Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Migracja aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” do nowych rozwiązań systemowych

Zamawiający Główny Urząd Geodezji i Kartografii (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Migracja aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” do nowych rozwiązań systemowych”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Główny Urząd Geodezji i KartografiiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 9 stycznia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Urząd Geodezji i Kartografii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012276098

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żurawia 6/12

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-926

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyr.generalny@gugik.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gugik.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gugik.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


geodezja i kartografia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Migracja aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” do nowych rozwiązań systemowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1e00276-a7c8-4b7f-b2fb-1b820dc1e988

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00018261

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00548616

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BDG-ZP.2610.29.2024.DI

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

278861,79 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem Zamówienia jest modernizacja aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (dalej

KMZB) wraz z migracją do nowych rozwiązań systemowych, realizujących zmiany wskazane w Tabeli 1 znajdującej się w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) oraz wykonanie migracji danych KMZB do bazy Oracle w wersji co najmniej 19c. W ramach realizacji usługi Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia bądź aktualizacji dokumentacji KMZB. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

72210000-0 - Usługi programowania pakietów oprogramowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72230000-6 - Usługi w zakresie rozbudowy oprogramowania

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

72320000-4 - Usługi bazy danych

72321000-1 - Usługi o wartości dodanej bazy danych

72322000-8 - Usługi zarządzania danymi

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Biorąc pod uwagę postanowienia umowy na wykonanie Przedmiotu Umowy zawarte w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, Zamawiający określił w § 2 ust. 1 w sposób jednoznaczny termin jej wykonania , który minął dnia 9 grudnia 2024 r. Z uwagi na fakt, że ogłoszenie wyroku w postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą miało miejsce również 9 grudnia 2024 r., czyli tego samego dnia, w którym upłynął termin wykonania Umowy określony powyżej, wypełnienie jej postanowień jest obiektywnie niemożliwe do wykonania w terminach ujętych w dokumentacji przetargowej. W konsekwencji zawarcie Umowy z wybranym Wykonawcą nie jest możliwe, gdyż taka czynność prawna byłaby nieważna z mocy samego prawa i stanowiła tzw. nieważność bezwzględną na podstawie art. 387 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2024 r. poz. 1061, 1237) zwanej dalej: „KC” w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp.
Brak jest również podstaw prawnych umożlwiających podpisanie aneksu do Umowy, czy modyfikacji jej wzoru tak aby dokonane zmiany pozwalały na jej realizację. Postanowienia Umowy, ujęte odpowiednio w § 7 ust. 1 pkt 1, nie dają możliwości ich zmiany w przypadku opóźnienia w zawarciu z uwagi na procedurę odwoławczą. Przedłużające się procedury związane z wniesieniem przez jednego z Wykonawców środków ochrony prawnej nie stanową bowiem „siły wyższej”.
Zmiany Umów nie mogą być również dokonane na podstawie art. 455 ust. pkt. 4 ustawy Pzp. Ustalając wystąpienie tej przesłanki, należy posiłkować się wytycznymi, które znajdują się w dyrektywach. W motywie 109 preambuły dyrektywy 2014/24/UE i motywie 115 preambuły dyrektywy 2014/25/UE wskazano, że „instytucje zamawiające mogą napotkać okoliczności zewnętrzne, których nie mogły przewidzieć w momencie udzielania zamówienia, w szczególności gdy zamówienie jest wykonywane przez dłuższy czas. W takim przypadku niezbędny jest pewien stopień elastyczności w celu dostosowania zamówienia do tych okoliczności bez konieczności przeprowadzania nowego postępowania o udzielenie zamówienia. Pojęcie niemożliwych do przewidzenia okoliczności odnosi się do okoliczności, których nie można było przewidzieć pomimo odpowiednio starannego przygotowania pierwotnego postępowania o udzielenie zamówienia przez instytucję zamawiającą, z uwzględnieniem dostępnych jej środków, charakteru i cech tego konkretnego projektu, dobrych praktyk w danej dziedzinie oraz konieczności zagwarantowania odpowiedniej relacji pomiędzy zasobami wykorzystanymi na przygotowanie postępowania a jego przewidywalną wartością”. Sam fakt zatem wystąpienia przedłużających się procedur odwoławczych mających miejsce przed planowanym zawarciem umowy, wobec przytoczonej interpretacji nie może stanowić „okoliczności, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć”.
Mając na uwadze powyższe nie jest możliwe zawarcie ważnej prawnie Umowy, czyli w taki sposób, aby nie dotknęła jej bezwzględna czy względna sankcja nieważności. W konsekwencji postępowanie jest objęte następczą wadą prawną, której nie można usunąć, tak aby umożliwić zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
art. 255 pkt 6 ustawy Pzp,
art. 387 § 1 KC w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy Pzp

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

599095,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72210000-0Usługi programowania pakietów oprog…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72210000-0 (Usługi programowania pakietów oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.