Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 941 627 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 6 941 627 zł – 8 892 900 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 905 w miejscowości Boronów - ul. Wolności wraz z oświetleniem

Zamawiający Gmina Boronów (Boronów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi…”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H. BUD-MET Jarosław Kałmuk. Wartość umowy: 6 941 627 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina BoronówBoronów, Śląskieopublikowano 23 maja 2025
Wartość umowy
6 941 627 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 grudnia 2024

    Termin ofert: 31 grudnia 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 maja 2025

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H. BUD-MET Jarosław Kałmuk (Panki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 941 626,52 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 6 941 626,52 zł do 8 892 900,01 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Boronów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398400

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dolna

1.5.2.)Miejscowość

Boronów

1.5.3.)Kod pocztowy

42-283

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

343539100

1.5.8.)Numer faksu

343669814

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@boronow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://boronow.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4e736b8-2374-4718-b8ce-c9042b9b5c7f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 905 w miejscowości Boronów - ul. Wolności wraz z oświetleniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a4e736b8-2374-4718-b8ce-c9042b9b5c7f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00244790

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00046151/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 905 w miejscowości Boronów - ul. Wolności wraz z oświetleniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00656181

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKiZP.271.08.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

8921065,68 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowa inwestycja swym zakresem obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego wraz z budową odwodnienia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 905 na odcinku od istniejącego ciągu pieszo – rowerowego zlokalizowanego w rejonie ulicy Młyńskiej do zjazdu do sołectwa Grojec w Gminie Boronów. W ramach zadania przewiduje się wykonanie następujących prac:
• poszerzenie jezdni w kierunku północnym
• budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż proj. jezdni od strony północnej,
• przebudowa/budowa zjazdów w granicach pasa drogowego;
• przebudowa przepustów
• budowa kanalizacji deszczowej
• budowa oświetlenia ulicznego
• budowa kanału technologicznego
• przebudowa lub zabezpieczenie uzbrojenia terenu kolidującego z rozwiązaniami projektowymi
• montaż oznakowania drogi zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu
• wycinka zieleni kolidującej z inwestycją.

Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku numer 8 do specyfikacji warunków zamówienia oraz w dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany, projekt techniczny, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót stanowiące załącznik numer 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

32562000-0 - Kable światłowodowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6941626,52 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8892900,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6941626,52 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H. BUD-MET Jarosław Kałmuk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5741006553

7.3.3)Ulica

Praszczyki

7.3.4)Miejscowość

Panki

7.3.5)Kod pocztowy

42-140

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6941626,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Boronów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Boronów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 941 627 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H. BUD-MET Jarosław Kałmuk (Panki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.