Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
284 684 zł
Umowa zawarta
29 listopada 2024
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 284 684 zł – 294 093 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

Zamawiający Gmina Tuczna (Tuczna, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”, wybierając ofertę wykonawcy PUH DEKAL SP. Z O.O. Wartość umowy: 284 684 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina TucznaTuczna, Lubelskieopublikowano 3 lutego 2025
Wartość umowy
284 684 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 października 2024

    Termin ofert: 8 listopada 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lutego 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PUH DEKAL SP. Z O.O. (LUBARTÓW).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 284 683,50 zł (umowę zawarto 29 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 284 683,50 zł do 294 093,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TUCZNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237730

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

191A

1.5.2.)Miejscowość

Tuczna

1.5.3.)Kod pocztowy

21-523

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminatuczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugtuczna.bip.lubelskie.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf3e3609-ce25-4d83-89d4-67ea0e713496

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf3e3609-ce25-4d83-89d4-67ea0e713496

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00086178

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00006048/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00574209

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZ.271.11.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025 której zakres obejmuje dostawę oleju opałowego do kotłowni budynków: Domu Strażaka w Tucznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu:
a) w zakresie minimalnym szacuje się zakup 20 m3 oleju opałowego,
b) w zakresie podstawowym szacuje się zakup około 60 m3 oleju opałowego,
c) w zakresie objętym prawem opcji szacuje się zakup około 15m3 oleju opałowego,
d) olej opałowy powinien spełniać n/w minimalne wymagania:
- wartość opałowa: min. 42,6 MJ/kg,
- temperatura zapłonu: min. +56 0C,
- zawartość siarki: max. 0,1 %
- temperatura krzepnięcia: nie wyższa niż -20 0C
- gęstość w temperaturze +15oC:max. 860 kg/m3

Prawo opcji realizowane będzie pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego zabezpieczenia środków finansowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

284683,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

294093,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

284683,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PUH DEKAL SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7140001842

7.3.4)Miejscowość

LUBARTÓW

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

284683,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tuczna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tuczna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 284 684 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PUH DEKAL SP. Z O.O. (LUBARTÓW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.