Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowane ww. zamówienia 600.000,00 zł brutto. Ceny ofert złożonych przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny 746 700,00 zł brutto zaoferowanej przez najtańszego Wykonawcę

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
11 ofertwszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich”

Zamawiający Gmina Strzelce Wielkie (Strzelce Wielkie, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich”. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina Strzelce WielkieStrzelce Wielkie, Łódzkieopublikowano 17 lutego 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowane ww. zamówienia 600.000,00 zł brutto. Ceny ofert… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA STRZELCE WIELKIE

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398646

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Częstochowska 14

1.5.2.)Miejscowość

Strzelce Wielkie

1.5.3.)Kod pocztowy

98-337

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia-publiczne@strzelce-wielkie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.strzelce-wielkie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/strzelce_wielkie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Strzelcach Wielkich”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8bf61d09-6ec7-46a3-b311-2b0e02d87044

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00107796

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00027626/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00029907

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie technologii źródeł ciepła w ramach zadania pn. „Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich” - ETAP 1 Przebudowa technologii źródeł ciepła
2. Zakres prac obejmuje wykonanie kaskady powietrznych pomp ciepła współpracującej z kotłem grzewczym istniejącym, kotłem na paliwo stałe – pellet jako źródłem szczytowym.
2.1. Przyjęte założenia do dobory kaskady powietrznych pomp ciepła:
− - III strefa klimatyczna;
− - maksymalna temperatura na zasilaniu instalacji: 550C
− - ilość powietrznych pomp ciepła: 4 szt (kaskada)
− - ilość sprężarek: 8 szt
− - czynnik chłodniczy: propan (R290)
− - automatyka przystosowana do współpracy z instalacją fotowoltaiczną oraz wykorzystania taryf o
− zmiennym obciążeniu: Smart Grid (SG Ready)
2.2. Wymagania pomp ciepła
Klasa efektywności energetycznej (35°C) / ŋs A++ 171 %
Klasa efektywności energetycznej (55°C) / ŋs A++ 139%
Temperatura zasilania max. °C 64
Dolny / Górny zakres stosowania (ogrzewanie) °C -22 / 40
Dolny / Górny zakres stosowania (chłodzenie) °C 10 / 45
Moc grzewcza max. A-7/W35 / COP kW / - 42,1 / 3,1
Moc grzewcza max. A2/W35 / COP kW / - 44,6 / 3,6
Moc grzewcza A2/W35 / COP kW / - 25,7 / 3,9
Moc grzewcza A7/W35 / COP kW / - 33,3 / 4,9
Moc chłodnicza A27/W18 / EER kW / - 32,7 / 3,9
Moc chłodnicza max. A35/W8 / EER 49,6 / 2,6
SCOP (35) / SCOP (55) 4,35 / 3,54
Poziom mocy akustycznej dB (A) 74 (67 obniżony)
Przepływ wody grzewczej/ strata ciśnienia wg EN 14511 m3/h / Pa 5,8 / 8400
Przyłącze – napięcie zasilania 3/PE ~400 V, 50 Hz
Czynnik chłodniczy / ilość czynnika - / kg R290 / 7,6
Maksymalny pobor prądu/ cos phi A / - Max. 22,40 / 0,76
Prąd rozruchowy A Max. 78
Ciężar brutto kg Max. 910
Klasa efektywności energetycznej A++
Certyfikat niezależnego laboratorium potwierdzającego jakość urządzenia i zgodność z wymogami UE EHPA
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, stanowiące integralną cześć SWZ i wchodzące w skład Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiące Załączniki do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowane ww. zamówienia 600.000,00 zł brutto. Ceny ofert złożonych przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny 746 700,00 zł brutto zaoferowanej przez najtańszego Wykonawcę.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

746700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2011111,11 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Strzelce Wielkie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Strzelce Wielkie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.