Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
158 760 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska· Bochnia
    Wartość umowy
    120 960 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Sukcesywna dostawa jaj: Jaja klasy M- 60 000 szt
    Wartość umowy
    37 800 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa nabiału oraz artykułów z zawartością tłuszczów roślinnych na potrzeby Zakładu Karnego w Raciborzu z podziałem na 2 części

Zamawiający Zakład Karny w Raciborzu (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa nabiału oraz artykułów z zawartością tłuszczów roślinnych na potrzeby Zakładu…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 158 760 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zakład Karny w RaciborzuRacibórz, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 17 marca 2025
Łączna wartość umów
158 760 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska (część 1); Firma Handlowa DZIUBA Tomasz Dziuba (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 158 760,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Karny w Raciborzu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000320213

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Eichendorffa 14

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

+48324539600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zk_raciborz@sw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sw.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d78b21f7-1251-4061-b997-bcfd868332d7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa nabiału oraz artykułów z zawartością tłuszczów roślinnych na potrzeby Zakładu Karnego w Raciborzu z podziałem na 2 części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d78b21f7-1251-4061-b997-bcfd868332d7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00149622

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00025250

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DKw.2232.01.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

177618,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy różnych produktów nabiałowych:
Mleko w proszku granulowane odtłuszczone - 1500 kg
Kostka topiona 100g – 25 kg
Śmietanka spożywcza – 1400 l
Serek homogenizowany naturalny – 400 kg
Serek twarogowy granulowany – wiejski (ziarnisty) - 400 kg
Serek homogenizowany waniliowy – 1000 kg
Produkt seropodobny topiony w plasterkach - 25 kg
Jogurt naturalny – 800 kg
Twaróg chudy -3250 kg
Ser twarogowy kremowy, typu „kanapkowy”, do smarowania pieczywa – 750 kg
Kefir naturalny – 150kg
Serek o smaku waniliowym – 150kg

4.5.3.)Główny kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15511700-0 - Mleko w proszku

15545000-0 - Pasty serowe do smarowania

15512000-0 - Śmietana

15881000-7 - Przetwory spożywcze homogenizowane

15551000-5 - Jogurt i pozostałe przefermentowane przetwory mleczne

4.5.5.)Wartość części

139576,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna dostawa jaj:
Jaja klasy M- 60 000 szt

4.5.3.)Główny kod CPV

03142500-3 - Jaja

4.5.5.)Wartość części

38042,14 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

120960,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

138873,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

120960,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8680000754

7.3.3)Ulica

wygoda 147

7.3.4)Miejscowość

Bochnia

7.3.5)Kod pocztowy

32-700

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

120960,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-03-24 do 2025-09-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

37800 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

37800 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

37800 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowa DZIUBA Tomasz Dziuba

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6261016084

7.3.3)Ulica

Segiet 2

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-935

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

37800 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-03-06 do 2025-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15500000-3Produkty mleczarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
239 375 zł
Próbka: 60 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
185 548 zł385 810 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 262 zł
Źródło próbki
CPV 15500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
185 548 zł
Mediana
239 375 zł
Górny kwartyl
385 810 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Karny w Raciborzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 158 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15500000-3 (Produkty mleczarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska (Bochnia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.