Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
3 664 825 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 174 585 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 154 038 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Zabezpieczanie awarii w pasie drogowym oraz wdrażanie oznakowania tymczasowego na terenie miasta Wrocławia
    Wartość umowy
    1 336 202 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego oraz zabezpieczenie awarii w pasie drogowym na terenie miasta Wrocławia w podziale na 3 zadania.

Zamawiający Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego oraz zabezpieczenie awarii w pasie drogowym na…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 3 664 825 zł. Złożono 7 ofert.

Łączna wartość umów
3 664 825 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: DROZNAK Izabela Konopniak (części 1, 2); ROTOMAT Sp. z o.o. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 3 664 824,85 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000150142

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 49

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

53-633

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

uzpnz@zdium.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdium.wroc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

htps://zdium-wroc.logintrade.net/zapytania_email,183123,845f0e88f2e76b956e8e67f1a8f4217c.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie pasem drogowym

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego oraz zabezpieczenie awarii w pasie drogowym na terenie miasta Wrocławia w podziale na 3 zadania.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2ad6c3db-d24a-4d51-a128-3069cd978229

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00224348

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00062300/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.26 Konserwacja i utrzymanie oznakowania pionowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TXZ/EEO/260/136/2024/TG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

7685235,66 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Zadanie 1 - Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego na terenie miasta Wrocławia na obszarze północnym - obszar A - (ograniczony od południa przez: ulicę Średzką, ul. Kosmonautów, ul. Lotniczą, ul. Legnicką, ul. Rybacką, ul. Sikorskiego, ul. Podwale, most Sikorskiego, rzekę Odrę (południowy brzeg rzeki); ograniczony od wschodu, północy i zachodu przez granice administracyjne miasta, bez ww. ulic lub obiektów).

4.5.3.)Główny kod CPV

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.)Wartość części

2316973,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Zadanie 2 - Bieżące utrzymanie oznakowania pionowego na terenie miasta Wrocławia na obszarze południowym - obszar B - (ograniczony od północy przez: ul. Średzką, ul. Kosmonautów, ul. Lotniczą, ul. Legnicką, ul. Rybacką, ul. Sikorskiego, ul. Podwale, most Sikorskiego, rzekę Odrę (południowy brzeg rzeki); ograniczony od wschodu, południa i zachodu przez granice administracyjne miasta, łącznie z ww. ulicami lub obiektami)

4.5.3.)Główny kod CPV

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.)Wartość części

2316955,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3 - Zabezpieczanie awarii w pasie drogowym oraz wdrażanie oznakowania tymczasowego na terenie miasta Wrocławia

4.5.3.)Główny kod CPV

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.)Wartość części

3051307,46 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1174584,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1349635,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1174584,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROZNAK Izabela Konopniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6991340489

7.3.3)Ulica

Konwaliowa 6

7.3.4)Miejscowość

Masłowo, Rawicz

7.3.5)Kod pocztowy

63-900

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca oświadcza, że zamierza powierzyć podwykonawcy tj. firmie TIOMAN GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Ostaszewie 57E, 87-148 Łysomice następujące zadania zamówienia: Dostawa oznakowania w okresie trwania realizacji zamówienia, wiedza i doświadczenie w formie konsultacji, doradztwo, przekazywanie know-how w zakresie niezbędnym do należytej realizacji zamówienia przez cały okres. Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec tego podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania zadania zamówienia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1174584,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1154038,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1234187,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1154038,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROZNAK Izabela Konopniak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6991340489

7.3.3)Ulica

Konwaliowa 6

7.3.4)Miejscowość

Masłowo, Rawicz

7.3.5)Kod pocztowy

63-900

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca oświadcza, że zamierza powierzyć podwykonawcy tj. firmie TIOMAN GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Ostaszewie 57E, 87-148 Łysomice następujące zadania zamówienia: Dostawa oznakowania w okresie trwania realizacji zamówienia, wiedza i doświadczenie w formie konsultacji, doradztwo, przekazywanie know-how w zakresie niezbędnym do należytej realizacji zamówienia przez cały okres. Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec tego podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania zadania zamówienia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1154038,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1336201,89 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1818482,43 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1336201,89 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
ROTOMAT Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ZABERD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8970015621

7.3.3)Ulica

Stabłowicka 134

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-062

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1336201,89 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316213-1Instalowanie oznakowania drogowego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
299 865 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
83 428 zł407 303 zł
Rozstęp międzykwartylowy
323 876 zł
Źródło próbki
CPV 45316· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
83 428 zł
Mediana
299 865 zł
Górny kwartyl
407 303 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 664 825 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316213-1 (Instalowanie oznakowania drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROZNAK Izabela Konopniak (Masłowo, Rawicz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.