Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
895 356 zł
Umowa zawarta
26 września 2024
Okres realizacji
do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 495 000 zł – 895 356 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 81% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji autobusów wykorzystywanych do realizacji umowy30%Czas podstawienia autobusu zastępczego w przypadku awarii10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dowóz dzieci i uczniów do szkół na terenie Gminy Kije w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 na podstawie zakupu biletów miesięcznych”

Zamawiający Gmina Kije (Kije, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci i uczniów do szkół na terenie Gminy Kije w roku szkolnym 2024/2025,…”, wybierając ofertę wykonawcy VICO sp. z o.o. z siedzibą w Gartatowicach. Wartość umowy: 895 356 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KijeKije, Świętokrzyskie (powiat Pińczowski →)opublikowano 20 maja 2025
Wartość umowy
895 356 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2024

    Termin ofert: 22 lipca 2024 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 maja 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy VICO sp. z o.o. z siedzibą w Gartatowicach (Kielce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 895 356,00 zł (umowę zawarto 26 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 495 000,00 zł do 895 356,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kije

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna, 19

1.5.2.)Miejscowość

Kije

1.5.3.)Kod pocztowy

28-404

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@kije.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kije.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb13f3da-81c0-4d60-a288-6e3d1d02baa9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dowóz dzieci i uczniów do szkół na terenie Gminy Kije w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 na podstawie zakupu biletów miesięcznych”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb13f3da-81c0-4d60-a288-6e3d1d02baa9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00238053

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00403589

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.6.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia polega na zapewnieniu transportu związanego z realizacją usługi dowozu dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych z terenu Gminy Kije. Przewóz obejmuje trasę: dom – szkoła – dom, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900).
2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup imiennych biletów miesięcznych szkolnych na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz.U. z 2018 r. poz. 295).
3. Rozliczenie usługi objętej niniejszym postępowaniem następować będzie na podstawie liczby wystawionych biletów miesięcznych. Liczba potrzebnych biletów miesięcznych w danym miesiącu objętym zamówieniem będzie przekazywana Wykonawcy w ramach protokołu podpisywanego przez Dyrektora placówki oświatowej. Protokół będzie każdorazowo wystawiany w terminie do 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, na który określane jest zapotrzebowanie (z góry).

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

495000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

895356,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

895356,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

VICO sp. z o.o. z siedzibą w Gartatowicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6621827348

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Dowóz uczniów - MatBus Michał Warzecha

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

895356,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kije prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kije.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 895 356 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: VICO sp. z o.o. z siedzibą w Gartatowicach (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.