Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
193 500 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Chemicznej 10A w Tarnowie na rok 2025

Zamawiający Bursa Międzyszkolna w Tarnowie (Tarnów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Chemicznej…”, wybierając ofertę wykonawcy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie. Cena wybranej oferty: 193 500 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Bursa Międzyszkolna w TarnowieTarnów, Małopolskieopublikowano 8 stycznia 2025
Cena wybranej oferty
193 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie (Tarnów).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 193 500,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

BURSA MIĘDZYSZKOLNA W TARNOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001095043

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Romanowicza 9

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146219746

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ksiegbm@umt.tarnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bmtarnow.szkolnastrona.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Chemicznej 10A w Tarnowie na rok 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2d460ae-399a-45b6-9b8e-3eb42335a36c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00014019

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00562596/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dostawa i przesył energii cieplnej do budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Chemicznej 10A w Tarnowie na rok 2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00638912

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W zawiązku z uwarunkowaniami, jakie mają miejsce na terenie miasta Tarnowa i dostępnością istniejącej sieci ciepłowniczej
dostosowanej do przesyłu energii cieplnej oraz względami technicznymi związanymi z lokalizacją budynku Bursy
Międzyszkolnej w Tarnowie, do której ma być dostarczana energia cieplna, jedynym dostawcą mogącym zrealizować
przedmiotowe zamówienie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S. A w Tarnowie. Mając powyższe na uwadze
do udzielenie przedmiotowego zamówienia znajdują zastosowanie zapisy art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1
ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, pozwalające na wybór trybu zamówienia z wolnej ręki w
przypadku gdy z przyczyn technicznych, technologicznych zamówienie może być zrealizowane tylko przez jednego
wykonawcę.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BM.26.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

193500 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii cieplnej, obejmująca dostawę czynnika grzewczego na potrzeby centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody w budynku Bursy Międzyszkolnej przy ul. Chemicznej 10A w Tarnowie

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

193500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

193500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

193500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

873-10-01-679

7.3.3)Ulica

Sienna 4

7.3.4)Miejscowość

Tarnów

7.3.5)Kod pocztowy

33-100

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1935000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
533 488 zł17 612 531 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 079 043 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
533 488 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
17 612 531 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Bursa Międzyszkolna w Tarnowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 193 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie (Tarnów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.