Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
728 775 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2025
Okres realizacji
od 15 października 2025 do 31 marca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 728 775 zł – 1 097 775 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2025/2026

Zamawiający Gmina Karpacz (Karpacz, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy Kopalnia Soli KŁODAWA S.A. Wartość umowy: 728 775 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KarpaczKarpacz, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 3 kwietnia 2025
Wartość umowy
728 775 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kopalnia Soli KŁODAWA S.A. (Kłodawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 728 775,00 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 728 775,00 zł do 1 097 775,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 15 października 2025 r. do 31 marca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KARPACZ

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Karpacz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821552

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Konstytucji 3 Maja 54

1.5.2.)Miejscowość

Karpacz

1.5.3.)Kod pocztowy

58-540

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+487576150

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_karpacz@karpacz.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.karpacz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1067580

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa soli do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c86c085-c116-4fd7-a4cf-dd3fdcc9a82d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00174954

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00062927/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa soli drogowej „DS.” (do solanki), niezbrylonej nasyconej do zimowego utrzymania dróg na sezon zimowy 2025/2026 roku, łącznie z transportem do Karpacza

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00131652

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.7021.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa (luzem) 1500 (jeden tysiąc pięćset) ton soli drogowej „DS” (do solanki), niezbrylonej, nasyconej, do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2025/2026, łącznie z transportem do Karpacza.
2. Dostawa wykonywana będzie sukcesywnie po 100 ton.
3. Zamawiający wymaga, aby poszczególne dostawy, realizowane były nie później niż w okresie 24 h, od telefonicznego zgłoszenia zapotrzebowania na dostawę, potwierdzonego pisemnie.
4. Miejsce składowania:
Karpacz ul. Obrońców Pokoju 2a, baza Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Spółki z o.o. w Karpaczu.
5. W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom, Zamawiający żąda wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy.
6. Płatność za sprzedaż i dostarczenie przedmiotu umowy nastąpi w terminie po 31 marca 2026 roku, po wykonaniu całości zadania i przyjęcia go przez Zamawiającego, jednorazowo, po otrzymaniu końcowej faktury VAT w terminie zaproponowanym przez Wykonawcę tj. do 7, 14, 21 lub 30 dni.

4.5.3.)Główny kod CPV

14400000-5 - Sole i czysty chlorek sodu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

728775,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1097775,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

728775,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kopalnia Soli KŁODAWA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

000041714

7.3.3)Ulica

Aleja 1000-Lecia 2

7.3.4)Miejscowość

Kłodawa

7.3.5)Kod pocztowy

62-650

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

728775,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-10-15 do 2026-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14400000-5Sole i czysty chlorek sodu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Karpacz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Karpacz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 728 775 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14400000-5 (Sole i czysty chlorek sodu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kopalnia Soli KŁODAWA S.A. (Kłodawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.