Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Import-Eksport Jacek Barna· Przytokmikrofirma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: PCH COMPLEX-BUD Piotr Chabiniak

Wartość umowy
1 193 100 zł
Umowa zawarta
22 maja 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 193 100 zł – 1 797 081 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa termomodernizacja przedszkola miejskiego w Gozdnicy

Zamawiający Gmina Gozdnica (Gozdnica, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa termomodernizacja przedszkola miejskiego w Gozdnicy”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Import-Eksport Jacek Barna. Wartość umowy: 1 193 100 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GozdnicaGozdnica, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 23 maja 2025
Wartość umowy
1 193 100 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Import-Eksport Jacek Barna (Przytok), wspólnie z: PCH COMPLEX-BUD Piotr Chabiniak.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 193 100,00 zł (umowę zawarto 22 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 193 100,00 zł do 1 797 081,05 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gozdnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770818

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ceramików

1.5.2.)Miejscowość

Gozdnica

1.5.3.)Kod pocztowy

68-130

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

683601076

1.5.8.)Numer faksu

683601076

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gozdnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gozdnica.bip.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb732b3d-a61a-44ae-8f16-0f48c66392f3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa termomodernizacja przedszkola miejskiego w Gozdnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb732b3d-a61a-44ae-8f16-0f48c66392f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00244390

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040122/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja przedszkola miejskiego w Gozdnicy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00165404

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GM.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1011149,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Kompleksowa termomodernizacja przedszkola miejskiego w Gozdnicy”.
W ramach przedmiotu zamówienia należy:
- Wzmocnić ściany poprzez naprawę pęknięć i montaż kotew zgodnie z rysunkiem szczegółowym;
- naprawa i pokrycie dachu papowego z dociepleniem,
- wymiana uszczelek w stolarce okiennej,
- zaizolować fundamenty,
- wymienić drzwi zewnętrze,
- wykonać ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem,
- wykonanie instalacji centralnego ogrzewania z wpięciem w istniejący węzeł cieplny (zakres prac nie dotyczy cwu),
- instalacja pomp ciepła (klimatyzatorów),
- wykonanie instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem wewnętrznym oraz min. 4 oprawy typu led na elewacji budynku do oświetlenia zewnętrznego,
- wykonanie rozbudowy istniejącej instalacji fotowoltaicznej,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Projekt techniczny stanowiący Załącznik nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Prace będą przeprowadzane na funkcjonującym obiekcie, dlatego należy tak rozplanować harmonogram robót, aby prace nie kolidowały z zajęciami w przedszkolu. Preferowane jest skoncentrowanie prac na okres wakacyjny tj. lipiec-sierpień 2025r.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1193100 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1797081,05 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1193100 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Import-Eksport Jacek Barna

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PCH COMPLEX-BUD Piotr Chabiniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970074668

7.3.3)Ulica

Janowska 11

7.3.4)Miejscowość

Przytok

7.3.5)Kod pocztowy

66-003

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

instalacje sanitarne i elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1193100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gozdnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gozdnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 193 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Import-Eksport Jacek Barna (Przytok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.