Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 461 906 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na których powstają odpady komunalne w 2025 r.

Zamawiający Gmina Cieszanów (Cieszanów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 461 906 zł.

Zamawiający: Gmina CieszanówCieszanów, Podkarpackie (powiat Lubaczowski →)opublikowano 7 stycznia 2025
Wartość umowy
1 461 906 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (Cieszanów).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 461 906,14 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2024 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CIESZANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900683

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Cieszanów

1.5.3.)Kod pocztowy

37-611

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cieszanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://cieszanow.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na których powstają odpady komunalne w 2025 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-66d61469-b322-40fa-86c0-3fafa2a30ebb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00007990

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00079545/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cieszanów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na których powstaja odpady komunalne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00648632

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 214 ust. 1 pkt 11 oraz art. 214 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki:
Ustawodawca nałożył na gminy obowiązek zapewnienia czystości i porządku na swoim terenie oraz obowiązek zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy zamieszkują na terenie gminy (art. 3 ust. 2, art. 6c ust. 1, art. 6d ust. 1 i ust. 4 oraz art. 6f ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przepisy Prawa zamówień publicznych umożliwiają gminom udzielić zamówień z wolnej ręki kontrolowanym przez siebie spółkom.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w tej sekcji tj. 1000 dalsza część znajduje się w sekcji 9.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPiMK.271.17.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje:
1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy
2) powyższe odbiory odbywać się będą zarówno z pojemników lub worków dostarczonych przez Wykonawcę, jak i z pojemników lub worków będących własnością właściciela nieruchomości,
3) dostarczaniu worków do selektywnej zbiórki w kolorach określonych w regulaminie,
4) dostawie pojemników do gromadzenia odpadów w zabudowie wielorodzinnej,
5) ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412).

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7931552260

7.3.3)Ulica

Kościuszki 6

7.3.4)Miejscowość

Cieszanów

7.3.5)Kod pocztowy

37-611

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1461906,14 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

Ciąg dalszy sekcji 3: Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11 oraz art. 214 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych zamówienie udzielane jest z wolnej ręki przez Zamawiającego, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1-3a, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na czele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzenia sprawami tej osoby prawnej warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
W zakresie spełnienia przesłanek określonych w lit. a, b i c wskazuje się, iż 100% udziałów
w spółce Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. posiada Gmina Cieszanów, będąca w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiającym. Gmina Cieszanów sprawuje nad w/w Spółką kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez Zamawiającego nad własnymi jednostkami. Brak jest bezpośredniego udziału kapitału prywatnego w kontrolowanej Spółce. Gmina jako jedyny wspólnik odgrywa decydującą rolę w zakresie celów strategicznych i obszarów działalności Spółki, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie założycielskim Spółki Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. Zgodnie z aktem założycielskim spółka została powołana w celu wykonywania zadań własnych Gminy Cieszanów w sferze użyteczności publicznej, polegających na zaspokajaniu potrzeb zbiorowych wspólnoty w zakresie gospodarki komunalnej, w tym gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Cieszanów. W skład organów decyzyjnych kontrolowanej i podległej Spółki wchodzą przedstawiciele Zamawiającego. Podległa Spółka wykonuje działalność w 100% na rzecz kontrolującego ją Zamawiającego - Gminy Cieszanów, bez prowadzenia działalności komercyjnej. Spółka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia i pozwolenia na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Cieszanów oraz ma podpisane umowy najmu urządzeń, maszyn, pomieszczeń i placu niezbędnych do realizacji odbioru odpadów komunalnych. Zamawiający jako jedyny udziałowiec wywiera dominujący wpływ na cele strategiczne spółki oraz na inne istotne decyzje dotyczące zarządzania Spółką.
Dokonując analizy treści aktu założycielskiego spółki, można wyraźnie stwierdzić, iż spółka spełnia przesłanki podmiotu wewnętrznego. Żadnych wątpliwości nie powinien budzić fakt,
iż wszystkie udziały obejmuje Gmina, która jako jedyny udziałowiec bezpośrednio oddziałuje, a wręcz kontroluje i kształtuje pracę spółki.
W spółce Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o nie ma bezpośredniego ani pośredniego udziału kapitału prywatnego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Cieszanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cieszanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 461 906 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (Cieszanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.