Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
668 004 zł
Umowa zawarta
18 grudnia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz uczniów do i z przedszkola, szkół podstawowych na terenie gminy Banie w roku 2025 na podstawie biletów miesięcznych i jednorazowych w ramach komunikacji regularnej

Zamawiający Gmina Banie (Banie, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz uczniów do i z przedszkola, szkół podstawowych na terenie gminy Banie w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Spółka z o.o. Wartość umowy: 668 004 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BanieBanie, Zachodniopomorskieopublikowano 7 stycznia 2025
Wartość umowy
668 004 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Spółka z o.o. (Szczecin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 668 003,80 zł (umowę zawarto 18 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Banie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684597

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Skośna 6

1.5.2.)Miejscowość

Banie

1.5.3.)Kod pocztowy

74-110

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@banie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.banie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://banie.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz uczniów do i z przedszkola, szkół podstawowych na terenie gminy Banie w roku 2025 na podstawie biletów miesięcznych i jednorazowych w ramach komunikacji regularnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cdd5fa90-7431-408d-a8e2-9ed233cdb070

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00010952

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00035351/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów do przedszkola i szkół podstawowych na terenie gminy Banie w ramach komunikacji regularnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00622508

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPU.271.1.2024.KP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rozdział XVIII. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz i odwóz uczniów do i z przedszkola, szkół podstawowych na terenie gminy Banie w roku 2025 na podstawie biletów miesięcznych i jednorazowych w ramach komunikacji regularnej”.
3. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie dowozu i odwozu uczniów do i z przedszkola oraz szkół podstawowych na terenie gminy Banie na podstawie biletów miesięcznych. Zamówienie obejmuje także dowóz i odwóz uczniów w wieku od 3 do 5 lat do i z przedszkola i szkół podstawowych na terenie gminy Banie na podstawie biletów jednorazowych.
4. Przewozy będą realizowane w dni robocze z wyłączeniem wakacji, ferii, przerw świątecznych, dni wolnych od zajęć oraz dni w których szkoły będą całkowicie zamknięte z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS-CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19). W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu, wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić przewóz uczniom zgodnie z ustaleniami z osobami reprezentującymi placówki oświatowe objęte niniejszym zamówieniem. Uczniowie w trakcie przewozu powinni posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną.
5. Niniejszym postępowaniem objęty jest transport (trasa: miejsce zamieszkania – szkoła/przedszkole – miejsce zamieszkania) do następujących placówek na terenie gminy Banie:
1) Szkoła Podstawowa w Swobnicy, Swobnica 12,
2) Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubanowie, Lubanowo 53,
3) Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Baniach, ul. Sportowa 1,
4) Przedszkole w Baniach, ul. Pocztowa 3.
6. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zakup ulgowych imiennych biletów miesięcznych oraz ulgowych biletów jednorazowych na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz.U. 2018 r. poz. 295 ze zm.).
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niedokonywania zakupu biletów miesięcznych oraz jednorazowych w przypadku zamknięcia/ograniczenia działalności szkół podstawowych i przedszkola z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii np. COVID-19.
8. Przewidywana liczba zakupionych biletów wynosi:
a) liczba biletów miesięcznych - 217 szt.,
b) liczba biletów jednorazowych 50 szt. dla uczniów w wieku od 3 do 5 lat (w tym liczba uczniów w wieku 3 lat – 1, w wieku 4 - 5 lat – 24).

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

668003,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

668003,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

668003,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9552007068

7.3.3)Ulica

Heyki 4

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-631

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

668003,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Banie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Banie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 668 004 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Spółka z o.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.