Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: INWESTYCJE LINIOWE "INVEST-LINE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Wartość umowy
4 458 819 zł
Umowa zawarta
17 kwietnia 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 4 458 819 zł – 5 750 865 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenie Gminy Grabowiec. Budowa sieci kanalizacyjnej”

Zamawiający Gmina Grabowiec (Grabowiec, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenie Gminy Grabowiec. Budowa…”, wybierając ofertę wykonawcy HYDROTERM Sp. z o.o. ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 37-555 Święte. Wartość umowy: 4 458 819 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GrabowiecGrabowiec, Lubelskieopublikowano 16 maja 2025
Wartość umowy
4 458 819 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: HYDROTERM Sp. z o.o. ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 37-555 Święte (Święte), wspólnie z: INWESTYCJE LINIOWE "INVEST-LINE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 458 818,88 zł (umowę zawarto 17 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 4 458 818,88 zł do 5 750 864,78 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grabowiec

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Grabowiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368492

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 3

1.5.2.)Miejscowość

Grabowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

22-425

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 651 24 74

1.5.8.)Numer faksu

84 651 24 74

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmna@grabowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.grabowiec.pl/gmina/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://grabowiec.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenie Gminy Grabowiec. Budowa sieci kanalizacyjnej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5f56af52-7732-4b31-aa86-9c36bd13854f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00235278

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00064613/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenie Gminy Grabowiec. Budowa sieci kanalizacyjne.j

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - część grantowa. B3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00124958

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/3/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami sieciowymi do granicy pasa
drogowego.
1) Inwestycja zlokalizowana będzie w pasie drogowym drogi powiatowej (ul. Wojsławska, ul. Hrubieszowska, ul.
Skierbieszowska), pasie drogowym dróg gminnych ( ul. Kozia, ul. 700 lecia ) oraz na działkach prywatnych przylegających
do w.w. ulic. Rurociąg kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wykonane zostaną z rur PVC SN8 Ø 200 mm o ściance litej. W
przypadku montażu rur metodą przewiertu zastosowane zostaną rury PE do kanalizacji SDR 17 o średnicy 225x13,4 mm.
2) Odgałęzienia od sieci kanalizacyjnej wykonane będą z rur PVC SN8 Ø 160 mm o ściance litej. Rury PVC łączone na
kielich z uszczelką gumową. Przebieg i spadki rurociągów zgodnie z częścią graficzną projektu. Uzbrojenie sieci stanowić
będą studnie betonowe Ø1200 mm, Ø 1000 mm oraz studnie PVC Ø 425 mm. Studnie betonowe Ø1200 mm i Ø 1000 mm
wykonane z kręgów betonowych produkowanych w procesie wibroprasowania lub odlewania z betonu
samozagęszczalnego. Dennica studni z kinetą monolityczną oraz z wbudowanymi na etapie wytwarzania przejściami
szczelnymi. Studnie betonowe przykryte włazem żeliwnym z wypełnieniem betonowym typ ciężki o nośności 40 T.
4.3. Zamówienie obejmuje wykonanie świadczenia w ramach trzech etapów.
1) w ramach Etapu I inwestycja realizowana będzie przy ul. Wojsławskiej, Koziej oraz 700 lecia.
a) Budowa sieci na odcinkach:
− S35-S36-S41-S46;
− S32-S60-S68-S75-S82-S85-S106-S110
− S62-S63-S65 - S68-S70-S72 - S75-S76-S79 - S85-S86-S88 - S28-S59
b) Charakterystyka inwestycji:
− PVC fi 200 mm - ok. 1767,0
− Ilość przyłączy - 65 szt.
c) Przy realizacji etapu I wymagana będzie przebudowa wodociągu w miejscach kolizji z projektowaną siecią kanalizacyjną.
2) w ramach Etapu II inwestycja realizowana będzie przy ul. Skierbieszowskiej.
a) Budowa sieci na odcinkach:
− S1-S10-S28-S36-S42-S49-S53-S59-S62;
− S59-S68-S70-S72;
b) Charakterystyka inwestycji:
− Rury PVC Ø 200 mm – ok. 1545,0 m
− Ilość przyłączy - 76 szt.
c) Przy realizacji inwestycji w ul. Skierbieszowskiej wymagana będzie przebudowa wodociągu w miejscach kolizji z
projektowaną siecią ka- nalizacyjną.
3) w ramach Etapu III inwestycja realizowana będzie przy ul. Koziej i ul. Hrubieszowskiej.
a) Budowa sieci na odcinkach:
− S11-S23-S28;
− S15-S19-S22.
b) Charakterystyka inwestycji:
− Rury PVC Ø 200 mm – ok. 206,0 m
− Ilość przyłączy - 12 szt.
4) Łączna długość sieci dla 3 etapów 3 518 m, łączna liczba przyłączy umożliwiających podłączenie do sieci 153 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4458818,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5750864,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4458818,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
HYDROTERM Sp. z o.o. ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 37-555 Święte

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: INWESTYCJE LINIOWE "INVEST-LINE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

792 229 08 08

7.3.4)Miejscowość

Święte

7.3.5)Kod pocztowy

37-555

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4458818,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232440-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 219 512 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
300 715 zł3 775 712 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 474 998 zł
Źródło próbki
CPV 45232440· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
300 715 zł
Mediana
1 219 512 zł
Górny kwartyl
3 775 712 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grabowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grabowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 458 819 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232440-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HYDROTERM Sp. z o.o. ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 37-555 Święte (Święte). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.