Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 441 550 zł
Umowa zawarta
18 lutego 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 2 441 550 zł – 4 262 072 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres wydłużonej rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Utworzenie żłobka w miejscowości Gnojno"

Zamawiający Gmina Gnojno (Gnojno, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Utworzenie żłobka w miejscowości Gnojno”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Rzemieślnicza. Wartość umowy: 2 441 550 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina GnojnoGnojno, Świętokrzyskieopublikowano 20 lutego 2025
Wartość umowy
2 441 550 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 listopada 2024

    Termin ofert: 16 grudnia 2024 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 lutego 2025

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Rzemieślnicza (Busko - Zdrój).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 441 550,00 zł (umowę zawarto 18 lutego 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 2 441 550,00 zł do 4 262 072,26 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GNOJNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010062

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gnojno 145

1.5.2.)Miejscowość

Gnojno

1.5.3.)Kod pocztowy

28-114

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gnojno.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.gminy.com.pl/gnojno/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4d68d363-d04a-48cb-8e47-9908e412fd97

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Utworzenie żłobka w miejscowości Gnojno"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4d68d363-d04a-48cb-8e47-9908e412fd97

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00114297

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00069345/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Utworzenie żłobka w miejscowości Gnojno

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00617430

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.I.271.5.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku handlowo - usługowego na żłobek obejmujących co najmniej:
− opracowanie koncepcji, a następnie dokumentacji projektowej zawierającej projekty budowlane oraz techniczne/wykonawcze w podziale na branże wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień i zatwierdzeń opracowanego projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę dla planowanej inwestycji, z uwzględnieniem zapisów zawartych w warunkach zabudowy wydanych dla inwestycji,
− specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
− harmonogram rzeczowo-finansowy na realizację robót budowlanych,
− wykonanie kompleksowych robót budowlanych na podstawie opracowanych dokumentacji projektowych,
− wykonanie dokumentacji powykonawczej,
− uzyskanie wszelkich wymaganych badań, uzgodnień, pozwoleń, certyfikatów wynikających z wykonywanej dokumentacji projektowej oraz prowadzonych robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku.

Ponadto w przedmiot zamówienia wchodzi również wyposażenie żłobka w meble przedszkolne i zabawki.



Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz Zestawieniem Wyposażenia stanowiącymi łącznie Załącznik nr 2 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia)

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112500-0 - Usuwanie gleby

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

39130000-2 - Meble biurowe

37500000-3 - Gry i zabawki, wyposażenie parków zabaw

39161000-8 - Meble przedszkolne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2441550,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4262072,26 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2441550,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Rzemieślnicza

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6550000244

7.3.4)Miejscowość

Busko - Zdrój

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2441550,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gnojno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gnojno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 441 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Rzemieślnicza (Busko - Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.