Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Nowa Ruda

Zamawiający Gmina Nowa Ruda (Nowa Ruda, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Nowa Ruda”.

Zamawiający: Gmina Nowa RudaNowa Ruda, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 22 maja 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 295 700 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NOWA RUDA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536580

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Niepodległości 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Ruda

1.5.3.)Kod pocztowy

57-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gmina.nowaruda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.gmina.nowaruda.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/978892

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Nowa Ruda

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8e08a3ed-1ac2-4349-b54c-8cf858fe0ea6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00243109

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00079941/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego na Terenie Gminy Nowa Ruda

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00491124

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego na nowe energooszczędne na terenie Gminy Nowa Ruda w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja dziewiąta – Rozświetlamy Polskę.
Zakres obejmuje system oświetlenia Gminy Nowa Ruda - 1262 punktów świetlnych. W ramach inwestycji Gmina nastąpi demontaż opraw wysokoprężnych sodowych, dostawa oraz wymiana razem 1304 istniejących opraw oświetleniowych poprzez montaż opraw LED wraz ze sterownikiem, przy zachowaniu wymagań oświetleniowych dla rozpatrywanych odcinków dróg. Prace będą wykonywane na terenie miejscowości Bożków, Czerwieńczyce, Dzikowiec, Jugów, Krajanów, Ludwikowice Kłodzkie, Nowa Wieś Przygórze, Sokolec, Świerki, Wolibórz.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), Zamawiający Gminy Nowa Ruda unieważnia przedmiotowe postępowanie w całości, ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający powziął informacje od Tauron Nowe Technologie S.A. [dalej zwany TNT]
i w czasie prowadzenia postępowania przetargowego, nie uzyskał zmiany stanowiska, w którym TNT twierdzi, że jest właścicielem infrastruktury oświetleniowej znajdującej się na terenie Gminy Nowa Ruda i nie wyraża zgody na demontaż opraw, ich utylizację, modernizację infrastruktury oświetlenia oraz sprzeciwia się podejmowaniu jakichkolwiek prac na majątku stanowiącym własność TNT.
W związku z powyższym w przedmiotowym postępowaniu wystąpiła wada w dokumentacji postępowania, ponieważ Gmina Nowa Ruda nie posiada tytułu prawnego do dysponowania infrastrukturą objętą przedmiotem zamówienia i przeprowadzenia robót przewidzianych jego zakresem. Co za tym idzie postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą tj. brakiem prawa do dysponowania infrastrukturą, na której miałyby zostać przeprowadzone roboty przewidziane w postępowaniu, co uniemożliwia zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, ponieważ podlegałaby ona unieważnieniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
295 700 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 835 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 999 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 835 zł
Mediana
295 700 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowa Ruda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Ruda.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.