Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
484 762 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    330 527 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 23.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie: 3.1.2. Część 2 1) ubezpieczenie pojazdów użytkowanych przez jednostki organizacyjne Gminy Andrespo
    Wartość umowy
    142 931 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 33.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie: 3.1.3. Część 3 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Po
    Wartość umowy
    6360 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 43.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie: 3.1.4. Część 4 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków; 3.4. Opis przedmiotu zamówieni
    Wartość umowy
    4944 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena90%Warunki ubezpieczenia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

UBEZPIECZENIE GMINY ANDRESPOL W OKRESIE OD 01.04.2025 r. DO 31.03.2027 r.

Zamawiający Gmina Andrespol (Andrespol, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „UBEZPIECZENIE GMINY ANDRESPOL W OKRESIE OD 01.04.2025 r. DO 31.03.2027 r”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 484 762 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina AndrespolAndrespol, Łódzkie (powiat Łódzki wschodni →)opublikowano 11 kwietnia 2025
Łączna wartość umów
484 762 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A. (część 1); GENERALI TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SA (część 2); Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Siedziba Zamiejscowa w Skierniewicach (części 3, 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 484 761,97 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ANDRESPOL

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rokicińska 126

1.5.2.)Miejscowość

Andrespol

1.5.3.)Kod pocztowy

95-020

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@andrespol.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.andrespol.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-06237af7-a0ae-4b47-975a-ad22ad7e6136

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

UBEZPIECZENIE GMINY ANDRESPOL W OKRESIE OD 01.04.2025 r. DO 31.03.2027 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06237af7-a0ae-4b47-975a-ad22ad7e6136

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00187367

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035974/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Ubezpieczenie Gminy Andrespol

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00132502

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2425.03.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie

3.1.1. Część 1 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od awarii i uszkodzeń; 3) ubezpieczenie maszyn, w tym urządzeń samobieżnych oraz montowanych na pojazdach; 4) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej; 3.4. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale II niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515200-5 - Usługi ubezpieczenia własności

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

486558,40 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie

3.1.2. Część 2 1) ubezpieczenie pojazdów użytkowanych przez jednostki organizacyjne Gminy Andrespol; 3.4. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale II niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.)Wartość części

198720,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie

3.1.3. Część 3 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych; 3.4. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale II niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.)Wartość części

5596,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na ubezpieczeniu Gminy Andrespol. Usługa ta obejmuje kompleksowe ubezpieczenie w zakresie

3.1.4. Część 4 1) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków; 3.4. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale II niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.)Wartość części

5438,40 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

330526,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

377554,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

330526,93 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210420047

7.3.3)Ulica

Rondo I. Daszyńskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

330526,93 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

142931,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

233819,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

142931,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GENERALI TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5262349108

7.3.3)Ulica

Senatorska 18

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-082

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

142931,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6360,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6360,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6360,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Siedziba Zamiejscowa w Skierniewicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261033426

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 4

7.3.4)Miejscowość

Skierniewice

7.3.5)Kod pocztowy

96-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6360,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4944,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4944,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4944,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Siedziba Zamiejscowa w Skierniewicach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261033426

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 4

7.3.4)Miejscowość

Skierniewice

7.3.5)Kod pocztowy

96-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4944,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66515000-3Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
405 000 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
234 000 zł644 110 zł
Rozstęp międzykwartylowy
410 110 zł
Źródło próbki
CPV 66515000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
234 000 zł
Mediana
405 000 zł
Górny kwartyl
644 110 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Andrespol prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Andrespol.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 484 762 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66515000-3 (Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.