Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
264 450 zł
Umowa zawarta
7 lutego 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 258 792 zł – 403 440 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 2,2% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby/osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, które będą wykonywały proj24%Czas reakcji Wykonawcy na wezwanie Zamawiającego podczas sprawowania nadzoru autorskiego16%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO–KOSZTORYSOWEJ I STWIORB ORAZ SPRAWOWANIE NADZORU AUTORSKIEGO W RAMACH ZAD. INWEST. PN.: „BUDOWA DROGI GMINNEJ W UL. MAŁEJ SZPITALNEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ”

Zamawiający Gmina Myszków (Myszków, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO–KOSZTORYSOWEJ I STWIORB ORAZ SPRAWOWANIE NADZORU…”, wybierając ofertę wykonawcy DROG-MEN Sp. z o.o. Wartość umowy: 264 450 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina MyszkówMyszków, Śląskie (powiat Myszkowski →)opublikowano 10 lutego 2025
Wartość umowy
264 450 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 listopada 2024

    Termin ofert: 9 grudnia 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 lutego 2025

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROG-MEN Sp. z o.o. (Ruda Śląska), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 264 450,00 zł (umowę zawarto 7 lutego 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 258 792,00 zł do 403 440,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Myszków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398497

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 26

1.5.2.)Miejscowość

Myszków

1.5.3.)Kod pocztowy

42-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 313-26-82

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@miastomyszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.miastomyszkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miastomyszkow.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/457895

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO–KOSZTORYSOWEJ I STWIORB ORAZ SPRAWOWANIE NADZORU AUTORSKIEGO W RAMACH ZAD. INWEST. PN.: „BUDOWA DROGI GMINNEJ W UL. MAŁEJ SZPITALNEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f0ef790-15d8-4ba7-bb98-71434ec654a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00097347

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00045774/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.16 Wykonanie dokumentacji projektowej i STWiORB wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn

„Budowa drogi gminnej w ul. Małej Szpitalnej wraz z infrastrukturą techniczną”.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00619841

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.26.2024.KM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

271761,11 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej w ul. Małej Szpitalnej wraz z infrastrukturą techniczną”.
2. Na przedmiot zamówienia składa się:
a) opracowanie projektu koncepcyjnego w dwóch wariantach, kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych na podstawie wybranego wariantu koncepcji;
b) sprawowanie nadzoru autorskiego nad wykonaną dokumentacją projektowo-kosztorysową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych podczas realizacji robót budowlanych w zakresie objętym tymi opracowaniami.
3. Przedmiot zamówienia został dokładnie opisany w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
4. Przedmiot zamówienia bezwzględnie należy dostosować do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnić dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1518).
5. Rodzaj zamówienia: usługi.
6. Kody CPV:
1) Główny kod CPV:
­ 71320000-7: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania;
2) Dodatkowe kody CPV:
71248000-8: Nadzór nad projektem i dokumentacją.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, w trybie określonym w art. 121 ustawy Pzp.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części (zakresów) zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W tym celu Wykonawca winien podać odpowiednie informacje w formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w odpowiednim miejscu tabeli formularza oferty „nie dotyczy” lub inne podobne sformułowanie.
9. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
10. Zamawiający żąda wskazania w ofercie osoby/osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, posiadających uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831) lub odpowiadające im uprawnienia zdobyte na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, jeżeli nowsze przepisy nie uchyliły ważności tych uprawnień, lub odpowiadające im uprawnienia zdobyte poza granicami Polski i uznane na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 334), które będą osobiście wykonywały projekt budowlany budowy drogi dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa drogi gminnej w ul. Małej Szpitalnej wraz infrastrukturą techniczną” oraz żąda wykazania w ofercie doświadczenia tych osób.
11. Wymagane dane dotyczące wskazywanych osoby/osób i ich doświadczenia Wykonawca podaje w formularzu oferty – załącznik nr 2 do SWZ.
12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonał podziału zamówienia na części. Ze względu na charakterystykę zakresu oraz wartość zadania, niecelowy jest podział zamówienia na części, w których całość zadania, w sposób sztuczny miałaby zostać podzielony w sprzeczności z procesem tworzenia dokumentacji dla kompleksowego rozwiązania w zakresie połączenia drogi gminnej ul. Małej Szpitalnej z drogą gminną ul. Szpitalnej. W ocenie Zamawiającego obiektywne i racjonalne powody przemawiają za udzieleniem zamówienia jednemu Wykonawcy jako całości. Brak podziału na części nie spowoduje utrudnienia uczciwej konkurencji oraz udziału małych i średnich przedsiębiorstw w postępowaniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

258792,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

403440,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

264450,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROG-MEN Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

641-254-04-53

7.3.3)Ulica

Szyb Walenty 26A

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.5)Kod pocztowy

41-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

W zakres prac zleconych podwykonawcom wchodzi część geodezyjna i geologiczna. Aktualnie Wykonawcy nie są znane firmy, które będą realizowały ww. zakres prac.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

264450,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia:
1) dla wykonania projektu koncepcyjnego: 60 dni od dnia zawarcia niniejszej umowy;
2) dla wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej: 330 dni od dnia zawarcia umowy;
3) dla sprawowania nadzoru autorskiego: od daty rozpoczęcia wykonywania robót budowlanych do dnia ich zakończenia, tj. do 15.12.2026r., który w przypadku niezakończenia robót budowlanych w terminie zostanie wydłużony adekwatnie do okresu realizacji umowy o roboty budowlane.
Jeden z Wykonawców złożył dwie oferty (dwa odrębne formularze oferty) i zaoferował dwie różne ceny ofertowe brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Myszków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 264 450 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROG-MEN Sp. z o.o. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.