Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
11 ofertodrzucone: 11
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu

Zamawiający Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu (Sosnowiec, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni…”. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatuSosnowiec, Śląskieopublikowano 8 stycznia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert. Odrzucono 11 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515885

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.)Miejscowość

Sosnowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

41-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.tarka@um.sosnowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.um.sosnowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,171800,837cbc8e38fa7e2d306e865c707c7e3d.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku
Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da3bbf1b-f1ec-4907-96d2-ab36cbb73675

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00014643

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00500977

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.C.271.1.83.2024.AT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla potrzeb realizacji zadania p.n

„Budowa instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 9 przy ul. Wawel 15 w Sosnowcu”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Planowane źródła finansowania przedmiotowego zamówienia: - Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii; - Budżet Państwa. 4. Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi: - 15 lat na uzysk energii z zastosowanych paneli fotowoltaicznych; - 10 lat na zastosowane panele fotowoltaiczne, magazyn energii, falowniki (inwertery); - 5 lat wykonane roboty budowlane.

4.5.3.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

31422000-0 - Zestawy baterii

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45312310-3 - Ochrona odgromowa

44210000-5 - Konstrukcje i części konstrukcji

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu zostały złożone następujące oferty:
1. WP Energy Sp. z o.o., ulica Stanisławie 4, 83-112 Stanisławie
2. Proeko Energy Sp. z o.o., ulica Kręta 45, 42-500 Będzin
3. Bruk-Bet Energia Sp. z o.o., ulica Mroźna 8a, 33-102 Tarnów
4. MARWENT II Sp. z o.o. Sp. k., ulica Główna 63, 42-622 Świerklaniec
5. HSK Energia Sp. z o.o., ulica Tyniecka 118A, 30-376 Kraków
6. iPomiary Konrad Oleśkiewicz, ulica Garncarska 2/7, 82-300 Elbląg
7. Arinea Sp. z o.o., ulica Działkowa 11b, 62-872 Borek
8. ACE Instal Sp. z o.o., ulica Modelarska 31, 40-142 Katowice
9. Elektryka i Automatyka Dawid Tomczyszyn, ulica Geodetów 6, 44-151 Gliwice
10. EnSky & Tehilo Sp. z o.o., ulica Brzeska 22h, 46-090 Popielów
11. Helio Centrum Sp. z o.o., ulica Skierniewicka 16, 01-230 Warszawa

Wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z przesłanką wskazaną w art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

11

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

Sekcja 7

Informacje dodatkowe

1. ZAMAWIAJĄCY
Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu
ul. Wawel 15, 41-200 Sosnowiec
Działając na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. 2024 poz. 1320) oraz zgodnie z Pełnomocnictwem z dnia 01.07.2024 r. przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przez:
Gminę Sosnowiec – Miasto posiadające prawa powiatu
al. Zwycięstwa 20, 41 – 200 Sosnowiec.
2. Adres strony internetowej, na której zamieszczona jest tylko informacja o prowadzonym postępowaniu:
https://www.bip.um.sosnowiec.pl/m,7058,zamowienia-publiczne-o-wartosci-od-130000 zl.html
3. Numer zamówienia w planie zamówień publicznych Zamawiającego w 2024 r. - pozycja 1/PN/DT/2024

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sosnowiec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.