Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
482 218 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie: (a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, (b) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem
    Wartość umowy
    442 784 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie: (a) Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem
    Wartość umowy
    26 000 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie: (a) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, (b) Ubezpieczenie autocasco, (c) Ubezpiec
    Wartość umowy
    13 434 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena95%Warunki ubezpieczenia5%Cena100%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ubezpieczenia majątku, odpowiedzialności cywilnej i pojazdów Gminy Miejskiej Człuchów oraz innych podmiotów na lata 2025-2027

Zamawiający Eib S.A. (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Ubezpieczenia majątku, odpowiedzialności cywilnej i pojazdów Gminy Miejskiej Człuchów…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 482 218 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Eib S.A.Toruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 21 lutego 2025
Łączna wartość umów
482 218 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 stycznia 2025

    Termin ofert: 5 lutego 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    21 lutego 2025

    2 oferty3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (część 1); AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (część 2); Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 482 217,88 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

EIB S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 870270059

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jęczmienna 21

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

justyna.janczarek@eib.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eib.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.eib.com.pl/#Przetargi

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenia majątku, odpowiedzialności cywilnej i pojazdów Gminy Miejskiej Człuchów oraz innych podmiotów na lata 2025-2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef361039-2769-44ca-8863-a091c815bb50

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00116213

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00045672

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

552000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie:
(a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk,
(b) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

490000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie:
(a) Nadwyżkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

50000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie:
(a) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów,
(b) Ubezpieczenie autocasco,
(c) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów w związku z ruchem pojazdów,
(d) Ubezpieczenie assistance.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.)Wartość części

12000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

442783,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

543069,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

442783,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5260214686

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 162

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-342

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

442783,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

26000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

26000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

26000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 1132401245

7.3.3)Ulica

ul. Puławska 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-566

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

26000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13434,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13434,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13434,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5261033426

7.3.3)Ulica

ul. H. Raabego 13

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-793

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13434,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 18

Informacje dodatkowe

Zamawiający: 1) Gmina Miejska Człuchów, REGON: 770979619, 2) Miejski Dom Kultury w Człuchowie, REGON: 000281370, 3) Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Janusza Korczaka w Człuchowie, REGON: 770531155, 4) Muzeum Regionalne w Człuchowie , REGON: 770531149.

Pełnomocnik Zamawiających - Gmina Miejska Człuchów, umocowany został na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych do przygotowania i przeprowadzenia postępowania w imieniu i na rzecz Zamawiających. Jednocześnie Pełnomocnik Zamawiających został umocowany do udzielenia dalszego pełnomocnictwa, którego udzielił EIB S.A. Pełna lista Zamawiających, wraz z danymi teleadresowymi, w imieniu których działa Pełnomocnik Zamawiających znajduje się w dokumentach zamówienia.

Postępowanie prowadzone na podstawie art. 37 ust. 3 pkt 4) w zw. z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - zwanej dalej ustawą PZP, przez EIB S.A., działającą na podstawie udzielonego przez Gminę Miejską Człuchów pełnomocnictwa do wykonywania w jego imieniu, jako Zamawiającego, wszelkich czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Ubezpieczenia majątku, odpowiedzialności cywilnej i pojazdów Gminy Miejskiej Człuchów oraz innych podmiotów na lata 2025-2027, o szacunkowej wartości nie przekraczającej progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy PZP.

Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87 100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Eib S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 482 218 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.