Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
761 627 zł
Umowa zawarta
24 marca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 761 627 zł – 2 019 876 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby odpowiedzialnej za świadczenie usług i kontrolę jakości (brygadzista)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie gminy Michałowice"

Zamawiający Gmina Michałowice (Reguły, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie gminy Michałowice”, wybierając ofertę wykonawcy MULTIPLANTA Katarzyna Łazucka-Cegłowska. Wartość umowy: 761 627 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina MichałowiceReguły, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 24 marca 2025
Wartość umowy
761 627 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,7 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MULTIPLANTA Katarzyna Łazucka-Cegłowska (Jasieniec).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 761 626,80 zł (umowę zawarto 24 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 761 626,80 zł do 2 019 875,95 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MICHAŁOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269290

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Powstańców Warszawy 1

1.5.2.)Miejscowość

Reguły

1.5.3.)Kod pocztowy

05-816

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@michalowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.michalowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1054327

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Wykonanie nasadzeń drzew i krzewów na terenie gminy Michałowice"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7d73090e-6051-47c0-801a-c37007938d0d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00159256

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00033178/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Wykonanie usługi sadzenia drzew i roślinności niskiej na terenie gminy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00072386

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Prace polegają na wykonaniu usług sadzenia drzew i krzewów na terenie gminy Michałowice. 2. Zakres prac będzie obejmował

1) zakup drzew i krzewów; 2) transport drzew i krzewów; 3) posadzenie drzew i krzewów we wskazanych miejscach na terenie Gminy. 3. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane nasadzenia i zachowanie przez materiał roślinny żywotności przez okres 36 miesięcy od daty odbioru wykonanych nasadzeń. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zaistnienia strat nasadzonego materiału roślinnego. W przypadku, gdy w okresie gwarancji nastąpi utrata żywotności nasadzonych roślin Wykonawca wykona nasadzenia uzupełniające. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania nasadzeń uzupełniających zgodnie z wytycznymi zawartymi w „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. 4. Wykonawca realizujący zamówienie będzie zobowiązany do: 1) wykonywania prac objętych niniejszym zamówieniem w terminie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, sztuką ogrodniczą, wymogami bhp oraz do utrzymywania miejsca prac w czystości i porządku, 2) pisemnego poinformowania Zamawiającego o terminie i lokalizacji rozpoczęcia prac, najpóźniej na 24 h przed rozpoczęciem tych prac. Raporty będą przesyłane na adres skrzynki zielen@michalowice.pl, 3) pisemnego poinformowania Zamawiającego o zakończeniu prac, najpóźniej w dniu następnym po zakończeniu prac. Raporty będą przesyłane na adres skrzynki mailowej zielen@michalowice.pl. Za zakończenie prac oraz ich prawidłowe wykonanie rozumie się prace zakończone. Wszystkie prace będą prawidłowo wykonane, zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi odpowiednimi przepisami i wymogami bhp. potwierdzone i odebrane uprzednio przez przedstawicieli Wykonawcy, a następnie zgłoszone Zamawiającemu, 4) sporządzenia kompletnej dokumentacji rozliczeniowej i przedstawienia jej Zamawiającemu do odbioru prac, za prace zlecone przez Zamawiającego, za jego wiedzą i zgodą, 5) wykonywania prac w sposób nie powodujący szkód, w tym zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz zapewniający ochronę uzasadnionych interesów osób trzecich, pod rygorem odpowiedzialności cywilnej za powstałe szkody, 6) ubezpieczenia prac z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z dodatkowymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, 7) posiadania ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej przez cały okres realizacji umowy, 8) posiadania umowy na odbiór odpadów obejmującej co najmniej okres trwania niniejszej umowy, 9) wywozu odpadów i pozostałości po pracach we własnym zakresie i na własny koszt do podmiotów uprawnionych do ich odbioru. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszystkich obowiązków wytwórcy i posiadacza odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji niniejszego zamówienia, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), 10) usunięcia na swój koszt wszelkich szkód, powstałych w trakcie wykonywania prac (dot. m. in. materiału roślinnego, uszkodzeń istniejących nawierzchni, instalacji, obiektach małej architektury), 11) do protokolarnego dokonywania odbioru zakończonych, zgłoszonych do odbioru prac. 5. Szczegółowy zakres i sposób realizacji prac został określony w „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. 6. Wykonawca przedmiot zamówienia będzie wykonywał systematycznie według potrzeb i zleceń Zamawiającego. 7. Usługa musi być wykonywana zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi polskimi i europejskimi normami oraz zasadami rzetelnej wiedzy technicznej. 8. Wszystkie prace muszą być prawidłowo wykonane, zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi odpowiednimi przepisami i wymogami bhp. 9. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinka, na którym wykonywane będą prace, od chwili rozpoczęcia prac, aż do chwili ich zakończenia na danym odcinku, odpowiedzialny jest Wykonawca. 10. Środki transportu, wykorzystywane do wykonywania prac mają bezwzględny zakaz wjazdu na trawniki przyuliczne, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe itp. pod rygorem nałożenia kary. 11. Za zakończenie prac oraz ich prawidłowe wykonanie rozumie się prace zakończone, potwierdzone i odebrane uprzednio przez przedstawicieli Wykonawcy, a następnie zgłoszone Zamawiającemu. 12. Prowadzone prace winny być oznakowane zgodnie z instrukcją organizacji ruchu przy pracach utrudniających ruch drogowy, wykonaną przez Wykonawcę na swój koszt. 13. Wykonawca w ramach realizacji Przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Wykonawcą świadczącym usługi odbioru odpadów na terenie Gminy Michałowice (m.in. pomocy przy odbiorze odpadów z nieruchomości przyległych do pasa drogowego, na którym prowadzone są prace, jeżeli będzie taka potrzeba). 14. Wykonawca jest zobowiązany być przygotowanym do realizacji prac. W przypadku nieprzygotowania Wykonawcy do realizacji zleconych prac – braki personelu, narzędzi, materiałów itp. będą traktowane jako brak wykonania zlecenia w danym dniu. 15. Wszelkie narzędzia, materiały, środki niezbędne do realizacji usługi zapewnia sobie Wykonawca na koszt własny. 16. Wykonawca oświadcza, iż wszelkie materiały i produkty niezbędne do realizacji usługi będą spełniać wymagania wynikające z przepisów dotyczących Ochrony Środowiska. 17. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonywania prac z zachowaniem należytej dbałości ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o pozostające w jego dostępie rośliny. 18. Wykonawca zobowiązany jest do naprawienia wszelkich szkód wyrządzonych w toku realizacji niniejszej umowy Zamawiającemu jak i w odniesieniu do osób trzecich, w tym wobec personelu Zamawiającego. 19. Odbiór wykonanych prac będzie odbywał się w dni robocze z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego sporządzenia i podpisania protokołu odbioru w przypadku, gdy Wykonawca nie będzie uczestniczył w odbiorze lub gdy Wykonawca odmówi podpisania protokołu. W przypadku prac wykonanych nieprawidłowo, sporządzony protokół odbioru będzie podstawą do rozliczenia wynagrodzenia i naliczenia kar umownych. 20. Pracownicy wykonujący pracę w terenie na rzecz Zamawiającego muszą być wyposażeni w estetyczne ubranie ochronne z logo Wykonawcy, a w przypadku wykonywania prac w pasie drogowym dodatkowo z elementami odblaskowymi (kamizelki odblaskowe). 21. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji zamówienia zobowiązany jest uzyskać od Zamawiającego pozwolenie na wjazd na trawniki. 22. Pojazdy służące do realizacji zamówienia muszą mieć czytelne logo Wykonawcy umieszczone w widocznym miejscu.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

761626,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2019875,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

761626,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MULTIPLANTA Katarzyna Łazucka-Cegłowska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 673021417

7.3.3)Ulica

Warecka 110

7.3.4)Miejscowość

Jasieniec

7.3.5)Kod pocztowy

05-604

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

761626,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
672 903 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 831 zł2 263 686 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 021 855 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
241 831 zł
Mediana
672 903 zł
Górny kwartyl
2 263 686 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Michałowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Reguły.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 761 627 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MULTIPLANTA Katarzyna Łazucka-Cegłowska (Jasieniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.