Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa multimedialnego systemu w oparciu o ekran w technologii LED wraz z instalacją i integracją z obecnym systemem audio - video.

Zamawiający Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Dostawa multimedialnego systemu w oparciu o ekran w technologii LED wraz z instalacją i…”.

Zamawiający: Instytut Fizjologii i Patologii SłuchuWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 kwietnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 350 450 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT FIZJOLOGII I PATOLOGII SŁUCHU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 011692096

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

MOCHNACKIEGO 10

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-042

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ifps.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.whs.ifps.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ifps.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet/

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


INSTYTUT BADAWCZY

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa multimedialnego systemu w oparciu o ekran w technologii LED wraz z instalacją i integracją z obecnym systemem audio - video.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7ccd9032-cd95-412c-876f-f92132e71199

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00196114

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00635768

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IFPS/47/PZP/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa multimedialnego systemu w oparciu o ekran w technologii LED wraz z instalacją i integracją z obecnym systemem audio - video.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

I. Art. 255 pkt 3 ustawy i Art. 255 pkt 5 ustawy – prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne:
Ad I
W przedmiotowym postępowaniu w dniu 13 grudnia 2024 roku, Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 pzp wskazał jako kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, sumę 1.248.450,00 PLN.
Po dokonanym ponownie – zgodnie z prawomocnym wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 07 lutego 2025 roku (KIO 4876/24), dalej: „Wyrok” – badaniu i ocenie ofert Zamawiający doszedł do przekonania, że jedyną ofertą niepodlegającą odrzuceniu jest oferta złożona przez wykonawcę MPTECHNOLOGY spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Portowa 13B, 76-200 Słupsk, opiewająca na cenę 1.261.980,00 PLN, która to kwota przekracza określoną przez Zamawiającego i prawidłowo ogłoszoną kwotę, którą zamierzał on przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może (a w świetle okoliczności wskazanych w pkt II uzasadnienia – również nie powinien z uwagi na brak celowości takiego działania) zwiększyć tej kwoty, co powoduje konieczność unieważnienia przedmiotowego postępowania.
Oferty wykonawców:
• KRAFTMANN CEZARY CZERNY – podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8.
• UP LED spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zgodnie z pkt. 2 Wyroku - podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c oraz pkt 5 pzp .
• TDC POLSKA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c oraz pkt 5 pzp.
• RAPTOR TECH spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 pzp.
Ad II
W związku z ponadnormatywnie i znacznie ponad rozsądne oczekiwania przedłużającym się – wskutek zastosowania środków ochrony prawnej – postępowaniem w przedmiocie udzielenia zamówienia, odpadła po stronie Zamawiającego przesłanka zasadności dokonania zakupu w formie określonej w treści opisu przedmiotu zamówienia.
Dokonanie wydatku w pierwotnie określonym (i w istotnej mierze zdezaktualizowanym) zakresie nosiłoby znamiona braku celowości i gospodarności, co godziłoby w podstawowe zasady prowadzenia gospodarki majątkowej instytutu badawczego, stosowanie do treści art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 roku o instytutach badawczych. Mając na uwadze powyższe, dalsze prowadzenie postepowania – niezależnie od współwystępujących przyczyn – byłoby niedopuszczalne i niezgodne z interesem publicznym. Stąd postępowanie podlega unieważnieniu również i na tej podstawie.
Pełne uzasadnienie w ogłoszeniu o unieważnieniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
350 450 zł
Próbka: 135 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
120 672 zł942 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
822 205 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
120 672 zł
Mediana
350 450 zł
Górny kwartyl
942 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.