Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
382 186 zł
Umowa zawarta
13 marca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 382 186 zł – 714 630 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Uzupełnienie ubytków w drogach gminnych gruntowych tłuczniem kamiennym

Zamawiający Gmina Olesno (Olesno, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Uzupełnienie ubytków w drogach gminnych gruntowych tłuczniem kamiennym”, wybierając ofertę wykonawcy Arkadiusz Sykoś. Wartość umowy: 382 186 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina OlesnoOlesno, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 17 marca 2025
Wartość umowy
382 186 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olesno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398600

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pieloka 21

1.5.2.)Miejscowość

Olesno

1.5.3.)Kod pocztowy

46-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

343597841

1.5.8.)Numer faksu

343597842

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@olesno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.olesno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/olesno/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Uzupełnienie ubytków w drogach gminnych gruntowych tłuczniem kamiennym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-074b1877-6c02-4c3e-b81e-0c046c5a36b0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00148148

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030130/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa tłucznia na remonty dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00120683

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

272.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

284552,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa tłucznia kamiennego w celu uzupełnienia ubytków w drogach gminnych gruntowych na terenie Gminy Olesno. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje

- zakup, dowóz, rozplanowanie i zawałowanie walcem kamienia bazaltowego o frakcji 0-31,5 oraz o frakcji 31,5-63, dolomit frakcji 0-12,5 - profilowanie równiarką samojezdną oraz zagęszczenie walcem wibracyjnym bez użycia kruszywa (16 000 m2) 3. Szacunkowa ilość materiału przeznaczona na realizację zamówienia – 3150 ton (w tym 2500 ton frakcji 0-31,5, 200 ton frakcji 31,5-63, 450 ton dolomit frakcja 0-12,5). Szacunkowa ilość m2 pracy walca – 16.000. 4. Dostarczony materiał musi spełniać wszystkie, zgodnie z przepisami, normy dopuszczające do użytkowania. Dostawy wymienione w pkt. 1 należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami dotyczącymi przedmiotu zamówienia. 5. Do wydania wiążących poleceń dotyczących przedmiotu umowy upoważniony jest Krystian Karaś – inspektor ds. drogownictwa Urzędu Miejskiego w Oleśnie. 6. Po podpisaniu umowy Wykonawca z udziałem Zamawiającego wykona przegląd dróg objętych zamówieniem, w celu wytypowania odcinków do uzupełnienia ubytków. 7. Po wykonaniu przeglądu Wykonawca przygotuje harmonogram prac. 8. Wykonawca zobowiązany jest podjęcia robót objętych zamówieniem zgodnie z harmonogramem, zaakceptowanym przez Zamawiającego. 9. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do każdorazowego zważenia dostawy przedmiotu zamówienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego w obrębie Gminy Olesno oraz do przedstawienia dokumentu z przeważenia dostawy w siedzibie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212000-0 - Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

382185,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

714630,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

382185,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Arkadiusz Sykoś

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7511482587

7.3.3)Ulica

Opolska 85

7.3.4)Miejscowość

Radawie

7.3.5)Kod pocztowy

46-048

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

382185,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212000-0Granulaty, odłamki, kamień sproszko…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 764 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
168 290 zł457 336 zł
Rozstęp międzykwartylowy
289 046 zł
Źródło próbki
CPV 14212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
168 290 zł
Mediana
246 764 zł
Górny kwartyl
457 336 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olesno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olesno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 186 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212000-0 (Granulaty. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Arkadiusz Sykoś (Radawie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.