Przebudowa istniejącej drogi przeciwpożarowej nr 8 Odcinek I i Odcinek A - 2 postępowanie
Zamawiający Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Podanin (Chodzież, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa istniejącej drogi przeciwpożarowej nr 8 Odcinek I i Odcinek A - 2 postępowanie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
18 czerwca 2024
Termin ofert: 3 lipca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
15 października 2024
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
10 kwietnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Podanin |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 570064464 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Podanin 65 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Chodzież |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL411 - Pilski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | podanin@pila.lasy.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://podanin.pila.lasy.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f4d43b45-2c06-11ef-86d2-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00185050 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-04-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00372132 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa istniejącej drogi przeciwpożarowej nr 8 Odcinek I i Odcinek A - 2 postępowanie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia dotyczy przebudowy istniejącej drogi przeciwpożarowej nr 8 – Odcinek I i Odcinek A. Przedmiot zamówienia zlokalizowany na terenie Powiatu Chodzieskiego, w Gminie Margonin, obręb ewidencyjny Młynary, działka nr 8294. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233140-2 - Roboty drogowe 45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,ANMAK’’ Paweł Wojtusik |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7661218188 |
| 4.3.3.) | Ulica | Paderewskiego 23/9 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Rogoźno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-610 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1699226,30 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00547572/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-04-02 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Protokoły konieczności wykonania robót zaniechanym i zamiennych w przedmiocie m.in jak niżej: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony ustalają szacunkowe wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie Przedmiotu Umowy, zgodnie z Ofertą Wykonawcy, na kwotę w wysokości brutto: 1 733 657,19 (słownie zł: jeden milion siedemset trzydzieści trzy tysiące sześćset pięćdziesiąt siedem złotych 19/100) w tym podatek VAT 23% (dalej jako „Wynagrodzenie”). |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1733657,19 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1638531,62 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.