Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
194 328 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    52 000 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    DANRECH Specjalistyczny Transport Medyczny Daniel Porc· Katowice
    Wartość umowy
    78 390 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3transport z sanitariuszem ilość wyjazdów – 310, ilość kilometrów – 4000 km, czas transportu – 550 godzin w tym: zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 155, ilość kilometrów – 2000 km, czas transportu – 275 godzin prawo opcji: ilość wyjazdó
    ASP-HALT sp. z o.o.· Warszawa
    Wartość umowy
    60 800 zł
    5 ofert
  4. Umowa zawarta
    Część 4transport bez opieki medycznej (przewóz osób lub materiałów biologicznych) ilość wyjazdów – 20, ilość kilometrów – 350 km, czas transportu – 30 godzin w tym: zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 10, ilość kilometrów – 175 km, czas transp
    DANRECH Specjalistyczny Transport Medyczny Daniel Porc· Katowice
    Wartość umowy
    3138 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
13 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług transportu sanitarnego dla pacjentów Zamawiającego

Zamawiający Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. (Mikołów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług transportu sanitarnego dla pacjentów Zamawiającego”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 194 328 zł. Złożono 13 ofert.

Łączna wartość umów
194 328 zł
Liczba ofert
13 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Unia Bracka Sp. z o.o. (część 1); DANRECH Specjalistyczny Transport Medyczny Daniel Porc (części 2, 4); ASP-HALT sp. z o.o. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 194 328,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 13 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM ZDROWIA W MIKOŁOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241294970

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ludwika Waryńskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Mikołów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpital-mikolow.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://szpital-mikolow.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ce9d49ea-eab5-4941-8d70-e9fdb89111c7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług transportu sanitarnego dla pacjentów Zamawiającego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce9d49ea-eab5-4941-8d70-e9fdb89111c7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00102411

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00654357

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/10/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

195920,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 1 - transport medyczny realizowany w składzie odpowiadającym specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego - zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy z dnia 8 września 2006r o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U.2024.652 ze zm.),
ilość wyjazdów – 40, ilość kilometrów – 800 km, czas transportu – 40 godzin
w tym:
zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 20, ilość kilometrów – 400 km, czas transportu – 20 godzin
prawo opcji: ilość wyjazdów – 20, ilość kilometrów – 400 km, czas transportu – 20 godzin

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

28800,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 2 - transport medyczny realizowany w składzie odpowiadającym podstawowemu zespołowi ratownictwa medycznego - zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 8 września 2006r o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U.2024.652 ze zm.),
ilość wyjazdów – 220, ilość kilometrów – 3330 km, czas transportu – 400 godzin
w tym:
zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 110, ilość kilometrów – 1665 km, czas transportu – 200 godzin
prawo opcji: ilość wyjazdów – 110, ilość kilometrów – 1665 km, czas transportu – 200 godzin

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

81320,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 3 - transport z sanitariuszem
ilość wyjazdów – 310, ilość kilometrów – 4000 km, czas transportu – 550 godzin
w tym:
zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 155, ilość kilometrów – 2000 km, czas transportu – 275 godzin
prawo opcji: ilość wyjazdów – 155, ilość kilometrów – 2000 km, czas transportu – 275 godzin

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

82000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 4 - transport bez opieki medycznej (przewóz osób lub materiałów biologicznych)
ilość wyjazdów – 20, ilość kilometrów – 350 km, czas transportu – 30 godzin
w tym:
zamówienie podstawowe: ilość wyjazdów – 10, ilość kilometrów – 175 km, czas transportu – 15 godzin
prawo opcji: ilość wyjazdów – 10, ilość kilometrów – 175 km, czas transportu – 15 godzin

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

3800,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

52000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

52000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

52000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Unia Bracka Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240109946

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

52000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

78390,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

119980,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

78390,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DANRECH Specjalistyczny Transport Medyczny Daniel Porc

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240074886

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

78390,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

60800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

125750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

60800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ASP-HALT sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

361709977

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

60800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3138,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3138,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DANRECH Specjalistyczny Transport Medyczny Daniel Porc

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240074886

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3138,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 22

Informacje dodatkowe

W postępowaniu zastosowano prawo opcji. Podane w ogłoszeniu ceny oraz termin obowiązywania zostały podane jako wartości maksymalne tj. na okres 6 m-cy. Pewne wartości to czas 3 miesiące i 1/2 podanych wartości.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 194 328 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Unia Bracka Sp. z o.o. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.