Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 648 058 zł
Umowa zawarta
3 kwietnia 2025
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 3 648 058 zł – 5 451 790 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa, rozbudowa i budowa dróg gminnych gruntowych na terenie miasta Marki - Budowa drogi gminnej ulicy Jagiełły na odcinku od ulicy Lisa Kuli do ul. Gen. Zajączka w Markach.

Zamawiający Gmina Miasto Marki (Marki, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa, rozbudowa i budowa dróg gminnych gruntowych na terenie miasta Marki - Budowa…”, wybierając ofertę wykonawcy Strabag Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 648 058 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto MarkiMarki, Mazowieckie (powiat Wołomiński →)opublikowano 29 kwietnia 2025
Wartość umowy
3 648 058 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Strabag Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 648 058,40 zł (umowę zawarto 3 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 3 648 058,40 zł do 5 451 789,93 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Marki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 95

1.5.2.)Miejscowość

Marki

1.5.3.)Kod pocztowy

05-270

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@marki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://marki.logintrade.net/zapytania_email,189593,1a97df9c5c6c2d015aaf519f20e1aa1a.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa, rozbudowa i budowa dróg gminnych gruntowych na terenie miasta Marki - Budowa drogi gminnej ulicy Jagiełły na odcinku od ulicy Lisa Kuli do ul. Gen. Zajączka w Markach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef51fcc2-5d16-4548-b062-8afe028df22d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00211530

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045877/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa, rozbudowa i budowa dróg gminnych gruntowych na terenie miasta Marki - Budowa drogi gminnej ulicy Jagiełły na odcinku od ulicy Lisa Kuli do ul. Gen. Zajączka w Markach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00091318

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa, rozbudowa i budowa dróg gminnych gruntowych na terenie miasta Marki - Budowa drogi gminnej ulicy Jagiełły na odcinku od ulicy Lisa Kuli do ul. Gen. Zajączka w Markach wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Szczegółowy zakres robót budowlanych składających się na przedmiot zamówienia, zawiera projekt wykonawczy, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.

Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, specyfikacją techniczną odbioru i wykonania robót oraz na ustalonych w umowie warunkach. A ponadto wykonawca zobowiązany jest, w uzgodnieniu z inspektorem nadzoru, do koordynacji prowadzonych robót budowlanych, w sposób pozwalający na bezpieczne funkcjonowanie budowy.

Zamawiający informuje, że Inwestycja realizowana jest w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.
Zamawiający nie wyklucza wykorzystania innych środków zewnętrznych, dofinasowań oraz grantów przy realizacji Inwestycji. Wykonawca w trakcie przygotowania i realizacji inwestycji dostosuje się w ramach wynagrodzenia do wymogów wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w zależności od źródła finasowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3648058,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5451789,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3648058,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Strabag Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

a)zakres powierzonych prac: geodezja, frezowanie, roboty drogowe z wyłączeniem robót bitumicznych, zieleń, roboty branży teletechnicznej, wod-kan, elektroenergetycznej i gazowej, ogrodzenia, stała i czasowa organizacja ruchu oraz elementy BRD
b)nazwa (firma) podwykonawcy Nazwy podwykonawców nieznane na etapie składania oferty

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3648058,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
646 626 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 297 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 003 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 297 zł
Mediana
646 626 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Marki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 648 058 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Strabag Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.