Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
595 987 zł
Umowa zawarta
25 marca 2025
Okres realizacji
do 24 maja 2025
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 595 987 zł – 1 007 000 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji10%Termin realizacji30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa sieci wodociągowej wraz z dokumentacją projektową w miejscowości Podwódka

Zamawiający Gmina Kluki (Kluki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa sieci wodociągowej wraz z dokumentacją projektową w miejscowości Podwódka”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o. Wartość umowy: 595 987 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina KlukiKluki, Łódzkieopublikowano 26 marca 2025
Wartość umowy
595 987 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 595 986,75 zł (umowę zawarto 25 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 595 986,75 zł do 1 007 000,00 zł. Odrzucono 8 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 24 maja 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KLUKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648043

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

88

1.5.2.)Miejscowość

Kluki

1.5.3.)Kod pocztowy

97-415

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

446315035

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kluki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kluki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-489e671a-1f1b-47c0-a82e-91aa12ff8a6b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa sieci wodociągowej wraz z dokumentacją projektową
w miejscowości Podwódka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-489e671a-1f1b-47c0-a82e-91aa12ff8a6b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00164396

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044502/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa sieci wodociągowej wraz z dokumentacją projektową w miejscowości Podwódka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00104629

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1096670,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa głównego przewodu wodociągowego z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej fi225 oraz podłączenie istniejących przyłączy z rur ciśnieniowych PE SDR 11. Projektowany wodociąg to inwestycja liniowa mająca na celu doprowadzenie wody do odbiorców. Inwestycja wykonywana będzie w pasie drogi wewnętrznej w obrębie pasa drogowego dz. nr: 365, 735/1, 735/2, 1209 oraz w działkach prywatnych: 364, 745/17, 749/6, 749/2, 750/1, 751/1, 754, 768/3, 772/2, 772/4, 1229/2, 1229/3, 1229/4, 1229/10, obręb 05 Kluki.
Zestawienie głównych elementów budowy sieci wodociągowej:
- Wodociąg fi 225 PE SDR 17 – L = 986,30 m
-Wodociąg fi 110 PE SDR 17 – L= 2,10 m
-Wodociąg fi 90 PE SDR 17 – L= 15,20 m
-Wodociąg fi 50 PE SDR 11 – L = 3,8 m
-Wodociąg fi 40 PE SDR 11 – L= 104,20 m
-Rura ochronna stalowa fi 350 – L = 10,00 m
-Rura ochronna stalowa fi 100 – L = 3,50 m
-Hydranty naziemne DN80 – 8 szt.
-Przyłącza wody – 31 szt.
-Wyprowadzenia wodoc.  110 poza pas drogowy – 1 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 4 do SWZ:
1) Projekcie technicznym,
2) Projekcie architektoniczno – budowlanym,
3) Projekcie zagospodarowania terenu,
4) Opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty: informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, warunki techniczne, Protokół z narady koordynacyjnej, Opinia geotechniczna, zgoda na lokalizację w pasie drogi, uzgodnienie dokumentacji
5) Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej jako: „STWiORB”),
6) Przedmiarze robót.
Powyższe dokumenty stanowią załączniki do niniejszej SWZ. Dołączony do SWZ przedmiar robót ma charakter poglądowy i ułatwiający Wykonawcy identyfikację robót budowlanych. Dla ustalenia prawidłowej ilości i rodzaju robót na potrzeby sporządzenia oferty, Zamawiający sugeruje przeprowadzenie analizy pozostałych składników dokumentacji projektowej, a także analizy Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45000000-7 - Roboty budowlane

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

595986,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1007000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

595986,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712202407

7.3.3)Ulica

Żelazna 3

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty wodociągowe. PROSPOL S.C.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

595986,75 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-05-24

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kluki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kluki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 595 987 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.