób.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.5.)Wartość części

3002725,70 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na stacji uzdatniania wody w Rossoszu”, której zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie dokumentacji technicznej urządzeń fotowoltaicznych wraz z uzyskaniem wszystkich, wynikających z przepisów prawa warunków, opinii, pozwoleń oraz innych koniecznych dokumentów;
b) opracowanie koncepcji projektu i przedstawienie jej do akceptacji Zamawiającemu,
c) opracowanie kosztorysow, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot,
d) dostawę i wykonanie wszystkich niezbędnych prac związanych z montażem urządzeń oraz przeprowadzenia wymaganych badań, pomiarów i sprawdzeń instalacji fotowoltaicznej po jej wykonaniu;
e) dokonywanie nieodpłatnych, w okresie trwania gwarancji wszelkich niezbędnych przeglądów i konserwacji zgodnie z wymaganiami producenta. Do wykonywania czynności serwisowych i konserwacyjnych wykonawca każdorazowo wyznaczy osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za działania podejmowane przez te osoby w trakcie trwania umowy, gwarancji;
f) przeszkolenie wyznaczonej kadry w zakresie właściwej obsługi urządzeń stanowiących przedmiot zamówienia;
g) dostarczenie najpóźniej w dniu odbioru prac, wszystkich wymaganych prawem dokumentów formalnych, instrukcji obsługi w języku polskim i innych dokumentów dotyczących zamontowanych urządzeń.
h) Wykonawca ma obowiązek wykonać projekt instalacji fotowoltaicznej zgodnie z wiedzą techniczną, wymaganiami prawnymi oraz prawem budowlanym.
Ciąg dalszy przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 4 SWZ ust. 4.2 ppkt.4.2.2 oraz załączniku nr 1b do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.5.)Wartość części

198879,95 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1307473,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1782355,58 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1307473,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Investmil Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5391514928

7.3.4)Miejscowość

Czeberaki

7.3.5)Kod pocztowy

21-210

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1307473,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-09-12

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

301350 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

301350 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

301350 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INSTAL-SERWIS Lubartów Wojciech Osiecki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7141516229

7.3.4)Miejscowość

Lisów

7.3.5)Kod pocztowy

21-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

301350 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-09-12

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rossosz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rossosz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 608 824 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Investmil Sp. z o.o. (Czeberaki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.