Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie opisanym powyżej, ponieważ oferta z najkorzystniejszą ceną przewy

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup aparatów do badań endoskopowych

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich (Końskie, Świętokrzyskie) opublikował wynik postępowania „Zakup aparatów do badań endoskopowych”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 869 984 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich

1.3.)Oddział zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 260076450

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gimnazjalna 41B

1.5.2.)Miejscowość

Końskie

1.5.3.)Kod pocztowy

26-200

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bkalinowska@zoz.konskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://zoz-konskie.bip.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ada802e2-bbe6-415a-b92e-cba3efaeb1a9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup aparatów do badań endoskopowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ada802e2-bbe6-415a-b92e-cba3efaeb1a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00118014

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00656314

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

51/PN/2024/BK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

718800,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Do zakresu przedmiotu zamówienia wchodzi zakup, dostawa, montaż aparatów do badań endoskopowych do siedziby Zamawiającego przy ul. Gimnazjalnej 41B w Końskich, transportem Wykonawcy i na jego koszt wraz z załadunkiem, rozładunkiem i zamontowaniem w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, instalacje i uruchomienie dostarczonego urządzenia, przeszkolenie jego użytkowników.

4.5.3.)Główny kod CPV

33168000-5 - Przyrządy do endoskopii, endochirurgii

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie opisanym powyżej, ponieważ oferta z najkorzystniejszą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33168000-5Przyrządy do endoskopii, endochirur…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
869 984 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
568 943 zł1 359 917 zł
Rozstęp międzykwartylowy
790 975 zł
Źródło próbki
CPV 33168· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
568 943 zł
Mediana
869 984 zł
Górny kwartyl
1 359 917 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Końskie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33168000-5 (Przyrządy do endoskopii. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.