Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
783 631 zł
Umowa zawarta
26 maja 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 783 631 zł – 2 201 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozwój infrastruktury Lotniska Krosno” – opracowanie dokumentacji projektowej

Zamawiający Gmina Miasto Krosno (Krosno, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „„Rozwój infrastruktury Lotniska Krosno” – opracowanie dokumentacji projektowej”, wybierając ofertę wykonawcy „Grupa Pro-Inwest” Sp. z o.o. Wartość umowy: 783 631 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto KrosnoKrosno, Podkarpackieopublikowano 28 maja 2025
Wartość umowy
783 631 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „Grupa Pro-Inwest” Sp. z o.o. (Brzozów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 783 630,54 zł (umowę zawarto 26 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 783 630,54 zł do 2 201 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Krosno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440809

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lwowska 28a

1.5.2.)Miejscowość

Krosno

1.5.3.)Kod pocztowy

38-400

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.krosno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krosno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1064824

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozwój infrastruktury Lotniska Krosno”
– opracowanie dokumentacji projektowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6d69e663-2341-42d2-81cb-c2032dfbe687

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00251816

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00021175/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.19 Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę na zadaniu „Rozwój infrastruktury Lotniska Krosno" - opracowanie dokumentacji projektowej (..)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00109804

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej w ramach zadania „Rozwój infrastruktury Lotniska Krosno”: rozbudowy drogi startowej do łącznej długości 2000 m wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbudową dróg kołowania, sieciami i instalacjami zgodnie z zakresem opisanym w niniejszej SWZ oraz PFU, stanowiącym załącznik do niniejszego SWZ wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę.
Uwaga: Zakres opracowania będącego przedmiotem zamówienia nie będzie obejmował elementów zawartych w PFU w zakresie: płyty postojowej PPS 1, płyty postojowej PPS 2 i rozbudowy dróg kołowania DKE i DKF.

Zakres dokumentacji projektowej obejmujący opracowanie to m.in.:
- projekt zagospodarowania terenu PZT;
- projekt architektoniczno - budowlany PAB;
- projekt techniczny PT;
- projekt wykonawczy PW;
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB;
- kosztorys inwestorski KI;
- przedmiar robót PR;
- wymagane zgody, warunki i uzgodnienia;
- decyzja pozwolenia wodnoprawnego;
- decyzja środowiskowa DŚ;
- decyzje pozwolenia na budowę, wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

783630,54 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2201700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

783630,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„Grupa Pro-Inwest” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6861699476

7.3.3)Ulica

ul. Legionistów 4

7.3.4)Miejscowość

Brzozów

7.3.5)Kod pocztowy

36-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

ILON pracownia projektowa Mateusz Hołub, pl. Jana Kilińskiego 2, 35-005 Rzeszów - Opracowanie projektu budowlanego

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

783630,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Krosno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krosno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 783 631 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „Grupa Pro-Inwest” Sp. z o.o. (Brzozów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.