Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

USŁUGI PRZYGOTOWANIA I WYDAWANIA POSIŁKÓW NA POTRZEBY ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA W CHOTOMOWIE

Zamawiający Przedszkole Gminne w Chotomowie (Chotomów, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „USŁUGI PRZYGOTOWANIA I WYDAWANIA POSIŁKÓW NA POTRZEBY ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA W CHOTOMOWIE”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 376 000 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSZKOLE GMINNE W CHOTOMOWIE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 141535476

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. gen. Lucjana Żeligowskiego 27

1.4.2.)Miejscowość

Chotomów

1.4.3.)Kod pocztowy

05-123

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sp2chotomow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.przedszkolechotomow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00149832

2.2.)Data ogłoszenia

2025-03-17

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00141420

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: - o zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali: a) co najmniej dwa zamówienia polegające na świadczeniu usług przygotowywania i wydawania posiłków, z uwzględnieniem minimum 15 diet, dla przedszkola i/lub żłobka i/lub szkoły podstawowej realizowane w sposób ciągły przez okres jednego roku szkolnego dla co najmniej 200 dzieci oraz o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każde - zrealizowane na rzecz jednego podmiotu, w ramach jednej umowy; Jeżeli przedmiotem zamówienia są świadczenia okresowe i ciągłe, dopuszcza się nie tylko zamówienia wykonane, ale również wykonywane. W takim przypadku część zamówienia już faktycznie wykonana musi spełniać wymogi określone przez Zamawiającego, w zakresie przedmiotowego warunku. Warunek musi być spełniony przez wykonawcę samodzielnie, a w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ww. warunek musi być spełniony w całości przez co najmniej jeden podmiot. W przypadku, gdy wykonawca posługuje się doświadczeniem zdobytym w ramach konsorcjum, zamawiający żąda, aby wskazał on usługi, które rzeczywiście wykonał. 2) dysponują albo będą dysponowali osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia: a) co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie jadłospisu zgodnie z wymaganiami zbiorowego żywienia dzieci w jednostkach systemu oświaty i przepisów o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z uwzględnieniem zróżnicowanych diet, posiadającą kwalifikacje zawodowe dietetyka lub technologa żywienia. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby ww. osoba posiadała minimum 3 lata doświadczenia zawodowego liczonego nie wcześniej niż od dnia uzyskania uprawnień. b) co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia pełniącą funkcję szefa kuchni/kucharza, która będzie odpowiedzialna za przygotowywanie posiłków zgodnie z zaleceniami dietetyka/technologa żywienia, posiadającą kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu kucharza. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby ww. osoba posiadała minimum 24 miesiące doświadczenia zawodowego w przygotowywaniu posiłków dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 6 lat. Po zmianie: Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: - o zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1) w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali: a) co najmniej dwa zamówienia polegające na świadczeniu usług przygotowywania i wydawania posiłków, z uwzględnieniem minimum 15 diet, dla przedszkola i/lub żłobka i/lub szkoły podstawowej realizowane w sposób ciągły przez okres jednego roku szkolnego dla co najmniej 200 dzieci oraz o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każde; Jeżeli przedmiotem zamówienia są świadczenia okresowe i ciągłe, dopuszcza się nie tylko zamówienia wykonane, ale również wykonywane. W takim przypadku część zamówienia już faktycznie wykonana musi spełniać wymogi określone przez Zamawiającego, w zakresie przedmiotowego warunku. Warunek musi być spełniony przez wykonawcę samodzielnie, a w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ww. warunek musi być spełniony w całości przez co najmniej jeden podmiot. W przypadku, gdy wykonawca posługuje się doświadczeniem zdobytym w ramach konsorcjum, zamawiający żąda, aby wskazał on usługi, które rzeczywiście wykonał. 2) dysponują albo będą dysponowali osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia: a) co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie jadłospisu zgodnie z wymaganiami zbiorowego żywienia dzieci w jednostkach systemu oświaty i przepisów o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z uwzględnieniem zróżnicowanych diet, posiadającą kwalifikacje zawodowe dietetyka lub technologa żywienia. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby ww. osoba posiadała minimum 3 lata doświadczenia zawodowego liczonego nie wcześniej niż od dnia uzyskania uprawnień. b) co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia pełniącą funkcję szefa kuchni/kucharza, która będzie odpowiedzialna za przygotowywanie posiłków zgodnie z zaleceniami dietetyka/technologa żywienia, posiadającą kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu kucharza. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby ww. osoba posiadała minimum 24 miesiące doświadczenia zawodowego w przygotowywaniu posiłków dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 6 lat.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-03-19 10:00 Po zmianie: 2025-03-20 10:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-03-19 10:15 Po zmianie: 2025-03-20 10:15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55523100-3Usługi w zakresie posiłków szkolnyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
376 000 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł1 008 596 zł
Rozstęp międzykwartylowy
793 596 zł
Źródło próbki
CPV 55523100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
376 000 zł
Górny kwartyl
1 008 596 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedszkole Gminne w Chotomowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chotomów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55523100-3 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.